Avatar użytkownika

Fundacja Banina

3
patronów
35 
miesięcznie
2 196 
łącznie
3
patronów
35 zł 2 196 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Okazjonalny Patron
Dziękujemy! Na pewno interesujesz się tym, kto zyskuje na Twojej pomocy, dlatego gwarantujemy, że drogą mailową wyślemy Ci specjalne, wyjątkowe podziękowanie od młodzieży, która z nami pracowała.
Jeśli to czytasz, a nie możesz sobie pozwolić na wpłatę, to pamiętaj, że i tak ciepło myślimy o wszystkich, którzy są przychylni naszym działaniom. Gdy tylko będziemy grali w Twojej okolicy, zapraszamy za kulisy - poznajmy się :)
5 zł miesięcznie
Okazjonalny Patron
Dziękujemy za Twoje wsparcie, a w ramach nagrody proponujemy zaproszenie na jeden ze spektakli organizowanych w czasie wakacji (miejsce VIP) lub transmisję video z wydarzenia, które dzięki Twojej pomocy zorganizowaliśmy. Specjalne podziękowania umieścimy na naszym profilu na Facebooku.
8 zł miesięcznie
Wybierz 8 zł
50 dostępnych miejsc
Oficjalny Patron
Cieszymy się, że nas wspierasz! W ramach podziękowania otrzymasz od nas plakat jednego z naszych spektakli wraz ze specjalnie przygotowanymi podziękowaniami oraz zaproszenie na jeden z naszych spektakli. Specjalne podziękowania umieścimy na naszym profilu na Facebooku.
10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
49 dostępnych miejsc
Oficjalny Patron
Dziękujemy za Twoje wsparcie, a w ramach nagrody proponujemy specjalną fundacyjną naklejkę wraz z własnoręcznie przygotowanymi przez naszych współpracowników podziękowaniami :) Specjalne podziękowania umieścimy także na naszym profilu na Facebooku.
15 zł miesięcznie
Wybierz 15 zł
20 dostępnych miejsc
Wielki Patron
Dziękujemy! Jeżeli identyfikujesz się z naszymi działaniami, proponujemy specjalną, praktyczną eko-torbę z naszym logo. Dołączymy do niej naklejkę z naszym logo, plakat jednego ze spektakli oraz własnoręcznie przygotowane przez naszych współpracowników podziękowania :) Specjalne podziękowania umieścimy także na naszym profilu na Facebooku.
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
29 dostępnych miejsc
Patron Influencer
Dziękujemy! To wsparcie wiele dla nas znaczy :)
Na pewno istnieją tematy, które są dla Ciebie wyjątkowo ważne i sądzisz, że powinniśmy je poruszyć w naszych spektaklach. Dlatego proponujemy spotkanie, w czasie którego będziemy mogli porozmawiać o Twoich sugestiach i włączyć Cię do współpracy. Dodatkowo oferujemy zaproszenie na nasze przedstawienie i specjalne podziękowania prosto ze sceny.
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
20 dostępnych miejsc
Naczelny Patron
W ramach podziękowania wyślemy Ci coś wyjątkowego - nagranie z naszych prób i przygotowań, którego normalnie nie publikujemy ;) Gwarantujemy dobrą zabawę :D Dołączamy praktyczną eko-torbę z naszym logo, naklejkę, plakat jednego ze spektakli oraz własnoręcznie przygotowane przez naszych współpracowników podziękowania :) Specjalne podziękowania umieścimy także na naszym profilu na Facebooku.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
10 dostępnych miejsc
Certyfikowany Patron
Wielkie dzięki! Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne - dzięki Tobie realizujemy nasze kolejne plany i działania! Na wybrany adres prześlemy Ci wyjątkowy certyfikat Patrona Fundacji Banina :) Podziękowania umieścimy na plakacie spektaklu zrealizowanego dzięki Twojemu wsparciu. Wraz z zaproszeniem na spektakl prześlemy Ci plakat, naklejkę i eko-torbę z naszym logo. Napiszemy o tym także na naszym profilu na Facebooku.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Banina w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Fundacja Banina od 2017 roku zajmuje się włączającą, partnerską edukacją poprzez teatr, a skupieni w niej pedagodzy, psycholodzy, aktywiści pracują głównie z młodzieżą w szkołach, zapraszając do rozmów na tematy tj. tolerancja, relacje rówieśnicze, zmiany klimatyczne.

Czego dzieciom i młodzieży zawsze brakowało w szkole, a co powinno się zmienić?

Czy problemem było protekcjonalne traktowanie uczniów, eliminacja kreatywnego myślenia, brak rozmów na tematy trudne, a może obowiązek ośmiogodzinnego siedzenia w ławce?

Zadaniem naszej fundacji jest zerwanie z tradycyjnymi formami nauki i rozwój poprzez nowoczesne metody wychowawcze, zakładające podmiotowe, równościowe podejście do uczniów, łączenie działań artystycznych z pedagogicznymi i podejmowanie aktualnych tematów, które chce poruszać młodzież (takich jak nacjonalizm, ksenofobia, kwestie dotyczące samopoczucia czy emocji). Jeździmy po Polsce, aby za pomocą rozmów o ludziach, dla ludzi i z ludźmi, tworzyć przedstawienia teatralne poruszające tematy istotne społecznie.

 

Spektakl „Kolorowa, czyli biało-czerwona”, premiera: 2016 rok
Fot. Monika Bielenis

 

Czy wiesz, że podczas pandemii organizujemy lekcje on-line? 

Grafika: Michał Mariusz Nakoniczewski

 

Nie przemawia do Ciebie tekstowy opis?

Posłuchaj wywiadu z Bartkiem Miernikiem - założycielem fundacji.

 

_____________________________________________________________________________________

DZIAŁANIA

Nasza praca to: równe traktowanie, kreatywne myślenie, rozmowy o aktualnych problemach społecznych. Nasze rezultaty to: przedstawienia teatralne, warsztaty, doskonalenie kompetencji społecznych. Pracujemy nad tym, by szerzyć otwartość na drugiego człowieka, a przede wszystkim kształtować odważną, świadomą i krytyczną wobec natłoku informacyjnego młodzież.

W swobodnej atmosferze, z poczuciem równości doświadczeni pedagodzy, psycholodzy, praktycy, aktywiści działających w różnych przestrzeniach społecznych prowadzą zajęcia teatralne dla uczniów, aby nauczyć ich otwartości i zrozumienia drugiego człowieka. Rezultatem współpracy są spektakle, w których uczestnicy poruszają tematy ważne zarówno dla nich samych, jak i dla rozwoju świadomego społeczeństwa.

Spektakl Willa Rózin „Willa Rózin”, premiera: 8 września 2019 roku
Fot. Kacper Sieger

 

Fundacja Banina od 2017 roku zajmuje się metodami edukacji, w których głos oddaje uczniom, by pracować partnersko, nie tylko dla nich, ale przede wszystkim z nimi. Poprzez teatr i  zajęcia teatralne oraz warsztaty zachęcamy młodzież do dyskusji na tematy ważne, ale jednocześnie trudne - takie, które często są pomijane w rozmowie z młodymi ludźmi.

 

Nasze działania i repertuar można śledzić na fanpagu na Facebooku: www.facebook.com/fundacjabanina

 

Zapraszamy też do obejrzenia zapowiedzi jednego z naszych przedstawień przygotowanego wspólnie z młodzieżą:

 

__________________________________________________________________________________

O nas

CEL

Celem fundacji jest łączenie ludzi z różnych środowisk o odmiennych światopoglądach i skonfrontowanie ich ze sobą w pozytywnym, przyjaznym otoczeniu. Korzyści, jakie płyną z rozwoju poprzez teatr są niezastąpionym walorem edukacji młodzieży. Rozwój ten przejawia się w pogłębianiu zdolności interpersonalnych, komunikacji międzykulturowej i pokoleniowej, jak i uwrażliwianiu młodych osób na drugiego człowieka - jego poglądy, odczucia, potrzeby.

 

REALIZACJA

Przykładami naszych działań są liczne zrealizowane projekty, między innymi w Zwierzyńcu, miasteczku na wschodzie Polski, gdzie nawiązaliśmy kontakt nie tylko z wychowankami tamtejszego Domu Dziecka, ale również z młodzieżą z okolicznych miejscowości. Dodatkowo, do naszych spektakli włączamy zarówno polską młodzież, jak i osoby pochodzące z rodzin imigranckich z Ukrainy. 

„Dom na Górce”, premiera: 30 sierpnia 2020 roku
Fot. Justyna & Szczepan Fotografia

 

Rezultatem naszych działań są przedstawienia takie jak: „Kolorowa, czyli biało-czerwona”, „Obca”, „Willa Rózin” czy „Marzenie Nataszy”, które mają na celu pobudzenie do refleksji zarówno młodych aktorów, jak i widowni. Prezentacja spektakli jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu darczyńców. To dzięki niemu możemy pracować z młodzieżą, a powstałe spektakle prezentować nie tylko w szkołach czy ośrodkach kultury, ale także szerzej - na festiwalach teatralnych (Pol'and'Rock Festival 2018 i 2019, w 2020 w wersji online, Malta 2018, Kontrapunkt 2018, Klamra 2019 i 2020, Teatron 2019 i Emploi 2019 - oba na Ukrainie), w teatrach czy na uniwersytetach (UW, UKSW, UMK). 

„Marzenie Nataszy”, premiera online, 5 grudnia 2020

 

Nasze działania koncentrują się wokół licznych tematów lokalnych, a także tych, które są ważne społecznie. Mamy nadzieję, że za pomocą teatru opowiemy jeszcze wiele takich historii :)

Cele Autora

Letni obóz teatralny
  • 3 500 zł
  • 1 304 zł brakuje
62%
Każdego roku organizujemy cykl wakacyjnych spotkań dla młodzieży z mniejszych miejscowości, m.in. na Roztoczu, gdzie prowadzimy warsztaty, dyskusje, próby do spektakli. Działania te wiążą się z kosztami transportu, noclegów czy wynagrodzeń dla osób współpracujących. W 2022 roku w czasie letniego obozu teatralnego, na którym będziemy pracować nad II częścią powieści Stefana Dardy pt. "Starzyzna", chcemy dodatkowo zapewnić młodzieży możliwość rozmowy z psychologiem, który będzie także obecny przy pracy pedagogów, praktyków, aktywistów z którymi współpracujemy.
Pol'and'Rock Festival
  • 3 600 zł
  • 1 404 zł brakuje
61%
Wyjazd całej grupy realizatorów oraz prowadzenie warsztatów i prezentacja spektakli w czasie Pol'and'Rock Festival 2022.
Materiały warsztatowe
  • 1 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Pomoc przy produkcji spektakli, czyli zakup artykułów warsztatowych, materiałów na kostiumy, elementów scenografii i rekwizytów do jednego spektaklu. W myśl idei "Zero Waste" staramy się korzystać z używanych materiałów, które nadają się do dalszego przetworzenia.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Banina już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marta 5el
Marta 5el
10 zł
Ewelina Alvarado
Ewelina Alvarado
5 zł
Selim Mucharski
Selim Mucharski
20 zł
Remigiusz  Grzela
Remigiusz Grzela
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.