Avatar użytkownika

Follow Your Map

0
patronów
0 
miesięcznie
195 
łącznie
0
patronów
0 zł 195 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Hej, własnie uratowałeś nas od głodowej śmierci. Za 5 zł można kupić śniadanie na streetfoodowym markecie i coś do popicia (zimna cola w gorące dni wchodzi najlepiej!) . Albo bilet autobusowy, aby zawiózł nas do jakiejś ciekawej miejscówki.

Jesteśmy bardzo wdzięczni i posyłamy uśmiechy, gdziekolwiek jesteście (i gdziekolwiek jesteśmy my).
10 zł miesięcznie
Wielkie dzięki za wsparcie! Za 10 zł można zjeść obiad (dla dwóch osób) w lokalnej jadłodajni w Wietnamie, odwiedzić ciekawe muzeum, albo opłacić nocleg dla jednej osoby.

Co z tego będziecie mieli?
Nasi patroni znajdą na naszej stronie specjalnie miejsce, a co miesiąc dostaną od nas porcję fotek z odwiedzonego ostatnio miejsca.
20 zł miesięcznie
To koszt trochę lepszego jedzenia w Azji (Albo dobrego kebaba w Europie). Pamiętajcie, jedzenie daje energię, i siłę - dzięki której mrzemy Wam relacjonować nasze prze życia.

Za takie wsparcie dostaniecie do nas piękną pocztówkę z unikalnymi pozdrowieniami z jakiegoś fajnego zakątka.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
10 dostępnych miejsc
Jesteście wspaniali. Za 50 zł w niektórych krajach możemy przeżyć cały dzień (zjeść, wyspać się i zobaczyć coś ciekawego). W innych krajach starczy to nam na pół łóżka albo drobne zakupy w markecie. Ale... niezależnie gdzie jesteśmy, taką kwotą ratujecie nam tyłki :)

Za to, ze jesteście dostaniecie od nas pocztówkę, którą przytwierdzicie do lodówki magnesem, z miejsca gdzie aktualnie jesteśmy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Follow Your Map w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nie umiem usiedzieć w miejscu. Jestem chorza, kiedy nie mamzarezerwowanego biletu na podróż. Nie ważne, czy to PKS, pociąg czy samolot. Byle na chwilę wyrwać się z domu. Z tego, co uda mi się zobaczyć tworzę przewodniki (nie tylko po miejscach popularnych)!

 

Cześć!

Cel, który widzicie jest symboliczny.  Każda złotówka mobilizuje mnie do ruszenia się z miejsca i pokazania Wam nowych, ciekawych, interesujących miejsc!


1.  Ostatnią wielką przygoda był kilkutygodniowy, autostopowy trip po Azji (Singapur-Malezja-Indonezja). Jestem w trakcie publikacji artykułów, przerywaną (oczywiscie) małymi city-brekami i planowaniem kolejnych tripów.

2.  Wiem, że takie podróże u osób postronnych wywołują falę pytań i wątpliwości. Wszystkie nurtujące Was pytania podeślijcie- nagram Q&A 

 
3. Porozmawiamy o tym, co spotkało mnie w Azji oraz o tym, jakie mam najbliższe plany. Odpowiem na wszystkie interesujące Was kwestie (nie tylko te dotyczące podróży) i będziemy się świetnie bawić!

 

Co zmienia Wasze wsparcie? 

Wszystko. Mnie,  treści, które publikuje i całą otoczkę związaną z podróżowaniem. Bo – hej - robię to dla Was!

 

A poza tym:

 • Czas - dzięki waszemu wsparciu mogę podróżować więcej i częściej (a co za tym idzie) częściej się z Wani dzielić relacjami!
 • życie -   ciągle lawiruję pomiędzy pracą a podróżami. Oszczędzam, ile się  da, aby znowu dziś się wyrwać, ale rachunki się same nie zapłacą…
 • bilety – na kolejne podróże, samolotem, pociągiem, busem, ale także do pracy (chociaż, jeżeli się da - jeżdżę rowerem :)
 • noclegi – generalnie nie mam wysokich wymagań, często śpię gdzie popadnie – nawet pod gołym niebem, ale – czasem fajnie jest się wyspać, domyć i zrobić pranie.
 • cały sprzęt, jakiego używam w podróży (telefony, aparaty, obiektywy, kable, powerbanki, tablety, statywy…)
 • i wiele, wiele innych 

Co mogę zaoferować w zamian za to, że zostajesz bezinteresownym Patronem?

Bo odwdzięczyć się chcę (i to bardzo). Do rzeczy więc:

Po pierwsze i najważniejsze: niezależnie od tego jakim żetonem chcecie w nas rzucić - ROBICIE ZE MNĄ HISTORIĘ! Jako mecenasi macie realny wpływ na to, że dzieją się rzeczy - na poprawę jakości feedu, na możliwości realizowania planów, które bez pomocy byłyby poza zasięgiem.

Niezależnie od kwoty wsparcia - jesteście częścią mojej działalności, DOCENIAM TO! Wspaniale jest dzielić moje doświadczenia z kimś, kto dołącza do społeczności Patronów z własnej inicjatywy i chęci - to jest dla mnie olbrzymia motywacja, bo skoro postanawiacie zajrzeć na stronę Patronite, to znaczy, że to, co robię, robię dobrze!

Dzięki, że to czytacie. Dzięki, że chcecie mnie wspierać!

Oczywiście w każdym z progów znajdziecie specjalne nagrody, koniecznie do nich zajrzyjcie!


 

Plany!

Mam plan, żeby do końca ważności paszportów mieć pieczątkę na każdej stronie ( a zostało ich kilkanaście). Dalej chcę pisać o tym, jak łączyć pracę z podróżami, odwiedzać fajne miejsca (najlepiej te mało popularne) i nie bać się spakować w plecak i po prostu ruszyć w drogę.

Chcępostawić stopę na każdym kontynencie, ale na razie odhaczyliśmy trzy. Może dlatego, że ciągnie nas do Azji?

Z dalekosiężnych planów mamy

 • Singapur, Malezja, Indonezja (autostop) ✔
 • Wielka niewiadoma (na 30 urodziny) ✔
 • Tajlandia, Laos Kambodżą (jak tylko skończy się korona-świrus).

To są główne punkty na najbliższe 12 miesięcy (a pomiędzy tym mnóstwo city - breaków).

 

Chciałabym również ruszyć z kanałem na yt (bo forma mówiono-ruchoma jest lepsza niż pisano-statyczna)

 

Cześć!

 

Fajnie Cię widzieć! 

Olga.

Studiowałam dziennikarstwo, później chciałam być dyplomatą, żołnierzem, informatykiem…. Marzyła mi się praca w social mediach, albo w redakcji. Z racji małego (a właściwie żadnego doświadczenia) postanowiłam założyć bloga i nauczyć się wszystkiego sama. Tak powstał Follow Your Map. 

Blog początkowo było projektem, który czytała tylko rodzina i znajomi. Z czasem ilość odwiedzających wzrosła, a teraz czyta mnie około 5000 osób miesięcznie!

 

Od marca tego rok nadaję z kraju wiatraków i tulipanów, czyli Holandii. Pokazuję niezwykłe miejsca, piszę o kulturze mojego nowego 'domu' i o tym, co mnie zaskakuje. 

 

 

 

 

 • Odwiedziłam ponad 30 krajów na  kilku kontynentach
 • Stworzyłam setki postów na social mediach i blogu aby podzielić się tym, co widziałam
 • Przejechałam Wietnam, Malezję i dwie wyspy Indonezji autostopem
 • Byłam w Czarnobylu i Prypeci
 • Relacjonując podróże nauczyłam się wiele o funkcjonowaniu blogosfery i social mediów.

 

Na swojej drodze spotykam mnóstwo ludzi. Wchodzę z nimi w interakcje, staram się żyć tak jak oni.  Stołuję się w miejskich jadłodajniach, śpię najczęściej w Homestay albo CouchSurfingu, aby być jeszcze bliżej.

 

Podróżując, staram się pokazać więcej, niż jest w każdym przewodniku. Stawiam na ciekawostki kulturalne, historię, sztukę (także tę uliczną) oraz urban exploring.

 

Na prowadzenie bloga i kanałów w social mediach poświęcam wiele czasu. Nie jest to 100%,  bo praca zajmuje mi sporo czasu.

Mimo obowiązków, każdą wolną chwilę poświęcam na rozwijanie swojego miejsca w sieci a także wyszukiwanie ciekawych miejsc i planowanie kolejnych podróży!

 

 

Potrzebuję świeżego spojrzenia na to, co robę. I to zadanie dla Was, nasi Patroni!

Jestem otwarta na każde sugestie – zarówno co do kierunków podróży, jak i do samych publikowanych treści!

 

Bardzo mi miło, ze chcecie być częścią projektu.

 

Wielkie dzięki!

 

Cele Autora

Autostopem w nieznane
 • 5 000 zł
 • 4 805 zł brakuje
3%
Azja Autostopem po raz drugi. Dwa lata temu zrobiliśmy 2000 kilometrów z Hanoi do HCMC, odwiedzając piękne (i te mniej piękne) miejsca, przezywając niesamowite przygody i poznając jeszcze bardziej ciekawych ludzi,

Tym razem mamy jeszcze bardziej odważny projekt obejmujący trzy państwa - Singapur, Malezję i Indonezję. Podróż zaczniemy w Mieście Lwa, później planujemy dotrzeć do KL, a stamtąd jacht-stopem na Sumatrę. Później już prosta droga na południe - docelowo Bali (chcemy przekonać się czy na prawdę jest takie 'niezaciekawe' jak mówią inni).

Po drodze jak zwykle nastawiamy się na wiele przygód, a wisienką na torcie będzie postawienie stopy na równiku (kolejna rzecz, którą chcemy zrobić przed 30.


Co z tego będziecie mieli - niesamowite widoki, mnóstwo ciekawostek a dla najbardziej zaangażowanych - drobne pamiątki z Azji( chcielibyśmy obdarować wszystkich, ale nasze plecaki nie są z gumy...).

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Follow Your Map już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Anonimowy patron
5 zł
Krzysztof Staniszewski
Krzysztof Staniszewski
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.