Strefa Patrona:

15

patronów

170 zł

miesięcznie

2345 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
243
miesięczne wsparcie
152
liczba patronów

  Portal IMPERIUM ROMANUM poświęcony jest historii antycznego Rzymu. Powstał w 2004 roku i przez ten czas udało mi się zgromadzić mnóstwo materiałów na temat starożytnego Rzymu. Dzielę się z Wami wszelkimi ciekawostkami, odkryciami i wiedzą o starożytnym Rzymie, które prezentowane są za pośrednictwem strony, social media i newslettera codziennie.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
34 %
100%
osiągnięto 34%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 330 zł
Utrzymanie serwera i domeny
Środki przeznaczone na ten cel umożliwią mi opłacenie wszelkich kwestii związanych z utrzymaniem serwera i domeny oraz kontrolą techniczną serwisu.
0%
17 %
100%
osiągnięto 17%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 830 zł
Licencje, programy, wtyczki
Aby portal mógł działać skutecznie, a Czytelnicy mogli korzystać ze sprawnej i wygodnej w nawigacji strony, niezbędnym jest zakupywanie płatnych licencji programów, wtyczek i innych funkcjonalności, które ulepszą działanie portalu.
0%
100%
osiągnięto 6%
cel: 2500 zł miesięcznie
brakuje 2330 zł
Poprawki programistyczne
Nie jestem zawodowym programistą i niestety bardzo często mam duże problemy z rozwiązaniem wielu męczących mnie kwestii. Są tematy, które wymagają sięgnięcia po pomoc u solidnych i znających się na rzeczy specjalistów. Głównym celem jest maksymalne przyspieszenie działania portalu oraz zwiększenie "wygody" Czytelników w trakcie czytania treści.
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 15000 zł miesięcznie
brakuje 14830 zł
Wersja angielska portalu
Nie ukrywam, że moim marzeniem, poza tworzeniem portalu po polsku, jest stworzenie jej odpowiednika po angielsku. Grupa odbiorcza byłaby wówczas znacznie większa, a strona jeszcze bardziej wypromowana. Wstępne szacunki wykazały, że IMPERIUM ROMANUM liczy grubo ponad 6000 (stan na 2014 rok) stron A4 tekstu. Biorąc pod uwagę stawki na rynku są to horrendalne sumy. Jednak liczę, że stopniowe zlecanie stron do tłumaczenia oraz ich publikacja pozwolą stopniowo przetłumaczyć ponad 2000 artykułów z języka polskiego.
Naturalnie kolejne teksty wymagać będą kolejnych tłumaczeń. Ponadto moja codzienna praca będzie wymagała dwa razy więcej wysiłku, gdyż wpisy na kanałach społecznościowych będą podawane po polsku i angielsku.
Jest to tylko marzenie, ale może kiedyś się spełni!

O Autorze

 

IMPERIUM ROMANUM jest to największa polska strona poświęcona historii starożytnego Rzymu. Głównym celem witryny jest stworzenie ogromnej bazy informacji o Imperium Rzymskim i propagowanie tejże wiedzy poprzez Internet.

 

Od ponad 10 lat portal IMPERIUM ROMANUM istnieje i rozwija się tylko i wyłącznie po to, aby wiedza o historii antycznego Rzymu mogła być dostępna dla wszystkich. Dostęp do bazy artykułów jest całkowicie darmowy i nigdy nie pozwolę sobie, by od Czytelników były pobierane opłaty. Poświęcam mnóstwo czasu, aby wiedza była przekazywana przystępnie, a Czytelnicy byli usatysfakcjonowani.

Tworzenie witryny oraz antyczny Rzym są moją prawdziwą pasją, którą staram się realizować w wolnym czasie. Dlatego ciągle rozwijam artykuły, uzupełniając je o treści, i piszę nowe. W chwili obecnej w bazie znajduje się ponad 2000 artykułów. IMPERIUM ROMANUM jest dzięki temu największą polską witryną poświęconą starożytnemu Rzymowi! Budując tę stronę marzyłem o stworzeniu kompendium wiedzy o historii Rzymu i jego udostępnieniu wszelkim osobom zainteresowanym. Z zasobów strony korzystają uczniowie, studenci, pasjonaci, a także osoby naukowo związane z historią. Jest to dla mnie wielki powód do dumy, kiedy treści z IMPERIUM ROMANUM pomagają zdać klasówkę, napisać pracę czy też poszerzyć czyjąś wiedzę.

Codziennie aktualizuję bazę danych strony, wprowadzam poprawki oraz "podrzucam" ciekawostki, cytaty czy przypominam, co miało miejsce tego dnia w Rzymie. Jak tylko dowiem się o jakimś odkryciu lub nowości ze świata antycznego Rzymu, udostępniam informację na stronie oraz poprzez kanały społecznościowe.

Zapytacie mnie dlaczego to wszystko robię? Dlaczego dzień w dzień publikuję nowe wpisy na social media? Dlaczego piszę o najnowszych odkryciach ze świata Rzymian – do tego najczęściej jako pierwsze polskie źródło informacji? Dlaczego tworzę nowe artykuły i content?

Odpowiedź jest prosta - robię to bo to kocham i historia antycznego Rzymu stała się dla mnie prawdziwą pasją, którą staram się zarażać innych.

 

Początkowo IMPERIUM ROMANUM było jedynie pasją. Jednak teraz wierzę w to, że prowadzenie portalu stało się dla mnie czymś większym - misją, którą realizuję codziennie, poświęcając na to każdą wolną chwilę w życiu prywatnym. Praca nad poszerzaniem materiałów, dbanie o content, sferę social media, marketing oraz wprowadzanie poprawek programistycznych wymagają z mojej strony ogromnego poświęcenia. Co więcej, z prowadzeniem tak dużego portalu związane są liczne koszty: serwer, domena, aktualizacja wtyczek, licencje do programów pozwalających usprawnić działanie portalu czy wynajęcie programistów do poprawiania kodu strony. Duży portal, aby skutecznie działał wymaga dużych nakładów finansowych. 

Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, a ciągłe dofinansowanie z patronatu pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawnić stronę oraz przedstawiać Wam w dalszym ciągu, codziennie, świat antycznych Rzymian.

 

Dziękuję,

Jakub Jasiński właściciel portalu IMPERIUM ROMANUM

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 4
W zamian za chęć pomocy zostaniesz dodany do sekcji z podziękowaniami, jako patron portalu. Twoje imię i nazwisko (lub nick jeśli sobie tego życzysz) pozostanie na zawsze na kartach IMPERIUM ROMANUM.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 10
W zamian za Twoją wielką pomoc nie dość, że podziękuję Ci na portalu (jak w progu 5 zł) to jeszcze umieszczę osobiste podziękowania na fanpage’u na FB. Chciałbym, aby Czytelnicy dowiedzieli się jak wielkim jesteś wsparciem dla inicjatywy IMPERIUM ROMANUM.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 1
Jesteś naprawdę prawdziwym Rzymianinem! Poza podziękowaniami na stronie i FB (próg 5 i 10 zł) otrzymasz unikalny kubek z nadrukiem od IMPERIUM ROMANUM. Dzięki temu będziesz miał jeszcze większą przyjemność z czytania porannych wpisów ze świata antycznych Rzymian. Ponadto zostaniesz dodany do elitarnej grupy na FB, gdzie będziesz mógł wyrazić głos w sondach, na temat artykułów jakie mam napisać, uwagi co ulepszyć na stronie itd.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Twoje wsparcie to czysta filantropia! Widzę, że naprawdę portal nie jest Ci obojętny. W zamian gwarantuję Ci wszystkie nagrody z poprzednich progów oraz specjalnie dla Ciebie napiszę artykuł na jakiś temat, który Cię intryguje/ciekawi. Co więcej, jeśli sobie życzysz, wspomnę też, że to Ty jesteś jego głównym adresatem.
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
Wiesz jak zaskarbić sobie wdzięczność! Jesteś hojnym obywatelem Rzymu i chcesz by świat Rzymian istniał wiecznie. W zamian otrzymasz wszystkie wcześniejsze nagrody, podkładkę pod kubek oraz „Certyfikat od IMPERIUM ROMANUM” za olbrzymią pomoc. Poza tym podeślę Ci prawdziwie rzymską koszulkę, którą będziesz mógł nosić z prawdziwą dumą po mieście.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Senat i Lud rzymski dziękują Ci za Twoje wsparcie! Wszystkie wcześniejsze nagrody to oczywistość. Dodatkowo otrzymasz wartościową książkę z odręcznymi podziękowaniami.
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
To już jest prawdziwe bogactwo! Widzę, że jesteś częścią IMPERIUM ROMANUM. W zamian za takie ogromne wsparcie obiecuję, że wymyślę naprawdę coś wartościowego. :)
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy