Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Ludzie są jak osły, przynajmniej ja. Zawsze musi być coś, albo ktoś, zawsze coś się musi dziać. Albo kij na dupie albo marchewka przed pyskiem. Cokolwiek, żeby mieć jakieś poczucie życia. A jak nie ma? Zawsze jest alkohol, papierosy i życie innych ludzi. Jakieśkolwiek głupie czynności, żeby zapchać czymś dzień. Proza życia. Przecież o tym piszę.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 2000 zł
Wydawnictwo - współfinansowanie
Wysłałem niedawno powieść do wydawnictw. Wydawnictwa jak to wydawnictwa, boją się inwestować w debiutantów.

Jednak, jedno wydawnictwo odpisało. Powieść przez 3 lata w obiegu, pełna promocja, marketing - radio, telewizja, gazety, internet, recenzje, blogi. Ale jest haczyk.

Mam 120 dni na dofinansowanie procesu wydawniczego. Wymagana kwota?
Sześć tysięcy złotych w 120 dni

Więc szczerze - będzie mi cholernie ciężko zdobyć wspomniane pieniądze w określonym terminie

I tak znalazłem się tutaj. I to jest właściwie mój jedyny cel. Mieć jak wydać coś z czym ludzie mogą się utożsamić, brakuje czegoś takiego na półkach

O Autorze

Zbiórka Blask Szminki

Wysłałem niedawno powieść do wydawnictw. Wydawnictwa jak to wydawnictwa, boją się inwestować w debiutantów.

 

Historia chłopaczka, myślał że ma świat u stóp i tylko on ma fart. Przejechał się na tym. Wykolejony, przegrany. Skończyła się forsa, miłość utraciła smak, brudne mury miasta, a jeszcze przychodził kac. A mimo wszystko próbuje dalej odzyskać wszystkie wartości. Jak stary, porządny, polski Punk Rock.

 

Historia znana każdemu.

O człowieku  który stara się wyjść na ludzi, a tak łatwo zejść na psy

  O alkoholiźmie, rozczarowaniu, wypaleniu, pustym społeczeństwie, depresji i uciekaniu.

 O nadziei na lepsze czasy, próbach czerpania z resztek dnia.

 

 

Zbiórka Blask Szminki

 

Za dużo ludzi czuje, że rutyna zabiła związki, codzienność zabiła jakiekolwiek uczucia, a do życiowej goryczy doprowadza jedno, krótkie, proste 

"co by było gdyby"

 Inspiracja była prosta. Szare życia, problemy, alkohol. 

 

Zbiórka Blask Szminki

 

 

 

 

 

Fragmenty poniżej oraz w galerii, wraz z linkiem do pierwszych 30 stron, zapraszam.

 

 

https://henaskicz.wordpress.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

undefined
Pozostałe Fragmenty Poniżej
Jak i wycinki niektórych wpisów z Bloga.
Dziękuję za uwagę

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

10 zł / miesiąc
patroni: 0
Wiem, że nagrody są dość ważne, a mecenasów sztuki ciężko jest znaleźć (nie mówiąc już o samej sztuce), ale jedyne co mogę zaoferować to właśnie powieść i samego siebie. Zawsze mogę się odpłacić/oddać przelane pieniądze, gdy już opłacę proces wydawniczy. Mówiąc szczerze, tylko z tego jednego powodu potrzebuję pieniędzy. A co do samych nagród, które jestem w stanie zaoferować na dzień dzisiejszy, wszystko poniżej. Podstawiam kilka pomysłów, i gwarantuję że w ramach potrzeby wywiążę się ze wszystkiego co napisałem poniżej. Może zabrzmi to aż zbytnio dramatycznie, ale liczy się dla mnie każda złotówka.

Z góry dziękuję za wsparcie, pozdrawiam - kolejny niezbyt zamożny i aspirujący artysta, który ma do dyspozycji tylko własną twórczość i nawet nie wie jak wycenić nagrody
- Wspólna rozmowa przez telefon. O życiu, alkoholiźmie, muzyce. O wszystkim, tylko nie o polityce ;)
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 0

- Wyślę przesyłkę, skromna paczuszka. W środku piwo i osobisty list z podziękowaniami.
Miłe słowa zawsze w cenie?


Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 0
- Spotkanie z autorem, wyjście na piwo, zwiedzanie. Ja dojadę oczywiście ;)


Zostań patronem
40 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 50
- Przed wejściem na półki, dostaję pięćdziesiąt egzemplarzy. Przynajmniej wstępnie tyle jest uzgodnione. Może być więcej. Dodatkowo mogę osobiście napisać na pierwszych stronach autografy i podziękowania. Bardzo chętnie bym się również spotkał z darczyńcami, nawet prywatnie. Tak samo, jeśli jakimś cudem uda mi się uzbierać więcej pieniędzy niż to bylo w planach, to cały nadmiar zainwestuję w nagrody.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
- Wysłanie ebooka na maila, oryginalnego jeszcze nieskażonego korektą. Z moimi komentarzami, uwagami i całym procesem przerabiania pierwszego szkicu.
Czyli "jak to wyglądało zanim trafiło na półki" - literówki, brudny język, i sama perspektywa jak to wyglądało w procesie tworzenia i przed jakąkolwiek korektą. A muszę przyznać, że początkowe szkice wyglądają całkiem inaczej niż aktualna powieść. Oczywiście podeślę również wersję prawidłową, skorektowaną.
Zostań patronem
80 zł / miesiąc
patroni: 0
-Imienne zapisanie na kartach powieści, w podziękowaniach.
- Ebook.
- Ebook przed korektą. Szkic powieści.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 20
Każda taka osoba przybliża mnie do celu do celu w ogromny sposób. 100 złotych to kwota przekraczająca moje dzienne wynagrodzenie w pracy, do której poszedłem tylko żeby mieć pieniądze na współfinansowanie procesu wydawniczego. Szczerze jest mi tak głupio w ogóle wystawiając taką kwotę, że specjalnie nakładam limit do dwudziestu osób - potrzebuję uzbierać sześć tysięcy złotych w trzy miesiące, tylko i wyłącznie na proces wydawniczy i rozruszanie bloga, nic ponad to. Zwyczajnie czułbym się źle, gdyby uskładało się tutaj więcej patronów z taką kwotą, Świadomość, że ktoś byłby w stanie dać taką kwotę jest dla mnie nie do wyobrażenia, nieważne jak jakościowa jest powieść czy twórczość.

Nagrody?

Wszystkie wspomniane wyżej oraz współtworzenie bloga razem ze mną - pomysły, kwestie do poruszenia, napisanie własnego posta, sugestie co do powieści. Wszystko bez wyjątku, jestem nawet otwarty na prywatne pomysły ze strony takich Patronów. Szczególnie, że liczy się dla mnie każda złotówka.

Dziękuję!
Zostań patronem

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK