Podaruj znajomemu subskrypcję Autora galeriaBAZA w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyPoczątki Galerii Baza związane są z myślą o przestrzeni działań twórczych, przede wszystkim pracowni malarskiej. Szybko jednak okazało się, że w tym miejscu chcielibyśmy także stworzyć miejsce do ekspozycji, prezentacji prac własnych oraz zaproszonych artystów.
Po niemal dwóch latach funkcjonowania zorganizowaliśmy osiem wystaw, m.in. Grzegorza Powroźnika, Klaudii Dziurawiec, Pawła Martynów, Miłosza Reiner czy Fryderyka Kądzieli. Każda z tych ekspozycji została przez nas przygotowana komplementarnie: od koncepcji, tekstu kuratorskiego, oprawy graficznej, aż po montaż i obsługę widzów. Do współpracy zapraszamy artystów reprezentujących różne dziedziny twórcze, dbamy o międzypokoleniowy dialog oraz o integrację środowiska artystycznego. w tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w oficjalnym programie Nocy Muzeów (jako jedna z dwóch inicjatyw prywatnych obok instytucji miejskich oraz NGO). W czasie ostatniej wystawy rozpoczęliśmy nowy eksperyment kuratorski “Ciało obce”, polegający na wprowadzeniu w przestrzeń wystawy indywidualnej pracy innego artysty - rozpoczynamy od pokazu pracy Tomasza Kulki - zwycięzcy 45. edycji konkursu malarskiego Bielska Jesień.
Co więcej, nie ograniczamy się tylko do sztuk wizualnych. Baza jest miejscem spontanicznych spotkań muzyków - profesjonalnych i amatorów - którzy pojawiają się na “bazowaniu”, czyli jam session. Na deskach naszej sceny gościliśmy również spektakl “Cantata Negra” w reżyserii Pawła Szarka. Publiczność zainteresowaną literaturą zapraszamy na spotkania z pisarzami związanymi z Tarnowem (Krystian Janik, Dariusz Marcinek), ale nie tylko - naszym gościem był również Radek Rak - laureat Nagrody Literackiej “Nike”. W tym roku włączyliśmy się w obchody Dni pamięci Żydów Galicyjskich Galicjaner Sztetl. W czasie tego wydarzenia organizowanego z inicjatywy Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie proponujemy spacer śladami żydowskiej rodziny z książki “Stramer” Mikołaja Łozińskiego.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.