Fundacja My z Wami

W Patronite od 29.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 578

Liczba Patronów: 995

Zostań Patronem
Kup na prezent
15 patronów
970 miesięcznie
18 930 łącznie
Centrum Pomocy Humanitarnej Fundacji My z Wami wspiera osoby dotknięte kryzysami humanitarnymi, wojną i klęskami żywiołowymi. Obecnie skupiamy się na niesieniu pomocy humanitarnej i medycznej w Ukrainie, na obszarach dotkniętych wojną i wymagających odbudowy.

O Autorze

Nasze działania rozpoczęliśmy od budowy Centrum Pomocy Humanitarnej w Szegini, które pomaga uchodźcom, w większości kobietom z dziećmi i osobom starszym, próbującym dostać się do Polski. Zbudowaliśmy ambulatorium, punkt noclegowy, mini żłobek dla małych dzieci i zaplecze gastronomiczne, które wydawało żywność i gorące napoje. 

W ciągu pierwszych 45 dni działania, Centrum w Szegini obsłużyło ponad 150,000 uchodźców, udzielając noclegu ponad 3000 potrzebującym osobom. 

Obecnie skupiamy się na niesieniu pomocy wgłąb Ukrainy, w szczególności na 3 segmentach działalności: 

 • Paczka Dobra

  Przygotowanie i transport ustandaryzowanych paczek zawierających żywność, środki higieniczne  i produkty dla dzieci pozwalające przetrwać kilka dni w schronie lub w obszarach odciętych od bieżących dostaw. Paczki docierają do rejonów Ukrainy dotkniętych wojną, w szczególności mniejszych miejscowościach, do których większe organizacje nie docierają z pomocą. Są to małe wsie w okolicach Sum, Kijowa, Charkowa, Irpienia czy Buczy, które zostały częściowo zniszczone, a obecnie mierzą się z narastającym problemem głodu. 
   
 • 2000 łóżek w Ukrainie

  Projekt skoncentrowany na pomocy osobom, które straciły dach nad głową. Znajdujemy, weryfikujemy i wyposażamy szkoły i budynki prywatne w Ukrainie, w których można minimalnym kosztem stworzyć miejsca noclegowe. Projekt jest tym bardziej na czasie w kontekście nadchodzącego sezonu wakacyjnego. Wielu Ukraińców mieszkających obecnie w hotelach i pensjonatach w Polsce będzie musiało je opuścić przed sezonem letnim. Przewidujemy, że wielu z nich wróci do Ukrainy. 
   
 • Mobilny Punkt Medyczny

  Tylko w pierwszej dobie naszej obecności na przejściu granicznym w Szegini udzieliliśmy pomocy medycznej kilkudziesięciu osobom. Pomogliśmy uchodźcom skrajnie wyczerpanym, w stanie hipotermii, cierpiącym na ataki paniki, jak również osobom wymagającym natychmiastowej pomocy medycznej: kobiecie w zaawansowanej ciąży, czy starszemu mężczyźnie z zawałem serca. Na dzień dzisiejszy nasza pomoc na samej granicy nie jest już tak kluczowa, za to jest potrzebna w innych, trudno dostępnych rejonach Ukrainy. Sfinansowanie mobilnego punktu medycznego pomoże nam tam dotrzeć. 

W naszych działaniach aktywnie wspiera nas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Pokojowy Patrol, Ochotnicza Straż Pożarna Starówka i Burmistrz Miasta Szegini. 

 


Zapraszamy do wsparcia naszego Centrum. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Karol Kreft
Karol Kreft
Próg: 50 zł
Magda Kot
Magda Kot
Próg: 20 zł
Magdalena Butkiewicz
Magdalena Butkiewicz
Próg: 50 zł
Magdalena Gross
Magdalena Gross
Próg: 10 zł