Follow Your Map

W Patronite od 17.07.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1496

liczba Patronów: 1580

2 patronów
30 zł miesięcznie
195 zł łącznie
Nie umiem usiedzieć w miejscu. Jestem chorza, kiedy nie mamzarezerwowanego biletu na podróż. Nie ważne, czy to PKS, pociąg czy samolot. Byle na chwilę wyrwać się z domu. Z tego, co uda mi się zobaczyć tworzę przewodniki (nie tylko po miejscach popularnych)!

O Autorze

 

Cześć!

Cel, który widzicie jest symboliczny.  Każda złotówka mobilizuje mnie do ruszenia się z miejsca i pokazania Wam nowych, ciekawych, interesujących miejsc!


1.  Ostatnią wielką przygoda był kilkutygodniowy, autostopowy trip po Azji (Singapur-Malezja-Indonezja). Jestem w trakcie publikacji artykułów, przerywaną (oczywiscie) małymi city-brekami i planowaniem kolejnych tripów.

2.  Wiem, że takie podróże u osób postronnych wywołują falę pytań i wątpliwości. Wszystkie nurtujące Was pytania podeślijcie- nagram Q&A 

 
3. Porozmawiamy o tym, co spotkało mnie w Azji oraz o tym, jakie mam najbliższe plany. Odpowiem na wszystkie interesujące Was kwestie (nie tylko te dotyczące podróży) i będziemy się świetnie bawić!

 

Co zmienia Wasze wsparcie? 

Wszystko. Mnie,  treści, które publikuje i całą otoczkę związaną z podróżowaniem. Bo – hej - robię to dla Was!

 

A poza tym:

 • Czas - dzięki waszemu wsparciu mogę podróżować więcej i częściej (a co za tym idzie) częściej się z Wani dzielić relacjami!
 • życie -   ciągle lawiruję pomiędzy pracą a podróżami. Oszczędzam, ile się  da, aby znowu dziś się wyrwać, ale rachunki się same nie zapłacą…
 • bilety – na kolejne podróże, samolotem, pociągiem, busem, ale także do pracy (chociaż, jeżeli się da - jeżdżę rowerem :)
 • noclegi – generalnie nie mam wysokich wymagań, często śpię gdzie popadnie – nawet pod gołym niebem, ale – czasem fajnie jest się wyspać, domyć i zrobić pranie.
 • cały sprzęt, jakiego używam w podróży (telefony, aparaty, obiektywy, kable, powerbanki, tablety, statywy…)
 • i wiele, wiele innych 

Co mogę zaoferować w zamian za to, że zostajesz bezinteresownym Patronem?

Bo odwdzięczyć się chcę (i to bardzo). Do rzeczy więc:

Po pierwsze i najważniejsze: niezależnie od tego jakim żetonem chcecie w nas rzucić - ROBICIE ZE MNĄ HISTORIĘ! Jako mecenasi macie realny wpływ na to, że dzieją się rzeczy - na poprawę jakości feedu, na możliwości realizowania planów, które bez pomocy byłyby poza zasięgiem.

Niezależnie od kwoty wsparcia - jesteście częścią mojej działalności, DOCENIAM TO! Wspaniale jest dzielić moje doświadczenia z kimś, kto dołącza do społeczności Patronów z własnej inicjatywy i chęci - to jest dla mnie olbrzymia motywacja, bo skoro postanawiacie zajrzeć na stronę Patronite, to znaczy, że to, co robię, robię dobrze!

Dzięki, że to czytacie. Dzięki, że chcecie mnie wspierać!

Oczywiście w każdym z progów znajdziecie specjalne nagrody, koniecznie do nich zajrzyjcie!


 

Plany!

Mam plan, żeby do końca ważności paszportów mieć pieczątkę na każdej stronie ( a zostało ich kilkanaście). Dalej chcę pisać o tym, jak łączyć pracę z podróżami, odwiedzać fajne miejsca (najlepiej te mało popularne) i nie bać się spakować w plecak i po prostu ruszyć w drogę.

Chcępostawić stopę na każdym kontynencie, ale na razie odhaczyliśmy trzy. Może dlatego, że ciągnie nas do Azji?

Z dalekosiężnych planów mamy

 • Singapur, Malezja, Indonezja (autostop) ✔
 • Wielka niewiadoma (na 30 urodziny) ✔
 • Tajlandia, Laos Kambodżą (jak tylko skończy się korona-świrus).

To są główne punkty na najbliższe 12 miesięcy (a pomiędzy tym mnóstwo city - breaków).

 

Chciałabym również ruszyć z kanałem na yt (bo forma mówiono-ruchoma jest lepsza niż pisano-statyczna)

 

Cześć!

 

Fajnie Cię widzieć! 

Olga.

Studiowałam dziennikarstwo, później chciałam być dyplomatą, żołnierzem, informatykiem…. Marzyła mi się praca w social mediach, albo w redakcji. Z racji małego (a właściwie żadnego doświadczenia) postanowiłam założyć bloga i nauczyć się wszystkiego sama. Tak powstał Follow Your Map. 

Blog początkowo było projektem, który czytała tylko rodzina i znajomi. Z czasem ilość odwiedzających wzrosła, a teraz czyta mnie około 5000 osób miesięcznie!

 

Od marca tego rok nadaję z kraju wiatraków i tulipanów, czyli Holandii. Pokazuję niezwykłe miejsca, piszę o kulturze mojego nowego 'domu' i o tym, co mnie zaskakuje. 

 

 

 

 

 • Odwiedziłam ponad 30 krajów na  kilku kontynentach
 • Stworzyłam setki postów na social mediach i blogu aby podzielić się tym, co widziałam
 • Przejechałam Wietnam, Malezję i dwie wyspy Indonezji autostopem
 • Byłam w Czarnobylu i Prypeci
 • Relacjonując podróże nauczyłam się wiele o funkcjonowaniu blogosfery i social mediów.

 

Na swojej drodze spotykam mnóstwo ludzi. Wchodzę z nimi w interakcje, staram się żyć tak jak oni.  Stołuję się w miejskich jadłodajniach, śpię najczęściej w Homestay albo CouchSurfingu, aby być jeszcze bliżej.

 

Podróżując, staram się pokazać więcej, niż jest w każdym przewodniku. Stawiam na ciekawostki kulturalne, historię, sztukę (także tę uliczną) oraz urban exploring.

 

Na prowadzenie bloga i kanałów w social mediach poświęcam wiele czasu. Nie jest to 100%,  bo praca zajmuje mi sporo czasu.

Mimo obowiązków, każdą wolną chwilę poświęcam na rozwijanie swojego miejsca w sieci a także wyszukiwanie ciekawych miejsc i planowanie kolejnych podróży!

 

 

Potrzebuję świeżego spojrzenia na to, co robę. I to zadanie dla Was, nasi Patroni!

Jestem otwarta na każde sugestie – zarówno co do kierunków podróży, jak i do samych publikowanych treści!

 

Bardzo mi miło, ze chcecie być częścią projektu.

 

Wielkie dzięki!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni