Avatar użytkownika

GUITAR STORIES

23
patronów
395 
miesięcznie
18 515 
łącznie
23
patronów
395 zł 18 515 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
MINI
To jest ustalona przez nas minimalna kwota wsparcia, za którą serdecznie dziękujemy każdemu Patronowi!

Ziarnko do ziarnka...małymi krokami, ale zawsze do przodu. Każda złotówka jest dla nas bardzo cenna!
Każdemu Patronowi naszego kanału oferujemy:

możliwość przesłania do nas e-mailem cyfrowego zdjęcia z własnym wizerunkiem.

Zdjęcie zostanie umieszczone na tablicy "PATRONI GUITAR STORIES", która zawiśnie w studiu naszego programu!
Zdjęcie w formacie jpeg prosimy wysłać na adres e-mail: guitarstories@guitarstories.pl
10 zł miesięcznie
STANDARD

Co oferujemy za przysłowiową "dychę" ? Oprócz tego co znajduje się w poprzednim progu dodatkowo:

członkowstwo w zamkniętej grupie na facebooku GUITAR STORIES SPEC GRUPA


w której będziemy podawali różne ciekawostki z życia GUITAR STORIES, m.in. informowali z wyprzedzeniem kto będzie gościem kolejnego cyklu programu, zamieszczali zdjęcia z pracy naszej ekipy oraz krótkie filmiki nagrane w trakcie realizacji programu.
30 zł miesięcznie
SPECIAL

Wiemy, że deklaracja cyklicznej wpłaty w tej kwocie jest dla wielu z Was znaczącym wydatkiem w miesięcznym budżecie. Zatem serdecznie dziękujemy, że możecie nas wspierać taką kwotą!

W tym progu oferujemy dodatkowo:

Twoje imię i nazwisko lub nick pojawi się w "tyłówce" odcinka programu Guitar Stories z podziękowaniami dla Patronów wspierających nasz program na YouTube.
50 zł miesięcznie
PRESTIGE

To czwarty próg w naszym profilu i na prawdę grube wsparcie dla nas!

Co dajemy w zamian dla tak hojnych darczyńców, którym bardzo jesteśmy wdzięczni za wsparcie? Oczywiście wszystko, to co znajduje się w poprzednim progu SPECIAL
a dodatkowo także:

pisemne, imienne, indywidualne podziękowania od ekipy GUITAR STORIES dla Patrona Gitarowych Historii

100 zł miesięcznie
DIAMOND

To piąty próg w naszym profilu z najwyższą kwotą wsparcia dla nas, za co szczególnie dziękujemy!

To próg dla Patronów, którzy mają możliwość wspomóc nasz program datkiem jeszcze wyższym niż w poprzednim progu PRESTIGE.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora GUITAR STORIES w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Guitar Stories to kanał na YouTube o wybitnych gitarzystach i basistach, stworzony przez trzech muzyków, skierowany do pasjonatów gitarowo-basowego tematu. Przybliżamy sylwetki muzyków, ich sprzęt oraz umiejętności podczas występów w studiu lub na scenie. Dziękujemy za wsparcie! Jaro, Seba i Kasprol

Dzień dobry Muzycy, Muzykanci, Fani i Patroni gitarowych historii !

GUITAR STORIES to program na YouTube o tematyce muzycznej, gitarowo-basowej, który został wymyślony w listopadzie 2018 r., a pierwsza emisja w sieci ruszyła w czerwcu 2019 r.

W programie cyklicznie raz w tygodniu przybliżamy sylwetki wybitnych polskich gitarzystów oraz basistów, których zapraszamy do naszego studia. Muzycy przedstawiają widzom swoją drogę muzyczną, dzielą się doświadczeniem zawodowym oraz prezentują swoje instrumenty, wzmacniacze i urządzenia do modyfikacji dźwięku, których używają w studiu i na scenie. Zwieńczeniem każdego cyklu trzech lub czterech odcinków z danym artystą jest jego krótki  występ w studiu GUITAR STORIES. Przez półtora roku naszej działalności wyprodukowaliśmy z własnych środków 16 cykli trzy lub czteroodcinkowych z takimi muzykami m.in. jak Wojtek Pilichowski, Wojtek Cugowski, Krzysztof Ścierański, Kuba Płucisz z IRA, Marcin Żabiełowicz z HEY czy znany już na całym świecie wirtuoz gitary progresywnej, Jakub Żytecki.

 

Mamy mnóstwo pomysłów, które sukcesywnie realizujemy. Jednym z nich jest formuła ON STAGE. Odwiedzamy wtedy muzyka lub zespół na scenie przed lub po próbie dźwięku i przeprowadzamy rozmowę o sprzęcie scenicznym. Zostajemy na koncercie i filmujemy fragmenty jego występu. Później powstaje z tego materiału odcinek, który umieszczamy na YouTube.

Kolejnym pomysłem jest nagrywanie przez ekipę GUITAR STORIES coverów gitarowych i basowych

Bywamy również na targach muzycznych i zamieszczamy na naszym kanale relacje z takich wydarzeń

Spotykamy się również z właścicielami firm produkujących najwyższej jakości sprzęt gitarowy lub basowy i przybliżamy ich sylwetki oraz produkty danej marki, tak jak w przypadku nowojorskiej firmy Aguilar Amplification i właściciela Dave'a Boonshofta

Przygotowujemy również dla naszych widzów testy sprzętu gitarowego, basowego studyjnego i koncertowego.

Realizujemy także nagrania typu guitar playthrough oraz bass playthrough dla muzyków, którzy chcą zaprezentować swój warsztat muzyczny i promować go w różnego rodzaju mediach.

W produkcję GUITAR STORIES wkładamy całe nasze wieloletnie doświadczenie zawodowe i przykładamy bardzo dużą wagę do jakości programu wykorzystując wiedzę i własne środki do jego realizacji. Przy produkcji każdego cyklu odcinków pracuje sześcioosobowa ekipa: redaktor przeprowadzający wywiad, operator obrazu, operator dźwięku, operator kamery, asystent planu oraz makijażystka. Wykorzystujemy bardzo dużą ilość sprzętu produkcyjnego: sześć kamer, siedem punktów świetlnych, mnóstwo mikrofonów, miksery audio i bogatą scenografię. To wszystko po to żeby uzyskać taki efekt końcowy jaki widać na naszych filmach.

Bardzo chcemy utrzymać cykliczność programu GUITAR STORIES i zachować wysoką jakość naszych filmów. Produkcja i montaż odcinków pochłania niesamowitą ilość naszego czasu i pieniędzy na wynajem sprzętu oraz pomieszczeń studyjnych do realizacji. W czasie dotychczasowej działalności udało nam się pozyskać tylko jednego sponsora, który pokrywał niecałe 10% kosztów naszej działalności. Od Nowego Roku 2021 nie mamy już żadnej firmy współfinansującej naszą działalność, dlatego postanowiliśmy zwrócić się do ludzi dobrej woli o wsparcie tego projektu.

Zerknijcie prosimy w poszczególne progi, w których opisaliśmy tam co możemy Wam zaoferować za wsparcie naszego programu.

GUITAR STORIES tworzą trzej muzycy, gitarzyści i basiści związani również z polskim światem mediów.

Jaro "Johny" Woźniak - gitarzysta basowy oraz operator obrazu i montażysta współpracujący od lat z największą komercyjną stacją telewizyjną w Polsce. W GUITAR STORIES odpowiada z warstwę wizualną, edycję video i social media.

Seba "Diabeł" Miecznik - gitarzysta oraz realizator i operator dźwięku, freelancer od lat wykonujący zlecenia telewizyjne i filmowe. W GUITAR STORIES realizuje i edytuje dźwięk oraz prowadzi merch projektu.

Tomasz "Kasprol" Kasprzyk - gitarzysta basowy, skrzypek, multiinstrumentalista, redaktor muzyczny i radiowiec. Od lat prowadzi swój program radiowy "Kasprologia". W GUITAR STORIES przeprowadza wywiady z muzykami.

Dziękujemy bardzo wszystkim Patronom za wsparcie!

Ekipa GUITAR STORIES


 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj GUITAR STORIES w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Wolni od kosztów !
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 3 605 zł brakuje
9%
Realizacja każdego cyklu odcinków programu Guitar Stories jest niezmiernie kosztownym elementem naszego przedsięwzięcia. Naszym pierwszym celem jest pozbycie się kosztów wynajmu sprzętu i sali.

Żeby zachować wysoki standard oraz jakość naszych produkcji, co jest naszym priorytetem, musimy używać określoną ilość wysokiej klasy sprzętu, a wynajem tego sprzętu niestety kosztuje i to całkiem niemałe sumy.

Pewnie zastanawiacie się, jaki sprzęt jest nam potrzebny do realizacji programu?
Otóż zawsze na planie produkcji pracuje 5 kamer full HD, wykorzystujemy programowany slider, kamerę specjalną GoPro, monitory podglądowe, statywy kamerowe, komplet świateł do oświetlenia studia oraz komplet lamp do modelowania światła na rozmówcach i sprzęcie, kilka mikrofonów do rejestracji dźwięku, dwa miksery dźwięku, kolumny aktywne i dziesiątki metrów przewodów oraz różne inne akcesoria filmowe.

Kosztem jest również wynajem sali studyjnej, w której pracujemy, a która na co dzień jest salą prób zespołów muzycznych.

Jeśli uwolnimy się od tych kosztów, będzie to wielkie odciążenie dla nas, ponieważ program jest finansowany praktycznie w całości z naszych własnych środków. Kwota, którą zainwestowaliśmy w wynajem sprzętu przez półtora roku naszej działalności umożliwiłaby nam zakup trzech własnych kamer full HD! Dlatego jeśli osiągniemy pierwszy cel będziemy wreszcie mogli odkładać środki na zakup własnego sprzętu do produkcji programu.

Zrobiliśmy film typu "making of" prezentujący od kuchni pracę naszej ekipy i sprzęt użyty do produkcji programu. Przekonajcie się jak to wszystko wygląda

https://youtu.be/hRW3nLaub2o

Dziękujemy za każdą kwotę wsparcia!
Ekipa na swoim!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 605 zł brakuje
3%
Odpowiednia ekipa filmowa to gwarancja udanych zdjęć!
Drugim celem jest utrzymanie składu całej ekipy!


Nie pisaliśmy wcześniej jak wygląda praca podczas nagrania każdego cyklu Guitar Stories. Zatem opis poniżej.

Pracę rozpoczynamy o 8:00 rano przygotowaniem studia, w którym odbywa się rozmowa i występ.
Najpierw budujemy scenografię. Ustawiamy wzmacniacze, kolumny oraz gitary, które są jej elementem. Następnie ustawiamy światło, potem kamery, a na końcu mikrofony i podłączamy dźwięk. Po czterech godzinach studio jest prawie gotowe do realizacji nagrania.
Potem przyjeżdża nasz Gość. Wnosimy do studia jego sprzęt, podłączamy go i po około godzinie rozpoczynamy nagranie, które trwa średnio cztery, pięć godzin. W międzyczasie szybki posiłek, potem demontaż sprzętu i scenografii. Przy pomyślnych wiatrach o godz. 20:00 wychodzimy ze studia, ale często jest tak, że coś nie działa, coś trzeba naprawić, itd. Przy produkcji odcinków z jednym z Artystów skończyliśmy pracę po północy, czyli po 16. godzinach pracy!

Nasza ekipa filmowa liczy zawsze minimum sześć osób:
1. operator obrazu/operator kamer/oświetlacz
2. realizator dźwięku/operator dźwięku
3. redaktor przeprowadzający wywiad
4. asystent operatora obrazu/dyżurny planu
5. drugi operator kamery
6. make-up/catering
Do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze dwóch osób na planie, ale nie można mieć od razu wszystkiego ;-)

Od ponad dwóch lat ciężko pracujemy przy realizacji każdego odcinka za zupełną darmochę. Owszem, ta praca kręci nas na maksa, ale rozpoczynając działalność liczyliśmy, że pozyskamy do współpracy liczne firmy zainteresowane reklamą na naszym kanale. Niestety tak się do tej pory nie stało. O ile my, założyciele kanału możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, o tyle ludzi którzy nam pomagają bezinteresownie nie możemy dłużej stawiać w tak niekomfortowej sytuacji, a bez tych ludzi nie damy rady...

Dziękujemy Wam bardzo za wszystkie wpłaty!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora GUITAR STORIES już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
5 zł
Radosław Halski
Radosław Halski
10 zł
Bartek Sokołowski
Bartek Sokołowski
10 zł
Tomasz Mazur
Tomasz Mazur
5 zł
Amelia Zych
Amelia Zych
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.