Gry

Gildia DCS

19 patronów
520 miesięcznie
26 140 łącznie
Profil polskiej społeczności Digital Combat Simulator World (DCS) skupionej wokół Gildia.org. Zbiórka na pokrycie comiesięcznych kosztów związanych z utrzymaniem serwera dedykowanego oraz finansowanie dalszego rozwoju społeczności.

O Autorze

 

 

Gildia DCS

Jesteśmy ogólnodostępną, polską społecznością gry Digital Combat Simulator World (DCS) , która skupiona jest wokół forum Gildia.org

Na początku 2018 roku zorientowaliśmy się, że z każdym miesiącem przybywa polskich, wirtualnych pilotów grających w DCS, a równocześnie polska scena tego tytułu jest mocno podzielona oraz brakuje polskojęzycznej platformy do wspólnego latania online. 

W kolejnych miesiącach udało nam się zaprosić do współpracy kilka różnych wirtualnych eskadr, mniejszych społeczności oraz indywidualnych graczy. 

Liczba zarejestrowanych, aktywnych pilotów umożliwia nam co miesiąc na rozgrywanie kilkunastu misji, w tym - co najmniej - kilku misji tzw. Heavy Role Play (HRP) podczas, których gramy zwykle z osobą pełniącą rolę kontrolera AWACS lub GCI, a komunikacja odbywa się poprzez moduł symulujący rzeczywistą komunikację radiową (wraz z jej ograniczeniami).

Jesteśmy otwarci na współpracę i nie zamykamy się dla nikogo, kto chce dołączyć do wspólnego latania. 

Chcemy pozostawać platformą, miejscem spotkań różnych eskadr oraz wszystkich chętnych graczy, dlatego nie stawiamy typowych dla wirtualnych eskadr kryteriów rekrutacyjnych, ani też nie stawiamy kryterium dot. minimalnego poziomu aktywności.

Jeśli interesuje Cię wspólne latanie online przy zachowaniu przystępnych dla każdego zasad role play oraz rozgrywanie misji Joint Ops w skali, w jakiej nikt wcześniej w Polsce nie grał - zapraszamy, DOŁĄCZ DO NAS .

Równolegle zapraszamy wszystkich zainteresowanych wirtualnych kontrolerów lotów - prowadzimy szkolenia oraz zapewniamy niezbędne do kontroli oprogramowanie.


Serwer oraz zbiórka

W czerwcu 2018 roku, w wyniku ciągłego wzrostu liczby współpracujących pilotów, dotarliśmy do etapu, w którym dalszy rozwój wymagał uruchomienia własnego serwera dedykowanego.

Serwer został wykupiony w firmie https://www.hetzner.de/, jednego z czołowych dostawców tego typu usług w Europie. Wybór tej właśnie firmy gwarantuje minimalny czas offline.

Serwer jest dostępny dla wszystkich członków społeczności, a zasady korzystania z jego zasobów (w tym oczywiście, dołączania do rozgrywek) są regulowane przez https://forum.gildia.org/rules .

Zbiórka z formalnego punktu widzenia jest darowizną, dlatego w/g zasad Patronite oraz prawa zarówno patronom jak i autorowi nie przysługują prawa powiązane zwykle z umowami kupna-sprzedaży. 

Podstawowym celem zbiórki jest pokrycie comiesięcznych kosztów utrzymania serwera dedykowanego gry. Wszystkie, zebrane w danym miesiącu środki, których wartość przekracza koszty utrzymania serwera zostaną przeznaczane w/g poniższego podziału:

 • Do momentu zebrania funduszu awaryjnego w kwocie 1000PLN
  • 100% ze środków zebranych ponad comiesięczny koszt utrzymania zostanie przeznaczone na stworzenie tzw. funduszu awaryjnego; środki miałyby być przechowywane na koncie PayPal, a wykorzystywane na pokrycie dodatkowych wydatków związanych z serwerem dedykowanym (np. koszty naprawy, upgrade sprzętu lub oprogramowania)
 • W przypadku zgromadzenia 1000PLN na funduszu awaryjnym
  • 100% ze środków zebranych ponad comiesięczny koszt utrzymania zostanie przeznaczone na zakup dodatkowych map/modułów/aplikacji, które mają działać po stronie serwera dedykowanego;

Nasze Rozgrywki

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Najnowsi Patroni
Łukasz Maciejewski
Łukasz Maciejewski
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
333rd_Vincent
333rd_Vincent
Próg: 15 zł
Paweł Skarżyński
Paweł Skarżyński
Próg: 35 zł
Robo
Robo
Próg: 50 zł
Eldritch
Eldritch
Próg: 20 zł