GUITAR STORIES

W Patronite od 05.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1071

Liczba Patronów: 723

Zostań Patronem
Kup na prezent
22 patronów
355 miesięcznie
11 515 łącznie
Guitar Stories to kanał na YouTube o wybitnych gitarzystach i basistach, stworzony przez trzech muzyków, skierowany do pasjonatów gitarowo-basowego tematu. Przybliżamy sylwetki muzyków, ich sprzęt oraz umiejętności podczas występów w studiu lub na scenie. Dziękujemy za wsparcie! Jaro, Seba i Kasprol

O Autorze

Dzień dobry Muzycy, Muzykanci, Fani i Patroni gitarowych historii !

GUITAR STORIES to program na YouTube o tematyce muzycznej, gitarowo-basowej, który został wymyślony w listopadzie 2018 r., a pierwsza emisja w sieci ruszyła w czerwcu 2019 r.

W programie cyklicznie raz w tygodniu przybliżamy sylwetki wybitnych polskich gitarzystów oraz basistów, których zapraszamy do naszego studia. Muzycy przedstawiają widzom swoją drogę muzyczną, dzielą się doświadczeniem zawodowym oraz prezentują swoje instrumenty, wzmacniacze i urządzenia do modyfikacji dźwięku, których używają w studiu i na scenie. Zwieńczeniem każdego cyklu trzech lub czterech odcinków z danym artystą jest jego krótki  występ w studiu GUITAR STORIES. Przez półtora roku naszej działalności wyprodukowaliśmy z własnych środków 16 cykli trzy lub czteroodcinkowych z takimi muzykami m.in. jak Wojtek Pilichowski, Wojtek Cugowski, Krzysztof Ścierański, Kuba Płucisz z IRA, Marcin Żabiełowicz z HEY czy znany już na całym świecie wirtuoz gitary progresywnej, Jakub Żytecki.

 

Mamy mnóstwo pomysłów, które sukcesywnie realizujemy. Jednym z nich jest formuła ON STAGE. Odwiedzamy wtedy muzyka lub zespół na scenie przed lub po próbie dźwięku i przeprowadzamy rozmowę o sprzęcie scenicznym. Zostajemy na koncercie i filmujemy fragmenty jego występu. Później powstaje z tego materiału odcinek, który umieszczamy na YouTube.

Kolejnym pomysłem jest nagrywanie przez ekipę GUITAR STORIES coverów gitarowych i basowych

Bywamy również na targach muzycznych i zamieszczamy na naszym kanale relacje z takich wydarzeń

Spotykamy się również z właścicielami firm produkujących najwyższej jakości sprzęt gitarowy lub basowy i przybliżamy ich sylwetki oraz produkty danej marki, tak jak w przypadku nowojorskiej firmy Aguilar Amplification i właściciela Dave'a Boonshofta

Przygotowujemy również dla naszych widzów testy sprzętu gitarowego, basowego studyjnego i koncertowego.

Realizujemy także nagrania typu guitar playthrough oraz bass playthrough dla muzyków, którzy chcą zaprezentować swój warsztat muzyczny i promować go w różnego rodzaju mediach.

W produkcję GUITAR STORIES wkładamy całe nasze wieloletnie doświadczenie zawodowe i przykładamy bardzo dużą wagę do jakości programu wykorzystując wiedzę i własne środki do jego realizacji. Przy produkcji każdego cyklu odcinków pracuje sześcioosobowa ekipa: redaktor przeprowadzający wywiad, operator obrazu, operator dźwięku, operator kamery, asystent planu oraz makijażystka. Wykorzystujemy bardzo dużą ilość sprzętu produkcyjnego: sześć kamer, siedem punktów świetlnych, mnóstwo mikrofonów, miksery audio i bogatą scenografię. To wszystko po to żeby uzyskać taki efekt końcowy jaki widać na naszych filmach.

Bardzo chcemy utrzymać cykliczność programu GUITAR STORIES i zachować wysoką jakość naszych filmów. Produkcja i montaż odcinków pochłania niesamowitą ilość naszego czasu i pieniędzy na wynajem sprzętu oraz pomieszczeń studyjnych do realizacji. W czasie dotychczasowej działalności udało nam się pozyskać tylko jednego sponsora, który pokrywał niecałe 10% kosztów naszej działalności. Od Nowego Roku 2021 nie mamy już żadnej firmy współfinansującej naszą działalność, dlatego postanowiliśmy zwrócić się do ludzi dobrej woli o wsparcie tego projektu.

Zerknijcie prosimy w poszczególne progi, w których opisaliśmy tam co możemy Wam zaoferować za wsparcie naszego programu.

GUITAR STORIES tworzą trzej muzycy, gitarzyści i basiści związani również z polskim światem mediów.

Jaro "Johny" Woźniak - gitarzysta basowy oraz operator obrazu i montażysta współpracujący od lat z największą komercyjną stacją telewizyjną w Polsce. W GUITAR STORIES odpowiada z warstwę wizualną, edycję video i social media.

Seba "Diabeł" Miecznik - gitarzysta oraz realizator i operator dźwięku, freelancer od lat wykonujący zlecenia telewizyjne i filmowe. W GUITAR STORIES realizuje i edytuje dźwięk oraz prowadzi merch projektu.

Tomasz "Kasprol" Kasprzyk - gitarzysta basowy, skrzypek, multiinstrumentalista, redaktor muzyczny i radiowiec. Od lat prowadzi swój program radiowy "Kasprologia". W GUITAR STORIES przeprowadza wywiady z muzykami.

Dziękujemy bardzo wszystkim Patronom za wsparcie!

Ekipa GUITAR STORIES


 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Robert Żuk
Robert Żuk
Próg: 30 zł
waldemar machowski
waldemar machowski
Próg: 30 zł
Odi
Odi
Próg: 10 zł
Tomek Włodek
Tomek Włodek
Próg: 10 zł
Artur Twarowski
Artur Twarowski
Próg: 30 zł
Grzegorz  Bielecki
Grzegorz Bielecki
Próg: 10 zł