Historyczny Top

W Patronite od 23.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1025

Liczba Patronów: 780

Zostań Patronem
Kup na prezent
20 patronów
390 miesięcznie
8 410 łącznie
Nazywam się Szymon Słodowy. Prowadzę kanał Historyczny Top, w ramach którego tworzę i publikuję filmy o tematyce historycznej. Produkcje utrzymane są w formule vlogów i animacji, często serii chronologicznych, a pojedyncze filmy sięgają swą długością do dwóch godzin. Sprawdź, co mam do zaoferowania.

O Autorze

Idea i misja Projektu Historyczny Top oraz jego założyciela, Szymona Słodowego

Kanał Historyczny Top powstał w czerwcu 2020 roku. Założycielem i głównym pomysłodawcą Projektu jest Szymon Słodowy. Od początku swojej działalności Kanał zajmuje się propagowaniem historii w formie filmów publikowanych na portalu YouTube, co jest ściśle powiązane z misją i ideą jego założyciela. Rzeczoną misją jest przedstawienie historii w sposób przystępny dla każdego, niezależnie od wieku i posiadanej wiedzy oraz pokazanie, że mimo zawiłości, historia może być nie tylko ciekawa i atrakcyjna, ale także zrozumiała. Jak pokazują komentarze Widzów i Patronów Projektu, misja ta jest realizowana na niezwykle zaawansowanym poziomie, niespotykanym dotychczas na polskim YouTube . Kanał Historyczny Top aktywnie przyczynia się do rozkwitu świata nauki i jej popularyzacji.

Link do Kanału Historyczny Top: https://www.youtube.com/HistorycznyTop
Link do Instagrama Historyczny Top: https://www.instagram.com/historycznytop

Słowo o Autorze - Szymonie Słodowym

Szymon Słodowy to pomysłodawca i założyciel Kanału Historyczny Top. Z wykształcenia prawnik, jako miłośnik historii podjął decyzję o stworzeniu projektu, za pomocą którego umożliwi ludziom w Polsce zdobycie jednej z największych i najbardziej cenionych wartości – wiedzy. Jego dotychczasowa działalność koncentrowała się na starożytności, jednak miłość do historii Polski oraz zbadane i prognozowane ogromne zainteresowanie tematyką w naszym kraju popchnęły go do podjęcia decyzji o rozpoczęciu przygody z nową, główną serią na Kanale - „Historią Polski w odcinkach”, która pozostaje w realizacji. Szymon jest także autorem książki o mitologii starożytnego Egiptu, wydanej w języku angielskim, pt. „Gods and Goddesses of Ancient Egypt - Major deities in Egyptian Mythology”, dostępnej do kupienia na platformie Amazon lub możliwej do otrzymania jako podziękowanie za zostanie Patronem. 

Zawartość Kanału, czyli realizowane serie:

Historia Starożytnego Egiptu w odcinkach - dzieje cywilizacji znad Nilu, od prehistorii do czasów rzymskich 10 odcinków w ramach 1 sezonu, w realizacji jest sezon 2;

Historia Starożytnego Rzymu w odcinkach – 12 odcinków;

Tajemnice Starożytnej Żeglugi – 6 filmów;

Wszystkie Wojny Diadochów - walki o dziedzictwo Aleksandra Wielkiego – 4 filmy;

Mezopotamia i Bliski Wschód - Sumer, Akad, Babilon, Asyria i Hetyci – 15 filmów;

Mitologia Egiptu – 3 częściowy, ok. 3 godzinny dokument, zakończony wydaniem książki w języku angielskim;

Starożytne Cywilizacje - antyczne ludy, imperia, które upadły, lecz których dziedzictwo widzimy po dziś dzień – 53 filmy (seria zawiera filmy z wymienionych powyżej serii oraz kilkanaście filmów dedykowanych, m.in. o Imperium Kartaginy, Fenicjanach, Starożytnej Korei czy o Imperium Harappanów);

Słowianie - historia, pochodzenie, wydarzenia, osiągnięcia, wynalazki, mitologia, ciekawostki i inne – 10 filmów.

Na Kanale znajduje się również wiele innych filmów, niewymienionych powyżej. Łącznie jest to ponad 80 produkcji, a liczba ta stale rośnie.

Plany na przyszłość

W przyszłości na Kanale – oprócz omówionych wyżej premier, planowane jest kontynuowanie serii o Egipcie, o Tajemnicach Starożytnej Żeglugi oraz o Starożytnych Cywilizacjach. Trwają prace nad serią Wielkie Odkrycia Geograficzne. Rozważane jest także stworzenie podcastu z zapraszanymi gośćmi nie tylko z branży historycznej, ale także biznesowej, lifestylowej czy artystycznej. Projekt posiada również swoją grupę na Facebooku, Fanpage oraz konto na Instagramie. Autor prowadzi także swojego autorskiego TikToka, powiązanego z Kanałem po to, aby popularyzować i zachęcić do zgłębiania historii także najmłodszych (ale i nie tylko) użytkowników tego portalu. Działalność Kanału zmierza w kierunku monopolizacji filmowo-podcastowego rynku historycznego w Polsce. Jako twórca jestem otwarty na wszelkie współprace, co znalazło swój wyraz z kolaboracjach z uznanymi markami.

                    

Jak powstaje film?

Wyprodukowanie tego, co Widzowie widzą na ekranach swoich urządzeń, to proces długotrwały. Wszystko zaczyna się od stworzenia scenariusza, a nawet wcześniej, bowiem jego napisanie wymaga specjalistycznych, często naukowych badań oraz dokładnego researchu - i to nawet, jeśli film jest popularnonaukowy. Autor musi dogłębnie znać tematykę, wokół której się porusza, co wymaga miesięcy czytania literatury naukowej i przygotowań do pisania. Po powstaniu scenariusza następuje właściwy etap produkcji - nagrywanie głosu opowieści oraz części vlogowej i ich postprodukcja. Kolejny krok to stworzenie map/scen pałacowych, przy wykorzystaniu specjalistycznych programów typu Adobe Photoshop czy Illustrator. Najdłuższy etap to tworzenie zaawansowanych animacji, czyli "nadanie życia" mapom, postaciom i wydarzeniom historycznym, takim jak bitwy, dialogi między bohaterami czy zmiany granic. Całość elementów łączona jest w profesjonalnym programie do montażu, z którego rodzi się w etapie renderingu gotowy materiał, który po opublikowaniu na YouTube dociera w finalnej wersji do Widza. 

Dlaczego Patronite?

Do realizacji filmów na zaawansowanym poziomie wymaganych jest wiele nakładów inwestycyjnych. Oto niektóre z nich:

1. Sprzęt elektroniczny - do produkcji filmów wymagane są najwyższej jakości sprzęty elektroniczne - kamera [ok. 3000-5000 zł], profesjonalny mikrofon ze statywami [ok. 2000 zł jeden] komputer stacjonarny [ok. 5000 zł], laptop [ok 2500 zł], karta dźwiękowa z możliwością nagrywania mikrofonów zewnętrznych [ok. 500 zł] oraz profesjonalne okablowanie;

2. Abonament miesięcznych programów - średnio jest to opłata wynosząca ok. 500 zł miesięcznie;

3. Zakup książek naukowych - pozycji wymaganych do zgłębienia tematu i stworzenia profesjonalnego scenariusza to opłata ok. 300 zł miesięcznie. 

Przychody z reklam czy współprac to niewystarczające źródło przychodów niepozwalające na niezależność Projektu. Aby Projekt ewoluował i stawał się coraz lepszy, samodzielny, potrzebne jest zaangażowanie i wsparcie od Was, Widzów. Pieniądze przez Was przeznaczane inwestowane są w rozwój Projektu, a bez dodatkowych środków rozwój ten przebiega w sposób powolny. Każda wpłata na rzecz Kanału, każdy nowy Patron to kolejny niezwykle ważny krok w kierunku realizacji obranych przeze mnie celów. Celów, którym przyświeca idea działania dla Społeczeństwa, dla ludzi, poprzez dawanie im wiedzy. Wiedzy, której często nie ma ani w szkołach, ani na innych Kanałach i to nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Szymon Słodowy
Założyciel Historycznego Top

Ważne linki:
Link do Instagrama Autora: https://www.instagram.com/szymonslodowy/
Link do TikTok: https://www.tiktok.com/@szymonslodowy
Link do fanpage na Facebook: https://www.facebook.com/historycznytop
Link do grupy na Facebook: https://www.facebook.com/groups/1335634793252683/

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Elcia B
Elcia B
Próg: 10 zł
Gimli syn Gloina
Gimli syn Gloina
Próg: 10 zł
Mateusz Wasak
Mateusz Wasak
Próg: 20 zł
Marcin Chęć
Marcin Chęć
Próg: 10 zł
Piotr Horbatowski
Piotr Horbatowski
Próg: 10 zł
Szymon Ignaciuk
Szymon Ignaciuk
Próg: 50 zł