History Hiking

W Patronite od 21.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 79

Liczba Patronów: 77

Zostań Patronem
248 patronów
5 431 miesięcznie
91 297 łącznie
Eksploracje opuszczonych miejsc, odkrywanie tajemnic skrywanych od przeszło pół wieku i poruszające, ludzkie historie - to wszystko znajdziecie na History Hiking! Zapraszamy Was na niezwykłe przygody w każdy czwartek o 20:00!

O Autorze

Nazywam się Łukasz Kazek i odszukuję skarby ukryte kilkadziesiąt lat temu w na Dolnym Śląsku i nie tylko. Wraz z całą ekipą History Hiking odnajdujemy ludzi, do których należą, bo chcemy poznać ich tajemnice. Eksplorujemy też opuszczone miejsca, jak stare kościoły, domy i fabryki, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o ich historii.

Jestem dziennikarzem historycznym, popularyzatorem wiedzy oraz eksploratorem. Byłem między innymi prowadzącym w filmie dokumentalnym Na tropie Złotego Pociągu (prod. Discovery Channel) oraz w serialu dokumentalnym Kwatery Hitlera (prod. Canal+ Discovery)  Współpracowałem przy produkcji serialu Bogusława Wołoszańskiego Skarby III Rzeszy (prod. Polsat Play), filmu dokumentalnego Zapomnij o Kresach oraz dokumentu fabularyzowanego Riese - tajemnice wykute w skale (prod. TVP). Obecnie prowadzę program "SuperHistorie" w Superstacji.

History Hiking otworzyłem razem z moim przyjacielem. Mateusz Kudła jest reporterem telewizyjnym i autorem filmów dokumentalnych. Jest reżyserem i współproducentem filmu z udziałem Romana Polańskiego i Ryszarda Horowitza Polański, Horowitz. Chłopcy z getta (prod. KRK FILM). Jego debiut dokumentalny Depozytariusz (prod. TVN24) został doceniony na festiwalu filmowym w Southampton w Wielkiej Brytanii oraz dwukrotnie wyróżniony na amerykańskim The Best Shorts Competition. Za film Ludzie z klisz (prod. TVN24) został nagrodzony Złotym Delfinem na Festiwalu Telewizyjnym w Cannes i Złotą Plakietką na Festiwalu Telewizyjnym w Chicago.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Piotr Nowak
Piotr Nowak
7 zł miesięcznie
Piotr Sławiński
Piotr Sławiński
7 zł miesięcznie
Marcin Wypchło
Marcin Wypchło
27 zł miesięcznie
arkadius urban
arkadius urban
27 zł miesięcznie
Hubert Grędziński
Hubert Grędziński
7 zł miesięcznie
Marta  Tomczak
Marta Tomczak
14 zł miesięcznie