History Hiking

W Patronite od 21.05.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 27

liczba Patronów: 37

304 patronów
8 526 zł miesięcznie
27 975 zł łącznie
Eksploracje opuszczonych miejsc, odkrywanie tajemnic skrywanych od przeszło pół wieku i poruszające, ludzkie historie - to wszystko znajdziecie na History Hiking! Zapraszamy Was na niezwykłe przygody w każdy czwartek o 20:00!

O Autorze

Nazywam się Łukasz Kazek i odszukuję skarby ukryte kilkadziesiąt lat temu w na Dolnym Śląsku i nie tylko. Wraz z całą ekipą History Hiking odnajdujemy ludzi, do których należą, bo chcemy poznać ich tajemnice. Eksplorujemy też opuszczone miejsca, jak stare kościoły, domy i fabryki, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o ich historii.

Jestem dziennikarzem historycznym, popularyzatorem wiedzy oraz eksploratorem. Byłem między innymi prowadzącym w filmie dokumentalnym Na tropie Złotego Pociągu (prod. Discovery Channel) oraz w serialu dokumentalnym Kwatery Hitlera (prod. Canal+ Discovery)  Współpracowałem przy produkcji serialu Bogusława Wołoszańskiego Skarby III Rzeszy (prod. Polsat Play), filmu dokumentalnego Zapomnij o Kresach oraz dokumentu fabularyzowanego Riese - tajemnice wykute w skale (prod. TVP). Obecnie prowadzę program "SuperHistorie" w Superstacji.

History Hiking otworzyłem razem z moim przyjacielem. Mateusz Kudła jest reporterem telewizyjnym i autorem filmów dokumentalnych. Jest reżyserem i współproducentem filmu z udziałem Romana Polańskiego i Ryszarda Horowitza Polański, Horowitz. Chłopcy z getta (prod. KRK FILM). Jego debiut dokumentalny Depozytariusz (prod. TVN24) został doceniony na festiwalu filmowym w Southampton w Wielkiej Brytanii oraz dwukrotnie wyróżniony na amerykańskim The Best Shorts Competition. Za film Ludzie z klisz (prod. TVN24) został nagrodzony Złotym Delfinem na Festiwalu Telewizyjnym w Cannes i Złotą Plakietką na Festiwalu Telewizyjnym w Chicago.

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem