Fundacja Cinemania

W Patronite od 12.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
360 łącznie
Jeżeli tutaj jesteś, oznacza to, że często Ty i Twoja pociecha oglądacie kinotrampkowe filmy lub korzystacie z kinotrampkowych warsztatów i innych aktywności.

O Autorze

Może w tym roku, gdy Kino w Trampkach odbywa się online - mieliście po raz pierwszy okazję, by zostać kinotrampkową rodziną.  Wszyscy, którzy chcecie naszego aktywnego działania dla młodego widza w całej Polsce – dobrze trafiliście!

 

KIM JESTEŚMY?

FUNDACJA CINEMANIA została powołana, by pokazywać ciekawe, fajne, różnorodne filmy dla młodego widza. To my robimy Kino w Trampkach - Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży. To razem z nami dużo się już zmieniło w dostępności i wzbudzaniu ciekawości co dzieci oglądają.

 

 

Nie macie czasem poczucia, że znalezienie dobrego filmu dla dzieci (i nie dzieci generalnie, ale Waszego dziecka tu i teraz) jest często zadaniem tak trudnym, że rezygnujecie i wybieracie w końcu… Świnkę Pepę? 

Drugie pytanie: ile wasze dzieci dziennie/tygodniowo siedzą przed ekranem? Ile razy mieliście poczucie, że to się Wam wymyka? Jak w ogólnym zalewie treści oddzielić ziarna od plewów? Skąd wiecie jak wartościowy jest to czas (ten przed ekranem)? 

Pracujemy nad kinem dziecięco-młodzieżowym od lat i nadal mamy ten problem nie tylko jako animatorzy kultury, ale również jako rodzice i ciocie, i wujkowie. 

KINOTRAMPKOWE INSPIRACJE

Chcielibyście czasem puścić im coś, co wykracza poza codzienność, poza mainstream? Coś, co zmusza do myślenia? Zadaje pytania? Od ośmiu lat robimy Kino w Trampkach. Idea festiwalu w prostej linii wynika z pragnienia, by pokazywać dzieciakom cały wachlarz tego, co filmowo na świecie się dla nich robi. I to działa. Dla dzieciaków w Warszawie i w Gdańsku, przez festiwalowy tydzień. A co z innymi dzieciakami? Dystrybucja kinowa takich filmów nie bardzo się opłaca - za drogo. Wychodzi niszowo, rzadko, w ograniczonym line-upie. Ponadto, dzieci generalnie nie jeżdżą po kulturę. A co z dziećmi, które wcale nie mają środków, ani możliwości? Albo dzieci, którym do kina jeszcze dalej?

Próbując rozwikłać zagadkę: Jak to zrobić, żeby dawać dzieciakom sensowny dostęp do filmów, które poszerzają wyobraźnię, postrzeganie świata, zmuszają do zadawania pytań, inspirują do poznania języka filmu? - trafiamy tu. Piszemy prosto do Was - rodziców, opiekunów, dorosłych kinomaniaków.

Film, obok muzyki, jest najbardziej demokratyczną ze sztuk. Jako pasjonaci X Muzy, wierzymy, że KINO ma moc zmieniania świata.

Nieustająco chcemy pokazywać inspirujące filmy dzieciakom. Dzięki Wam będziemy mieć szansę, żeby robić to regularnie i na większą skalę, w dostępie bezpośrednim online. Na naszej stronie kinowtrampkach.pl chcemy co miesiąc i przez miesiąc pokazywać nowy film. A jeśli się uda to może nawet dwa, albo i cztery. 

 

CO MOŻEMY ZAOFEROWAĆ WAM W ZAMIAN ZA WASZE WSPARCIE?

Dla każdego wspierającego naszą organizację przygotowaliśmy drobne upominki i nagrody, które jesteśmy w stanie zagwarantować na ten moment naszego funkcjonowania. Nasz zespół nieustannie pracuje, tworzy, myśli, by móc podarować Wam coś więcej. Na pewno dla każdego wspierającego przygotujemy podziękowania płynące prosto z naszych serc.

 

DZIĘKUJEMY

Ekipa Fundacji Cinemania & Festiwalu Kino w Trampkach

 


 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Sebastian Nejfeld
Sebastian Nejfeld
Próg: 5 zł
Mia Kovcin
Mia Kovcin
Próg: 20 zł
Przemysław Gąsiorek
Przemysław Gąsiorek
Próg: 10 zł
Anna Żebrowska
Anna Żebrowska
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł