Avatar użytkownika

Fundacja Słowo i Kropka

1
patron
25 
miesięcznie
1 005 
łącznie
1
patron
25 zł 1 005 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
SŁUCHACZ

Witaj w gronie Patronów Nasze Czytanie.

Dziękujemy Ci, że wsłuchujesz się w nasze nagrania oraz w nasze potrzeby. To, że tutaj jesteś wiele dla nas znaczy.
Do usłyszenia!
10 zł miesięcznie
MÓL KSIĄŻKOWY

Wsparcie Nasze Czytanie zamiast
zestawu= kawa + ciastko? Świetny wybór!

Wybierając ten próg, zyskujesz dostęp do zamkniętej grupy na FB – „Drużyna Kropki”. Poznamy się trochę bliżej od tzw. kuchni. Odpowiemy na nurtujące Cię pytania, pokażemy Ci naszą pracę, wszystkie przygotowania, których normalnie nie widać.
Aa.. no i najważniejsze – DZIĘKUJEMY!
25 zł miesięcznie
POŻERACZ KSIĄŻEK

Niezmiernie nam miło, że taki miłośnik czytania jak Ty, docenia nasze działania!

Poza nagrodą z poprzedniego progu, przysługuje Ci oryginalny jingle. „Wasza Wysokość dzwoni królowa matka”, „Pułkowniku goniec przyniósł depeszę”, a może „Dzień dobry Księżniczko, świat czeka, żeby Cię znów zobaczyć”. Treść jingla stworzysz sam, ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.
50 zł miesięcznie
REDAKTOR

Wiesz, że dzięki Tobie możemy nagrywać dalej? Jesteś jak Redaktor, z pozoru niewidoczny, ale Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne.

Poważnie traktujemy Twoje stanowisko, dlatego też chcielibyśmy Ci wręczyć oficjalny Certyfikat Patrona- Redaktora wraz z podziękowaniem!
Oczywiście przysługują Ci również wszystkie nagrody z poprzednich progów!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
30 dostępnych miejsc
WYDAWCA

Twoje zaufanie znaczy dla nas więcej niż tysiąc słów, które nagraliśmy dotąd! Merci, thank You, danke, shukraan… DZIĘKUJEMY!

Mamy nadzieję, że kiedyś powiemy Ci to szczere DZIĘKUJEMY osobiście. Teraz chcielibyśmy, aby Twoje imię i nazwisko (lub nick jeśli wolisz) trafiło na honorową listę Patronów, która wyświetlana będzie na końcu każdego nagrania na kanale Nasze Czytanie na YT. Plus pakiet wcześniejszych nagród.


*Wybierając ten próg, automatycznie zgadzasz się na zamieszczenie Twojego imienia i nazwiska na końcu nagrania (od daty dołączenia jako Patron). Jeśli chcesz, abyśmy umieścili jedynie Twój nick lub wolisz zrezygnować z tej opcji, wystarczy, że powiadomisz nas o tym, odpowiadając na maila powitalnego.
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
10 dostępnych miejsc
BIAŁY KRUK

Taki gest, zaufanie, hojność, poświęcenie z Twojej strony sprawia, że brakuje nam słów. Daj nam chwilę…musimy się pozbierać, otrzeć łzę wzruszenia. Jesteś dla nas jak Biały Kruk wśród wszystkich Patronów.

W dowód uznania chcielibyśmy wysyłać Ci raz w miesiącu filmiki instruktażowe. Chcielibyśmy, abyś i Ty dzielił z nami naszą pasję. Nauczymy Cię małymi krokami, tego co sami robimy dobrze. Nie będziemy zdradzać innym - to będzie nasz sekret. Ponadto składamy na Twoje ręce wszystkie w/w nagrody oraz oddajemy Tobie miejsce w naszych sercach.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Słowo i Kropka w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Fundacja Słowo i Kropka stawia sobie za cel dostarczanie mądrej rozrywki i podnoszenie kultury słowa.
Głównym projektem Fundacji jest Nasze Czytanie - kanał na YouTube, gdzie udostępniamy nasze audiobooki m.in. lektur szkolnych, bajek, legend, słuchowisk, dzieł literackich.

Fundacja Słowo i Kropka powstała w 2017 roku w Poznaniu. W chwili obecnej tworzą ją cztery osoby: Paweł, Łukasz, Kaja i Tekla. 

Od lewej: Kaja, Tekla, Łukasz, Paweł

Swoje pasje i talenty rozwijaliśmy w teatrze. Wszyscy graliśmy i gramy na scenach teatralnych, zdarzało się razem, ale i osobno. Ponadto jeden z nas najlepiej śpiewa, jeden najpiękniej mówi i zmienia osobowości sceniczne, dwie wszechstronnie tańczą i patrzą na świat z góry chodząc na szczudłach. Niemniej jednak każdy z nas jest inny. Ma swoją estetykę, wzory do naśladowania, priorytety w kształtowaniu sztuki. Dlatego postanowiliśmy połączyć nasze zamiłowania i stworzyć miejsce, gdzie możemy dać upust naszej kreatywności i ekspresji.

W Fundacji Słowo i Kropka pracujemy zarówno indywidualnie, w małych grupach, szkołach czy instytucjach kultury.

GALERIA ZDJĘĆ Z WARSZTATÓW

Prowadzimy warsztaty (emisja głosu, wokalne, ruchowe, graficzne), realizujemy projekty, których celem jest dostarczanie mądrej rozrywki, edukowanie, łączenie pokoleń. Głównym projektem Fundacji jest Nasze Czytanie, którego celem jest podnoszenie kultury słowa, świadome posługiwanie się językiem polskim, popularyzowanie czytelnictwa. Mamy własne studio nagrań, w którym tworzymy m.in. audiobooki - lektur szkolnych, bajek, legend, słuchowisk.

Z naszego zespołu nagrania tworzy głównie Paweł Wódczyński, który jest lektorem i posiadaczem najpiękniejszego z naszej „fantastycznej czwórki” głosu.

Do studia zapraszamy także osoby, które poprzez swoją działalność i (nie bójmy się użyć tego słowa) popularność pomagają nam dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Wszystkie nagrania bezpłatnie udostępniamy na kanale Nasze Czytanie na YT, który 24 marca 2020 roku obchodził swoje 3. urodziny. Ponadto na stronie naszeczytanie.pl możesz za DARMO pobrać wszystkie nagrania w formacie mp3, które już zawsze będą z Tobą.

Zaproszeni goście, którzy dotąd swoim głosem wsparli nasze działania.

Wybierane przez nas dzieła to treści wolne od praw autorskich, gdyż koszty opłacenia licencji są zbyt wysokie, by pokryć je z naszych funduszy.

Nagraliśmy dotąd:

  • 134 rozdziały, części składające się na 28 lektur szkolnych;
  • 120 bajek mniej lub bardziej znanych;
  • 30 legend, podań i baśni z Wielkopolski;
  • 12 bajek z różnych stron świata w języku ukraińskim, duńskim, śląskim;
  • 2 bajki nagrane w powietrzu przez pilotów F- 16 z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

Łącznie około 325 udostępnionych nagrań na kanale, których liczba z dnia na dzień rośnie.

KANAŁ NASZEGOCZYTANIA

NASZE CZYTANIE – LEKTURY SZKOLNE:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na nagrywanie lektur szkolnych ? W dzisiejszych czasach czytanie książek, a w szczególności lektur szkolnych należy do jednych z najmniej lubianych zajęć młodzieży. Zmaganie się ze stronicami książek zdaje się być prawdziwą męką dla najmłodszych, zaś dla pedagogów oraz rodziców utrapieniem jest mobilizowanie do czytania. Stawiamy tezę, że jest to wynikiem braku edukacji, jak ciekawie czytać, aby zainteresować odbiorców oraz siebie.

Dlatego tworzymy pełne nagrania lektur szkolnych, które bezpłatnie udostępniamy na naszym kanale Nasze Czytanie na You Tube. W sieci istnieje wiele nagrań, lecz większość z nich jest płatna lub w kiepskiej jakości zarówno pod względem technicznym jak i prowadzeniu słowa czytanego przez lektora/lektorkę.

Dzięki naszym nagraniom młodzież będzie sięgała i poznawała pełne wersje dzieł z kanonu lektur, a nie z obowiązku zaspokajała swoją wiedzę za pomocą streszczeń, które okrojone pomijają ważne zagadnienia danej historii.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY TERAZ:

16 marca 2020 r. odnieśliśmy ogólnopolski sukces zapraszając do nagrania lektury „Doktor Dolittle
H. Loftinga zawodowe lektorki i lektorów oraz zaawansowanych amatorów z całego kraju! Pomimo że projekt miał charakter non profit, mieliśmy bardzo wiele zgłoszeń. Nagrania przysłały takie ikony jak Joanna Kołaczkowska i Tomasz Knapik!

Wciąż dostajemy wiele e-maili z ofertami współpracy od wielu osób, stąd na warsztat wędruje nie jedna, a dwie kolejne lektury – „Ania z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery oraz „Przygody Tomka Sawyera” M. Twaina.

Przyjęliśmy 85 zgłoszeń, wybraliśmy 43 osoby, które chcą swoim głosem pomóc nam w projekcie. Odbieramy, słuchamy, analizujemy, wybieramy i tworzymy kolejne dwie playlisty, dwóch lektur szkolnych. Udostępnimy je na kanale Nasze Czytanie na You Tube, aby za darmo służyły młodzieży, dorosłym, wszystkim, którzy chcą sobie przypomnieć lub poznać te wspaniałe dzieła literatury.

 

To właśnie na działania związane z projektem Nasze Czytanie potrzebujemy Waszego wsparcia!

Jeżeli chcesz, byśmy nagrali kolejne audiobooki, jeżeli chcesz przyczynić się do szerzenia mądrej rozrywki w postaci czytanych książek – WSPIERAJ NAS!

Cała nasza ekipa Fundacji Słowo i Kropka bije Ci wielkie brawa i owacje na stojąco  

Witaj wśród grona zacnych Patronów!

Cele Autora

Nasze Czytanie - autorskie działanie
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 975 zł brakuje
1%
Opłacenie licencji praw autorskich!

Od września 2019r. nagrywamy lektury szkolne. Oczywiście na pierwszy rzut idą wszystkie te, które są już wolne od praw autorskich. Co z resztą? Ograniczają nas wysokie koszty opłacenia licencji dla twórców. Widząc duże zainteresowanie naszym projektem, chcemy poszerzać nasz zbiór lektur. Niestety nie jesteśmy w stanie pokryć kosztów praw autorskich, dlatego poszukujemy środków, aby nasza działalność była możliwa.

Trudno jest nam dokładnie określić konkretną kwotę, którą chcielibyśmy uzbierać. Wysokość kwoty związanej z opłaceniem licencji uzależniona jest od wielu czynników i za każdym razem jest ona inna, zależna od:
- autora dzieła (czy zarówno on jak i jego spadkobiercy są pod opieką ZAiKS lub innej instytucji);
- tłumacza;
- czasu trwania licencji, czyli na jaki okres będziemy opłacać daną licencję;
- czasu trwania nagrania (im grubsza książka, tym dłuższe nagranie, tym wyższy koszt);
- sposobu wykorzystania wybranego dzieła – w naszym przypadku udostępniamy audiobook na YT bezpłatnie.

Jeżeli uda nam się osiągnąć regularną dotację, regularne wsparcie, będziemy udostępniać nowe nagrania na kanale.

Chcemy móc sięgnąć po większą ilość dzieł literackich, a tylko Twoje wsparcie jest w stanie nam to zapewnić!
Codzienność... to nie lot w kosmos!
  • 9 000 zł miesięcznie
  • 8 975 zł brakuje
0%
Poza naszym wyjątkowym, głównym celem (opłacenie licencji dot. praw autorskich), co miesiąc zmagamy się z opłatami administracyjnymi. Tak, wiemy, że może wydawać się to śmieszne i mało oryginalne, że o tym piszemy, bo przecież lepiej wspierać lot w kosmos niż opłacanie rachunków za prąd, wodę, gaz, księgową, wynajem lokalu ze studiem nagraniowym i papier toaletowy... Ale bez tych opłat nie możemy realizować idei, które nam przyświecają. Tym bardziej, że działania, które wykonujemy w ramach projektu Nasze Czytanie to działania, na których nie czerpiemy żadnych korzyści finansowych (udostępniane treści oraz pobierane mp3 są dostępne bezpłatnie).

Jaka będzie nagroda, gdy co miesiąc uda nam się uzbierać wskazaną kwotę - będziemy działać. Prozaiczne, ale prawdziwe.
Mamy nadzieję, że jesteś światłym człowiekiem i zrozumiesz nasze potrzeby.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Słowo i Kropka już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Krystian Juskowiak
Krystian Juskowiak
25 zł
Krzysztof Pająk
Krzysztof Pająk
100 zł
Katarzyna Witoszek
Katarzyna Witoszek
5 zł
Marianna Wyrozumska
Marianna Wyrozumska
5 zł
Anonimowy patron
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.