Głosowe na WhatsAppie

Mieszkam na Wyspach Kanaryjskich i tęsknię za pracą dziennikarską. Dlatego nagrywam podcast Głosowe na WhatsAppie, w którym opowiadam o Hiszpanii, Kanarach, pracy na teneryfskim uniwersytecie, spotykanych ludziach i ich zwariowanych historiach, językach obcych, podróżach, studiach, polityce...

O Autorze

Nagrywam podcast Głosowe na WhatsAppie, który znajdziecie na Facebooku, Spotify i SoundCloudzie. Dotychczasowe odcinki kręcą się głównie wokół Wysp Kanaryjskich, ale planuję wrócić także do innych podróży, pracy w mediach, studiów prawniczych, historii miłosnych, programów europejskich, kinematografii…

Nazywam się Martyna Janas. Pochodzę z Zielonej Góry. Tam zaczęłam moją przygodę z mediami, pracując w uniwersyteckim Radiu Index. Później zaliczyłam jeszcze 7 innych stacji – radiowych i telewizyjnych (uniwersyteckich, komercyjnych i publicznych) – w Poznaniu i w Toruniu: Radio Sfera, UMK TV, Radio Merkury, Radio Meteor, Radio Afera, Radio Gra, TVP. Pracowałam też w marketingu, m.in. jako manager Teatru Afisz w Toruniu czy przy kampaniach wyborczych.

Studiowałam prawo w Toruniu, Poznaniu i w hiszpańskim Kadyksie. Specjalizuję się w prawie autorskim. Po uzyskaniu tytułu magistra, przeprowadziłam się na Teneryfę, gdzie realizuję praktyki absolwenckie na Universidad de La Laguna. Przygotowuję seminaria prawnicze dla studentów oraz wykłady otwarte o prawie, systemie politycznym, kulturze i kinematografii w Polsce. Prowadzę także badania prawnicze i piszę artykuły do magazynu naukowego. Nagrywam też audycję o Polsce dla radia uniwersyteckiego. Pracuję po angielsku i po hiszpańsku.Żyjąc na Kanarach, staram się pielęgnować moje pasje, które narodziły się w Polsce. Współprowadzę filmową redakcję internetową Movieway. Dzięki współpracy z dystrybutorami, którzy udostępniają nam screenery, jestem w stanie pisać przedpremierowe recenzje nawet na Oceanie Atlantyckim z odległości 4 800 km. Granice nie liczą się także przy prowadzeniu social mediów. Na Movieway i www.movieway.pl znajdziecie też relacje z międzynarodowych festiwali filmowych, wywiady z ludźmi kina, newsy i ciekawostki, artykuły i zestawienia…Pisanie to jednak dla mnie za mało. Brakuje mi magii radiowego studia. Nagrania dla hiszpańskiego uniwersytetu nie satysfakcjonują mnie w pełni, ponieważ nie mogę pracować w ojczystym języku. Dlatego zaczęłam nagrywanie podcastu Głosowe na WhatsAppie.

Zwykłam wysyłać wyjątkowo długie wiadomości głosowe na WhatsAppie do moich znajomych. Ktoś powiedział: „z tego mógłby być podcast!”. Zatem jest.

Dla mnie – jako terapia, odpowiedź na moją egoistyczną potrzebę uzewnętrzniania się; dla moich znajomych, którzy chcą wiedzieć, co się u mnie dzieje – a wygodniej samemu zadecydować, kiedy sięga się po kolejny odcinek, zamiast być bombardowanym moimi prywatnymi wiadomościami; dla dusz błądzących po Internecie, którym moje historie mogą sprawiać przyjemność albo czegoś nauczyć – na przykład przed podróżą, by nie popełniać moich błędów w egzotycznym miejscu. 

Wykaz nagranych odcinków:

 1. Jak dostałam moją pierwszą pracę na Teneryfie.

 2. Animator w hotelu dla osób z niepełnosprawnością.

 3. Dałam Hiszpanom wykład o Polsce.

 4. O morderstwie, językach obcych i bezczelnym szefie.

 5. Na kogo zagłosować 13 X 2019?

 6. Zabieram Was na fincę! O nieruchomościach i braku prądu.

 7. Jak trafiłam na Wyspy Kanaryjskie? Blaski i cienie Au Pair.

 8. Update: co u mnie? Patronite - utrzymajmy Głosowe przy życiu!

 9. Pierwszy tydzień na Fuerteventurze - wspomnienia z Facebooka.

 10. Jak wynająć mieszkanie w Hiszpanii? Moje doświadczenia z Kadyksu i Teneryfy.

 11. Praca na Teneryfie - rynek pracy na Wyspach Bezrobocia.

 12. Podsumowanie 2019 roku, plany i życzenia.

 13. Kokaina, zdrada, molestowanie - niesamowite historie moich klientów.


 

Odcinki oczekujące na publikację (już nagrane albo w przygotowaniu):

 1. Jak skutecznie uczyć się języków obcych – jąkam się w sześciu językach!

 2. Nagrywam w hiszpańskim radiu – fragmenty audycji „PO POLSKU”.

 3. Imigracja i imigranci - nasza debata.

 4. Włoskie podróże – mieszkać na dzikiej Sardynii!

 5. Mój rok pod MOSTem w Poznaniu – program mobilności studentów.

 6. Jak wyjechać na Erasmusa – rekrutacja, dokumenty, możliwości.

 7. Praktyki absolwenckie – bądź Erasmusem nawet po studiach!

 8. Mieszkając na Fuerte poznałam na Tene Włocha z Paryża – love story.


Chcesz posłuchać moich historii? Twórzmy je razem! Bardzo dziękuję za każde wsparcie!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem