Avatar użytkownika

Fundacja Fonis

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Fundacja FONIS powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska osób mających problemy ze słuchem i wzrokiem, skupionych wokół Duszpasterstwa Głuchoniemych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej.

Fundacja FONIS powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska osób  mających problemy ze słuchem i wzrokiem, skupionych wokół Duszpasterstwa Głuchoniemych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej.

Założyciel fundacji - ks. Tomasz Filinowicz, pracując wśród osób z uszkodzonym wzrokiem i słuchem, widział ich potrzeby i problemy, z którymi mieszą się na co dzień, a z drugiej strony dostrzegał też w nich ogromny potencjał. Powołał więc do życia fundację, która ma wspierać potrzebujących i pozwolić rozłożyć skrzydła ludziom ambitnym, lecz zepchniętym na margines z powodu swej niepełnosprawności.

 

Kierunki działania Fundacji ujęte zostały w logo Fundacji, przygotowanym zresztą przez niesłyszącego wrocławskiego artystę - Przemysława Sławika.

- oko - wskazuje na działalność na rzecz osób niewidomych i słabowidzących,

- ucho - wskazuje na działalność na rzecz osób niesłyszących i słabosłyszących,

- dłoń - to symbol pomocy - niewidomi potrzebują pomocnej dłoni, która ich poprowadzi, zaś niesłyszący potrzebują sprawnej migającej dłoni, która przekaże im to, czego usłyszeć nie mogą.

 

Aktualnie Fundacja prowadzi następujące działania:

 

- Migające studio- projekt studia filmowego dla głuchoniemych, które pozwoli nam realizować wiele projektów edukacyjno- filmowych.

- Warsztaty komputerowe dla głuchoniemych- pomoc w rozwiązywaniu problemów z telefonem, tabletem , komputerem oraz zajęcia z programowania i robotyki

- Historia migana- projekt edukacyjny, w którym osoby głuchonieme opowiadają swoją, niejednokrotnie trudną historię związaną z rozmaitymi perturbacjami losu. Do tej pory ukazało się kilka odcinków , które mogą Państwo obejrzeć poniżej:

 

 

 

 

 

 

W celu uzyskania większej liczby informacji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:

http://fonis.pl/

W przyszłości czeka nas również kilka innych projektów, o których będziemy informować na bieżąco. 

 

 

Dziękujemy za wsparcie!