Wirtualna galeria wrocławskich artystów

Fundacja Avant Art jest organizatorem wydarzeń kulturalnych, m.in. Avant Art Festival we Wrocławiu i w Warszawie, projektów edukacyjnych i rezydencji artystycznych, od 2017 roku aktywnie angażuje się w działania mające na celu wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego i sektora wrocławskiej kultury.

O Autorze

W październiku 2018 r. Fundacja Avant Art dołączyła do Koalicji na Rzecz Wrocławskiego Modelu Współpracy, a następnie na mocy „Strategii rozwoju współpracy Miasta Wrocławia z organizacjami pozarządowymi” powołała Grupę Branżową KULTURA. Początkowo miała skupiać wyłącznie organizacje pozarządowe, jednak po spotkaniach informacyjnych zmodyfikowała swoją formułę, obejmując wszystkich uczestników pola kultury we Wrocławiu i przyjmując nazwę Grupa Kultura Wrocław.

To otwarta, branżowa grupa dialogu społecznego, która skupia przedstawicieli różnorodnego środowiska wrocławskiej kultury: artystów, twórców, animatorów, aktywistów, menedżerów i badaczy kultury, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji, bibliotek, związków branżowych oraz urzędu miasta.

Począwszy od lutego 2019r. Fundacja Avant Art zorganizowała 15 spotkań Grupy Kultura Wrocław, w tym konsultacje społeczne nad projektem Regulaminu Wrocławskiej Rady Kultury, organizowane w ważnych przestrzeniach związanych z wrocławską kulturą. Grupa Kultura Wrocław jest jednym z 3 organizatorów Wrocławskiego Kongresu Kultury, podczas którego zostaną wybrani przedstawiciele strony społecznej do Wrocławskiej Rady Kultury.

Do tej pory jako Fundacja stworzyliśmy i społecznie administrujemy narzędzia informatyczne, takie jak strona internetowa www.kulturawroclaw.pl oraz profil na Facebooku https://www.facebook.com/grupakulturawroclaw/, oba są na bieżąco uaktualniane i stanowią bazę wiedzy dla wrocławskiej kultury.

Z uwagi na obecną sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa, chcemy wnieść swój wkład również w działania pomocowe skierowane do artystów, tworząc nowe, darmowe i dostępne narzędzie, na którym zgromadzimy i zaprezentujemy twórczość wrocławskich twórców na jednej, nowoczesnej platformie.

Wg naszych informacji będzie to pierwsza platforma prezentującą twórczość wrocławskich twórców o zasięgu ogólnopolskim, a poprzez wersję angielskojęzyczną - również międzynarodowym.

Dzięki niej artyści będą mogli prezentować swoje dzieła i skuteczniej docierać do potencjalnych mecenasów, filantropów, sponsorów, kuratorów, właścicieli galerii, organizatorów wystaw, itd. w Polsce i za granicą.

Na platformie będziemy prezentować wrocławskich artystów SZTUK WIZUALNYCH, w przypadku pozyskania środków na rozwój projektu rozbudujemy stronę o inne dziedziny kultury - film, teatr czy muzykę.

Kochani, my postawimy stronę www, Was prosimy o pomoc w zebraniu środków finansowych na wynagrodzenie dla osób, które będą ją prowadzić, o nią dbać, czuwać nad jej zawartością merytoryczną i bezproblemowym działaniem. Zebrane pieniądze przeznaczymy również na promocję strony w Internecie.

Nowa strona powstanie pod domeną www.artysci.kulturawroclaw.pl

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)