W Patronite od 11.02.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1375

Liczba Patronów: 1559

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
170 miesięcznie
12 820 łącznie
to pełnometrażowa artystka z blisko 20-letnim stażem i ambicjami na zrewolucjonizowanie sztuki w Polsce, polskiej i nie tylko! Tytuł mecenasa sztuki jeszcze nigdy nie był tak dostępny jak dzisiaj - zostań Medyceuszem XXI wieku i zyskaj więcej niż "tylko" zapisanie się na kartach historii sztuki!

O Autorze

słów kilka o tym, dlaczego pełnometrażowa, skąd ambicje na podbój i zrewolucjonizowanie sztuki.... i, co najważniejsze - dlaczego

warto to wspierać

Jestem absolwentką Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Liceum Plastycznego w Krakowie. Studiuję też na Wydziale Malarstwa, również na krakowskiej ASP. Po drodze zdarzył mi się szereg wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą

2022:

- „V Zimowy Salon Młodych”, Zofia Weiss Gallery, Kraków, wystawa zbiorowa

2021:

- „IV Zimowy Salon Młodych”, Zofia Weiss Gallery, Kraków, wystawa zbiorowa - III NAGRODA

2020:

- „III Zimowy Salon Młodych”, Zofia Weiss Gallery, Kraków, wystawa zbiorowa,

- „Kwiatki”, Galeria New Era Art, Kraków, wystawa zbiorowa,

2019: 

- "Młodzi w dialogu", Krakowskie Forum Kultury, Kraków, wystawa zbiorowa,
- Krakers Cracow Art Week - "Na wyciągnięcie ręki", Kraków, wystawa zbiorowa,
- "Partake", CK Dworek Białoprądnicki, Kraków, wystawa zbiorowa,
- "Nosferatu - Siła Strachu", Akademia Sztuk Teatralnych/Galeria Promocyjna ASP, Kraków, wystawa zbiorowa,
- "Puzzle" 2019, Zalaegerszeg (Węgry), wystawa zbiorowa,
- "Ślady", Kotłownia, Politechnika Krakowska, Kraków, wystawa zbiorowa,
- "Nie przeszkadzam Wam?", Galeria Drugie Piętro, ASP Kraków, wystawa zbiorowa,
- Dom Podhalański Związku Podhalan, Ludźmierz, wystawa indywidualna,     

2018: 

- "200 lat Akademii, 100 lat Akademii Kobiet", Galeria Cztery Ściany, ASP Kraków, wystawa zbiorowa,
- "Czarno - złota", SDK w Nowym Targu, wystawa indywidualna,
- ZPiG, Czarny Dunajec, wystawa indywidualna,

2016: 

- "Półokrąg", Ruczaj, Nowy Targ, wystawa indywidualna,

2015: 

- Baza Zbożowa, Kielce, wystawa indywidualna,
- wystawa poplenerowa, Galeria Cztery Ściany, ASP Kraków,
- ZSPiG, Czarny Dunajec, wystawa indywidualna,
- GOK, Niedzica, wystawa indywidualna,

2014: 

- "Wystawa najlepszych dyplomów", Pałac Sztuki, Kraków, wystawa zbiorowa,

2013: 

- BPW, Kraków, wystawa indywidualna.

Zanim jednak przekroczyłam próg akademii, moje życie wywróciło się do góry nogami (to drogą frazeologii, ale tak na serio, to właściwie wówczas znalazłam się po raz pierwszy we właściwej pozycji), co z każdym rokiem coraz silniej oddziałuje na moją twórczość. Pewne pojęcia i poglądy z podwórka sztuki wymagały przedefiniowania, aż przyszedł czas na wyrażenie ich w mojej działalności.  Realizuję je w takim zakresie, na jaki pozwala mi studencki budżet, ale moja wizja i marzenia sięgają nieco dalej.

Przez kilka ostatnich lat w mojej głowie kiełkowała idea związana z odnową sztuki, szczególnie tej poruszającej treści duchowe - sztuki, która prowadzi głębiej, odkrywa nowe jakości świata materialnego. Szczególnie inspirującymi okazali się Ojcowie Pustyni, w tym św. Maksym Wyznawca, który już w VII wieku odkrył, że:

"Świat duchowy w swojej całości manifestuje się w całości świata zmysłowego,
wyrażany mistycznie przez obrazy symboliczne dla tych, którzy mają oczy, żeby widzieć.
Cały świat zmysłowy jest dyskretnie przejrzysty na świat duchowy, uproszczony i zjednoczony przez naturę duchową. W naszym świecie przez naturę, w tamtym świecie przez symbole,
a dzieło obu jest jedno."

Jest tak ogromne pole, zarówno do działania, jak i eksplorowania - treści dawno już zapomnianych, znaczeń, sensów. 

Wiele z nich udało mi się już namierzyć ;) Kolejne chciałabym nadal badać, a jednocześnie dzielić się z Wami tym, co już odkryłam. Zachęcona wielokrotnymi pytaniami o to, gdzie można mnie znaleźć i usłyszeć, postanowiłam ruszyć z vlogiem. Jednak na realizację większej liczby odcinków (zespół, montaż, profesjonalny sprzęt, czas) potrzebuję Waszego wsparcia.

Tutaj możesz sprawdzić efekty, tego co już udało się zrobić:

A dalej? Kolejne publikacje, warsztaty, stworzenie platformy dla artystów podążających w podobnym kierunku, rozwój warsztatu...

Stąd pomysł na zwrócenie się poprzez patronite.pl do Was, drodzy Patronowie. Jeśli dotarliście ze mną aż tutaj to znak, że sztuka nie jest Wam obojętna, co przecież nie jest oczywistością w dzisiejszych czasach. Złoty wiek dla rozwoju sztuki kojarzy nam się raczej z epoką renesansu, gdzie zamożne rody mogły się poszczycić wspieraniem artystów klasy Michała Anioła. Nie byłabym jednak skłonna do przekreślania naszych czasów, które choć oferują mnóstwo tanich zamienników prosto z Chin i okolic, technologicznie pozwalają nam na rozwój sztuk pięknych choćby przez ten (!) portal i ludzi takich jak Wy (!), a co więcej - nie są w stanie pozbawić społeczeństwa wybitnych artystów (którzy, dzięki Bogu, wciąż się rodzą, bez względu na epokę).

Wierzę, że sztuka nie dotarła do ściany i mimo, że objawia się dzisiaj również pod taką postacią, znajdzie sposobność do odbicia się z miejsca marazmu i dekadencji. Żyję po to, aby ujrzeć te dni, gdzie

piękno w sztuce objawi się na nowo

 W tej materii też działam ;)

Przez kilka lat prowadziłam zespół młodych twórców, organizuję warsztaty, spotkania przygotowujące do samodzielnej pracy i wykorzystywania mediów artystycznych do wyrażania głębszych treści, nawiązując i dążąc do idei "dzieła totalnego" - Gesamtkunstwerk.

Nadchodzi zatem czas, a nawet już jest, aby moje dążenia zostały przelane na papier, podobrazia lub zmaterializowały się w inny sposób, o czym piszę więcej w celach :)

Pomożecie?


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ryszard Bielak
Ryszard Bielak
Próg: 50 zł
Ewa Bielak
Ewa Bielak
Próg: 50 zł
Katarzyna Klimowicz
Katarzyna Klimowicz
Próg: 30 zł
Magdalena  Owczarska
Magdalena Owczarska
Próg: 20 zł
Aleksandra Piecyk
Aleksandra Piecyk
Próg: 100 zł
Weronika Waloszek
Weronika Waloszek
Próg: 10 zł