GUITAR STORIES

W Patronite od 05.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 566

Liczba Patronów: 412

Zostań Patronem
30 patronów
465 miesięcznie
465 łącznie

Wolni od kosztów !

4 000 zł

miesięcznie

11%

osiągnięto

3 535 zł

brakuje

Realizacja każdego cyklu odcinków programu Guitar Stories jest niezmiernie kosztownym elementem naszego przedsięwzięcia. Naszym pierwszym celem jest pozbycie się kosztów wynajmu sprzętu i sali.

Żeby zachować wysoki standard oraz jakość naszych produkcji, co jest naszym priorytetem, musimy używać określoną ilość wysokiej klasy sprzętu, a wynajem tego sprzętu niestety kosztuje i to całkiem niemałe sumy.

Pewnie zastanawiacie się, jaki sprzęt jest nam potrzebny do realizacji programu?
Otóż zawsze na planie produkcji pracuje 5 kamer full HD, wykorzystujemy programowany slider, kamerę specjalną GoPro, monitory podglądowe, statywy kamerowe, komplet świateł do oświetlenia studia oraz komplet lamp do modelowania światła na rozmówcach i sprzęcie, kilka mikrofonów do rejestracji dźwięku, dwa miksery dźwięku, kolumny aktywne i dziesiątki metrów przewodów oraz różne inne akcesoria filmowe.

Kosztem jest również wynajem sali studyjnej, w której pracujemy, a która na co dzień jest salą prób zespołów muzycznych.

Jeśli uwolnimy się od tych kosztów, będzie to wielkie odciążenie dla nas, ponieważ program jest finansowany praktycznie w całości z naszych własnych środków. Kwota, którą zainwestowaliśmy w wynajem sprzętu przez półtora roku naszej działalności umożliwiłaby nam zakup trzech własnych kamer full HD! Dlatego jeśli osiągniemy pierwszy cel będziemy wreszcie mogli odkładać środki na zakup własnego sprzętu do produkcji programu.

Planujemy zrobić film typu "making of" prezentujący od kuchni pracę naszej ekipy i sprzęt użyty do produkcji programu. Przekonacie się jak to wszystko wygląda :)

Dziękujemy za każdą kwotę wsparcia!

Ekipa na swoim!

10 000 zł

miesięcznie

4%

osiągnięto

9 535 zł

brakuje

Odpowiednia ekipa filmowa to gwarancja udanych zdjęć!
Drugim celem jest utrzymanie składu całej ekipy!


Nie pisaliśmy wcześniej jak wygląda praca podczas nagrania każdego cyklu Guitar Stories. Zatem opis poniżej.

Pracę rozpoczynamy o 8:00 rano przygotowaniem studia, w którym odbywa się rozmowa i występ.
Najpierw budujemy scenografię. Ustawiamy wzmacniacze, kolumny oraz gitary, które są jej elementem. Następnie ustawiamy światło, potem kamery, a na końcu mikrofony i podłączamy dźwięk. Po czterech godzinach studio jest prawie gotowe do realizacji nagrania.
Potem przyjeżdża nasz Gość. Wnosimy do studia jego sprzęt, podłączamy go i po około godzinie rozpoczynamy nagranie, które trwa średnio cztery, pięć godzin. W międzyczasie szybki posiłek, potem demontaż sprzętu i scenografii. Przy pomyślnych wiatrach o godz. 20:00 wychodzimy ze studia, ale często jest tak, że coś nie działa, coś trzeba naprawić, itd. Przy produkcji odcinków z jednym z Artystów skończyliśmy pracę po północy, czyli po 16. godzinach pracy!

Nasza ekipa filmowa liczy zawsze minimum sześć osób:
1. operator obrazu/operator kamer/oświetlacz
2. realizator dźwięku/operator dźwięku
3. redaktor przeprowadzający wywiad
4. asystent operatora obrazu/dyżurny planu
5. drugi operator kamery
6. make-up/catering
Do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze dwóch osób na planie, ale nie można mieć od razu wszystkiego ;-)

Od półtora roku ciężko pracujemy przy realizacji każdego odcinka za zupełną darmochę. Owszem, ta praca kręci nas na maksa, ale rozpoczynając działalność liczyliśmy, że pozyskamy do współpracy liczne firmy zainteresowane reklamą na naszym kanale. Niestety tak się do tej pory nie stało. O ile my, założyciele kanału możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, o tyle ludzi którzy nam pomagają bezinteresownie nie możemy dłużej stawiać w tak niekomfortowej sytuacji, a bez tych ludzi nie damy rady...

Dziękujemy Wam bardzo za wszystkie wpłaty!
Zostań Patronem