W Patronite od 07.11.2017

Fundacja FONIS powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska osób mających problemy ze słuchem i wzrokiem, skupionych wokół Duszpasterstwa Głuchoniemych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej.

O Autorze

Fundacja FONIS powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska osób  mających problemy ze słuchem i wzrokiem, skupionych wokół Duszpasterstwa Głuchoniemych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej.

Założyciel fundacji - ks. Tomasz Filinowicz, pracując wśród osób z uszkodzonym wzrokiem i słuchem, widział ich potrzeby i problemy, z którymi mieszą się na co dzień, a z drugiej strony dostrzegał też w nich ogromny potencjał. Powołał więc do życia fundację, która ma wspierać potrzebujących i pozwolić rozłożyć skrzydła ludziom ambitnym, lecz zepchniętym na margines z powodu swej niepełnosprawności.

 

Kierunki działania Fundacji ujęte zostały w logo Fundacji, przygotowanym zresztą przez niesłyszącego wrocławskiego artystę - Przemysława Sławika.

- oko - wskazuje na działalność na rzecz osób niewidomych i słabowidzących,

- ucho - wskazuje na działalność na rzecz osób niesłyszących i słabosłyszących,

- dłoń - to symbol pomocy - niewidomi potrzebują pomocnej dłoni, która ich poprowadzi, zaś niesłyszący potrzebują sprawnej migającej dłoni, która przekaże im to, czego usłyszeć nie mogą.

 

Aktualnie Fundacja prowadzi następujące działania:

 

- Migające studio- projekt studia filmowego dla głuchoniemych, które pozwoli nam realizować wiele projektów edukacyjno- filmowych.

- Warsztaty komputerowe dla głuchoniemych- pomoc w rozwiązywaniu problemów z telefonem, tabletem , komputerem oraz zajęcia z programowania i robotyki

- Historia migana- projekt edukacyjny, w którym osoby głuchonieme opowiadają swoją, niejednokrotnie trudną historię związaną z rozmaitymi perturbacjami losu. Do tej pory ukazało się kilka odcinków , które mogą Państwo obejrzeć poniżej:

 

 

 

 

 

 

W celu uzyskania większej liczby informacji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:

http://fonis.pl/

W przyszłości czeka nas również kilka innych projektów, o których będziemy informować na bieżąco. 

 

 

Dziękujemy za wsparcie!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)