Fundacja Panteon

W Patronite od 16.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1195

Liczba Patronów: 1072

Zostań Patronem
Kup na prezent
13 patronów
340 miesięcznie
1 475 łącznie

Lepsza jakość dla Was

1 500 zł

miesięcznie

22%

osiągnięto

1 160 zł

brakuje

Takie zaplecze finansowe pozwoli nam rozwinąć bazę sprzętową, zadbać o dobrą akustykę nagrań i podróżować po całej Polsce w celu dotarcia do rozmówców, którzy rozszerzą Waszą wiedzę i odpowiedzą na nurtujące pytania. Zakupimy nowe mikrofony i oprogramowanie, aby rozmowy miały wysoką jakość dźwięku i były przyjemne w słuchaniu.

Panele dyskusyjne i video

2 500 zł

miesięcznie

13%

osiągnięto

2 160 zł

brakuje

Jednym z zadań Panteonu, jakie stawialiśmy sobie podczas tworzenia Fundacji, są rozmowy w szerszym gronie, podczas których osoby o różnych poglądach (np. ateiści-chrześcijanie) będą mogły wymieniać się argumentami wspierającymi ich przekonania. Tego rodzaju przedsięwzięcia oznaczają finansowanie kosztów podróży oraz wynajmu odpowiednich pomieszczeń - zwłaszcza jeśli spotkania mają być publiczne. Ponadto pragniemy rejestrować nie tylko audio, lecz także video, co z kolei wymaga zakupu odpowiedniego sprzętu oraz opłacenia montażysty.

Osiągając ten cel, zobowiązujemy się powrócić do organizowania paneli dyskusyjnych oraz rozmów w szerszym gronie, jak również udostępniać relacje video.

Dwa nagrania w miesiącu

3 500 zł

miesięcznie

9%

osiągnięto

3 160 zł

brakuje

Nasze głowy są pełne pomysłów na omówienie kolejnych tematów. Aktualne możliwości pozwalają nam na publikację raz w miesiącu. Mając więcej środków finansowych, będziemy nagrywać częściej, dostarczając Wam rzetelnej wiedzy z zakresu: nowych ustaleń dotyczących historii chrześcijaństwa, krytycznego badania Biblii, ezoteryzmu i wolnomularstwa, polskiej duchowości etc.

Przy tym progu wsparcia zobowiązujemy się do minimalnej częstotliwości na poziomie dwóch nagrań w miesiącu.

Działalność wydawnicza

5 000 zł

miesięcznie

6%

osiągnięto

4 660 zł

brakuje

Od dawna marzy nam się działalność wydawnicza - dostarczanie polskiemu Czytelnikowi dotąd niedostępnych teksów: zarówno współczesnych autorów, jak i traktatów religijnych, które nie doczekały się przekładu na język polski (są wśród nich dzieła buddyjskie, hermetyczne, alchemiczne, prace z zakresu historii religii). Być może uda nam się wznowić publikacje polskich naukowców, które ze względu na niskie nakłady są już dzisiaj niedostępne lub możliwe do nabycia tylko za wysokie kwoty.

Przy finansowaniu w tej wysokości będziemy wydawać nową pozycję książkową raz na pół roku (docelowo raz na trzy miesiące).

Reportaże video

7 500 zł

miesięcznie

4%

osiągnięto

7 160 zł

brakuje

Pragniemy wyjść poza studio i ruszyć w świat, aby dotrzeć do rozmówców spoza Polski, a także nagrać dla Was video-dokumenty z miejsc związanych z kultem lub historią religii, takich jak choćby zbiory masoników w bibliotece Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Chcemy pokazać Wam obrzędy, ceremonie i świątynie. Dotrzeć do miejsc, do których nikt nie dotarł i odkryć tajemnice ducha, które do tej pory pozostają zakryte mgłą niewiedzy :)
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Irena Szalacha
Irena Szalacha
Próg: 50 zł
Marek Paszkowski
Marek Paszkowski
Próg: 10 zł
Katarzyna Głodny
Katarzyna Głodny
Próg: 10 zł
Natalia Sitarz
Natalia Sitarz
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł