Fundacja Mój Las

W Patronite od 02.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2262

Liczba Patronów: 2324

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
40 miesięcznie
1 000 łącznie
Fundacja Mój Las. Sadzimy lasy, które zostaną z nami na pokolenia. Sadzimy lasy dla nas i dla naszych dzieci. To miejsce życia wielu gatunków roślin, ostoja dla ptaków i zwierząt, miejsce odpoczynku dla człowieka. Wspierając las wykupujesz abonament na życie.

O Autorze

Fundacja Mój Las

Jesteśmy grupą osób, która poznała się w projekcie wolontariatu. Cechuje nas poszanowanie dla przyrody i nieokiełznana chęć działania. Stąd już niedaleka droga do podjętej decyzji - zakładamy fundację.

Naszą misją jest dbanie o klimatyczną równowagę. Jesteśmy przekonani, że zwiększenie zalesienia naszego kraju jest przywróceniem równowagi biologicznej. Wierzmy , że wspólne działania dadzą pozytywny rezultat. Lasy są naszym naturalnym sprzymierzeńcem. Udział lasów w wymianie CO2 i regulacji efektu cieplarnianego jest oczywisty. Zalesienie nieużytków i gleb VI klasy, to także ogromne ograniczenie stosowania nawozów sztucznych używanych w nadmiernych ilościach by na nich uzyskać efektywne plony. Lasy zatrzymują wodę, której mamy coraz mniej. Lasy to zatem naturalne „zbiorniki retencji”.  Lasy tworzą przyjazny mikroklimat, dają nam spokój i dobrą energię. Drzewa dają nam chłód w gorące dni. Lasy stanowią naturalną ostoję wielu zwierząt i roślin. Lasy po prostu są naszym sprzymierzeńcem.

Jesteś za pan brat z przyrodą, uprawiasz bushcraft czy survival, lubisz marsze długodystansowe, w naszym lesie poczujesz się jak u siebie. Planujemy objąć opieką lasy i sadzić nowe lasy by służyły nam Na Pokolenia. Mój Las to nie slogan to Twoje miejsce odpoczynku, tu spokojnie przenocujesz w namiocie bez łamania prawa. Lasy, które są pod naszą opieką są dla Was otwarte dosłownie.   

NAGRODY!

Wszyscy je lubimy. Nie ważne jaki wybrałeś próg pomocy. Ważne, że z nami działasz. Co dla Ciebie mamy ciekawego dowiesz się na naszej specjalnej grupie dla Patronów i osób aktywnie wspierających Fundację ;).   

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
rafal Mielewczyk
rafal Mielewczyk
Próg: 20 zł
Dominika Dea Dąbrowa
Dominika Dea Dąbrowa
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 40 zł