Fundacja Endopolki

W Patronite od 24.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 492

Liczba Patronów: 362

Zostań Patronem
Kup na prezent
53 patronów
1 135 miesięcznie
6 470 łącznie
Bezpieczna przestrzeń dla kobiet z endometriozą, w której znajdziesz wsparcie merytoryczne, otulenie i zrozumienie.
Misją fundacji jest poprawa jakości życia kobiet z endometriozą i zwiększenie świadomości tej choroby w społeczeństwie.

O Autorze

Cześć, nazywam się Kasia i jestem Endopolką.

Oznacza to, że choruję na endometriozę, tak jak ponad 2 miliony kobiet w Polsce. 

Przez 13 lat odbijałam się od gabinetów lekarskich słysząc, że mój ból to "taka moja uroda" - być może znasz to hasło z autopsji. Od 3 lat wiem, że to nie ze mną był problem, a ze świadomością lekarzy, którzy nie widzieli choroby, gdy ona rozwijała się w najlepsze. Postanowiłam wziąć sprawę w swoje ręce i dać innym kobietom to, czego sama szukałam na początku swojej nowej drogi z chorobą przewlekłą - merytorycznej wiedzy dostępnej zawsze i wszędzie, jak tylko będę jej potrzebować.

Stworzyłam profil Endopolki. Początkowo na Facebooku, gdzie prowadziłam comiesięczne webinary ze specjalistami. Z biegiem czasu Instagram przejął większość działań i tam też rozszerzyłam sieć rozmów o live'y, których w tym momencie jest ponad 20. 

Z kim rozmawiam? Przede wszystkim ze specjalistami, którzy na co dzień wspierają kobiety, dają im narzędzia do radzenia sobie z bólem przewlekłym, tj. fizjoterapeutki uroginekologiczne, osteopatki, trenerka personalna, psycholodzy, dietetyczki kliniczne, ale też EndoKobiety, które są niesamowicie inspirujące do rozpoczęcia zmian ku szczęśliwszemu życiu z endometriozą. 

Z każdą kolejną rozmową utwierdzałam się w tym, że kobiety z endometriozą potrzebują przestrzeni, w której będą czuć się zaakceptowane, zrozumiane, otrzymają niezbędną wiedzę i wskazówki, które pomogą im poukładać życie na nowo. Dlatego postanowiłam pójść o krok dalej...

...i założyłam Fundację Endopolki !

Działalność na rzecz kobiet została rozszerzona o warsztaty stacjonarne, które dają potężną dawkę specjalistycznej wiedzy do wykorzystania od razu, zarówno w trudnych sytuacjach bólowych, jak i poprzez budowanie nowych nawyków poprawiających jakość naszego życia. 

Do tej pory wraz ze wspaniałymi kobietami-specjalistkami zorganizowałyśmy dwa warsztaty:

"W zgodzie z endociałem" - warsztat z fizjoterapii uroginekologicznej prowadzony przez Magdę Kosmalę-Banasik, połączony z bezpiecznym ruchem w endometriozie z trenerką Joanną Jaworską. 

"Endometrioza a wyciszenie & Yin Joga" czyli pierwszy w Polsce warsztat wyciszający układ nerwowy dedykowany kobietom z endometriozą, współorganizowany z certyfikowaną nauczycielką Yin Jogi, Paulą Radziszewską. 

 

Czy na tym koniec? Zdecydowanie NIE!

Czy mam plan na dalsze działania? Absolutnie TAK i właśnie dlatego tu jestem, bo bez wsparcia szerszej społeczności, realizacja zaplanowanych działań będzie bardzo, bardzo trudna. 

Nie raz przekonałam się o tym, że to właśnie oddolne inicjatywy mają turbo moc. Wsparcie od osób, dla których dany problem jest ważny, bo bliski, bo dotyka siostrę, żonę, córkę, a może nawet mnie samą. Każda osoba, która zatrzyma się tu na chwilę i postanowi pobyć z Endopolkami dłużej, ma realny wpływ na:

  • zwiększenie świadomości endometriozy w Polsce - dzięki wsparciu Patronów i Patronek powstanie podcast, czyli taka "kawalerka w internecie", bezpieczna przestrzeń do rozmowy o endometriozie bez wstydu, merytorycznie, po ludzku, przy kawie, nie tylko dla wybrańców;
  • poprawę jakości życia kobiet z endometriozą - Wasza pomoc przekłada się na większe możliwości organizacyjne Fundacji, co w praktyce będzie oznaczać organizację wydarzeń & jeszcze więcej wiedzy & szansę na spotkanie się w gronie Endopolek i poczucie, że "mam tak samo, jak Ty"!

Mamy naprawdę wiele do zrobienia, a ja z przyjemnością pokażę Wam jak i co możemy zrobić. Endometrioza jest chorobą przewlekłą, ale im bardziej świadomie będziemy z nią żyć, tym szybciej potraktujemy ją jako jeden z wielu elementów w naszym życiu. 

 

PIERWSZY CEL WŁAŚNIE ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY!

 

Endopolki Podcast wystartował 30 listopada 🚀 

Podcast jest dostępny na:

 Spotify 

Apple Podcasts

Youtube

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Magdalena  Inger
Magdalena Inger
Próg: 5 zł
Ewelina Markiewicz
Ewelina Markiewicz
Próg: 20 zł
Weronika Łuczak-Łeszyk
Weronika Łuczak-Łeszyk
Próg: 50 zł
Kasia Wiśniewska
Kasia Wiśniewska
Próg: 10 zł
Asia Jaworska
Asia Jaworska
Próg: 5 zł
Małgorzata  Gorska
Małgorzata Gorska
Próg: 20 zł