Hackroom122

W Patronite od 22.11.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 763

Liczba Patronów: 1019

Zostań Patronem
10 patronów
452 miesięcznie
12 868 łącznie
Hackroom122 powstał z inicjatywy pasjonatów komputerów retro i elektroniki. To miejsce gdzie możesz przyjść i w spokoju naprawić swój stary komputer, uzyskać pomoc w jego konfiguracji, zrobić backup nośników z lat 80/90. Opiekunem projektu Hackroom jest fundacja "Czwarty sektor" https://4sektor.pl

O Autorze

Hackroom122 powstał z inicjatywy pasjonatów komputerów retro, miłośników elektroniki i historii informatyki.Po co stworzyliśmy hackroom? To miejsce gdzie możesz przyjść i w spokoju naprawić swój stary komputer, uzyskać pomoc w jego konfiguracji, zrobić backup nośników z lat 80tych i 90tych na praktycznie każdą popularną platformę 8/16bitową czy po prostu pograć na starych komputerach bez konieczności ich kupowania, serwisowania i ponoszenia wbrew pozorom wysokich kosztów.

Udostępniliśmy kilka kompletnych stanowisk 8/16 bitowych (Atari 600XL 64k / stacja dysków 1050 podwójnej gęstości, Commodore 64 stacja dysków 1541II, SD2IEC, magnetofon, Amstrad CPC464, Apple Power Mac G4 z Iomega ZIP100, Apple Power Mac G5 Dual G5, Atari ST z dyskiem twardym, ZX Spectrum 128k / JustSpeccy 128 z czytnikiem kart SD/DivMMC). Można pograć, można przegrać sobie nowości, można przygotować sobie własne nośniki - czyli można się bawić, można uzyskać pomoc, można skorzystać z naszego sprzętu.

W samym 2018 roku zorganizowaliśmy łącznie 15 eventów związanych ze sprzętem retro.

Dlaczego prosimy o wsparcie hackroomu? Koszt hackroomu to 3000 zł miesięcznie. To oczywiście nasza pasja, hobby, ale chcielibyśmy móc dzielić się tą przestrzenią ze wszystkimi za darmo. Naszą misją jest zebranie miesięcznie tej kwoty, w momencie, gdy koszty wynajmu przestrzeni oraz opłat (prąd, internet) spadną z nas, będziemy mogli bardziej skupić się na udostępnianiu większej ilości sprzętu zainteresowanym i co najważniejsze - powrócić do systemu braku opłat na eventach.

co udało się zbudować do tej pory:

stanowisko hotair/rozlutownica/mierniki/zasilacz labulatoryjny/oscyloskop etc.

remont instalacji elektrycznej

szafki na potrzeby przechowywania sprzętu

co chcemy zrobić

wystawę z okazji 30 rocznicy podłączenia Polski do internetu

stałą ekspozycję muzealną najciekawszych komputerów jakimi dysponuje Hackroom

remont  pozostałych pomieszczeń

remont toalety i wentylacji

zakup rzutnika

budowa sieci komputerowej na potrzeby retro sprzętu

Na ten moment:

- wyremontowaliśmy największe pomieszczenie, które przeznaczone jest na główne eventy - położyliśmy sami panele, wyremontowaliśmy ściany.

- zainstalowaliśmy system kontroli dostępu i monitoring video

W Warszawie brakuje takich miejsc jak hackroom, więc warto je wspierać.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Kamil Brzeziński
Kamil Brzeziński
Próg: 100 zł
Łukasz Maśko
Łukasz Maśko
Próg: 100 zł
Marcin Rusinowski
Marcin Rusinowski
Próg: 100 zł
Tomasz Różycki
Tomasz Różycki
Próg: 8 zł
Mariusz Księżak
Mariusz Księżak
Próg: 64 zł
Dariusz ZX Freeq
Dariusz ZX Freeq
Próg: 16 zł