Avatar użytkownika

Hackroom122

5
patronów
164 
miesięcznie
21 680 
łącznie
5
patronów
164 zł 21 680 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

8 zł miesięcznie
Wybierz 8 zł
100 dostępnych miejsc
Nie masz czasu do nas zaglądać, ale szanujesz to co robimy. 8 zł też nam pomoże, nie myśl o tym, że to kropla w morzu. Każda kwota nam pomaga. Dziękujemy.
16 zł miesięcznie
Wybierz 16 zł
28 dostępnych miejsc
16 zł to nie dużo, ale tyle miał na start kb ZX Spectrum w swojej podstawowej wersji i dało się na tym komputerze dużo zrobić. Ta forma wsparcia jest dla nas ważna - a zrewanżujemy się udostępniając Ci nasze cyfrowe zasoby.
64 zł miesięcznie
Wybierz 64 zł
16 dostępnych miejsc
64k to maksymalna w zakresie adresowania ilość pamięci dla komputerów 8bitowych, miara komputera mającego już swój wiek dojrzały, nie w okrojonej wersji 16k.

Chcesz nam pomóc w rozbudowie kolekcji, w ochronie unikalnych urządzeń i oprogramowania. Dziękujemy!

Nie potrzebujesz u nas mieszkać, ale chcesz bezstresowo zawsze wbijać do nas na eventy, nawet te zamknięte. To kiedy się widzimy?
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
9 dostępnych miejsc
128k pamięci to było marzenie do połowy lat 80tych. Żaden z komputerów 8bitowych nie był w stanie zaadresować aż takiego dużego obszaru pamięci, dlatego wersje komputerów z 128k miały tzw. banki pamięci - komputer widzał tylko 64k pamięci i tylko tyle mógł zaadresować, a reszta pamięci podzielona na bloki po 16 albo 32k była przełączana programowo. Czym różniły się wersje programów na komputery z taką ilością pamięci? Niewiele, ale diabeł tkwił w szczegółach - animacji w przerywnikach gry czy intro, czasem dodatkowych misjach czy elementach gry.

Jesteś fanem starych komputerów i chcesz, żeby Hackroom rozwijał się jako muzeum i miejsce renowacji takich maszyn. Doceniasz to co robimy, chcesz zostać naszym mecenasem i masz na to fundusze! Dzięki takim ludziom jak Ty będziemy w stanie kupować dodatkowe urządzenia... z których będziesz mógł korzystać.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Hackroom122 w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Hackroom122 powstał z inicjatywy pasjonatów komputerów retro i elektroniki. To miejsce gdzie możesz przyjść i w spokoju naprawić swój stary komputer, uzyskać pomoc w jego konfiguracji, zrobić backup nośników z lat 80/90. Opiekunem projektu Hackroom jest fundacja "Czwarty sektor" https://4sektor.pl

Hackroom122 powstał z inicjatywy pasjonatów komputerów retro, miłośników elektroniki i historii informatyki.Po co stworzyliśmy hackroom? To miejsce gdzie możesz przyjść i w spokoju naprawić swój stary komputer, uzyskać pomoc w jego konfiguracji, zrobić backup nośników z lat 80tych i 90tych na praktycznie każdą popularną platformę 8/16bitową czy po prostu pograć na starych komputerach bez konieczności ich kupowania, serwisowania i ponoszenia wbrew pozorom wysokich kosztów.

Udostępniliśmy kilka kompletnych stanowisk 8/16 bitowych (Atari 600XL 64k / stacja dysków 1050 podwójnej gęstości, Commodore 64 stacja dysków 1541II, SD2IEC, magnetofon, Amstrad CPC464, Apple Power Mac G4 z Iomega ZIP100, Apple Power Mac G5 Dual G5, Atari ST z dyskiem twardym, ZX Spectrum 128k / JustSpeccy 128 z czytnikiem kart SD/DivMMC). Można pograć, można przegrać sobie nowości, można przygotować sobie własne nośniki - czyli można się bawić, można uzyskać pomoc, można skorzystać z naszego sprzętu.

W samym 2018 roku zorganizowaliśmy łącznie 15 eventów związanych ze sprzętem retro.

Dlaczego prosimy o wsparcie hackroomu? Koszt hackroomu to 3000 zł miesięcznie. To oczywiście nasza pasja, hobby, ale chcielibyśmy móc dzielić się tą przestrzenią ze wszystkimi za darmo. Naszą misją jest zebranie miesięcznie tej kwoty, w momencie, gdy koszty wynajmu przestrzeni oraz opłat (prąd, internet) spadną z nas, będziemy mogli bardziej skupić się na udostępnianiu większej ilości sprzętu zainteresowanym i co najważniejsze - powrócić do systemu braku opłat na eventach.

co udało się zbudować do tej pory:

stanowisko hotair/rozlutownica/mierniki/zasilacz labulatoryjny/oscyloskop etc.

remont instalacji elektrycznej

szafki na potrzeby przechowywania sprzętu

co chcemy zrobić

wystawę z okazji 30 rocznicy podłączenia Polski do internetu

stałą ekspozycję muzealną najciekawszych komputerów jakimi dysponuje Hackroom

remont  pozostałych pomieszczeń

remont toalety i wentylacji

zakup rzutnika

budowa sieci komputerowej na potrzeby retro sprzętu

Na ten moment:

- wyremontowaliśmy największe pomieszczenie, które przeznaczone jest na główne eventy - położyliśmy sami panele, wyremontowaliśmy ściany.

- zainstalowaliśmy system kontroli dostępu i monitoring video

W Warszawie brakuje takich miejsc jak hackroom, więc warto je wspierać.

Cele Autora

czynsz prąd internet czyli opłaty za Hackroom122
  • 3 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Kochani - Hackroom122 kosztuje miesięcznie 2700 zł - tyle "zjada" czynsz, opłaty związane z lokalem typu zużycie prądu oraz interent jaki mamy.

Aby Hackroom122 mógł istnieć bezstresowo i abyśmy mogli zająć się tym co najlepiej potrafimy potrzebujemy Waszego wsparcia. Nie ma wielu takich miejsc w Warszawie, zaryzykowalibyśmy nawet stwierdzenie, że to jedyne takie miejsce w stolicy.

Od początku 2018 roku zorganizowaliśmy 15 wydarzeń i spotkań dla miłośników retrokomputerów i konsol. Można był przyjść pograć, wymienić się doświadczeniami, naprawić swoje skarby, pouczyć się na organizowanych warsztatach lutowania, programowania, spotkać ciekawych ludzi. Udostępnialiśmy nasz sprzęt do nagrań programów telewizyjnych, członkowie hackroomu aktywnie uczestniczą w społeczności retrokomputerów na wielu forach, nagrywają vlogi, publikują na blogach, piszą do magazynów.

Jeżeli osiągniemy ten cel i zrealizujemy cele remontowe to Hackroom122 może stać się przestrzenią dostępną publicznie i za darmo dla każdego.
Remont instalacji elektrycznej
  • 4 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Komputery mają to do siebie, że z prądem działają lepiej. O ile lubimy stare komputery, o tyle stara instalacja elektryczna nie jest fajna. Chcemy wymienić komplet okablowania i gniazd, żeby można było podłączyć więcej komputerów.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Hackroom122 już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dariusz ZX Freeq
Dariusz ZX Freeq
16 zł
Lukasz Sandomierz
Lukasz Sandomierz
16 zł
Anonimowy patron
16 zł
Zbigniew Parys
Zbigniew Parys
16 zł
Kamil Brzeziński
Kamil Brzeziński
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.