Avatar użytkownika

IMPERIUM ROMANUM

20
patronów
555 
miesięcznie
23 920 
łącznie
20
patronów
555 zł 23 920 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
W zamian za chęć pomocy zostaniesz dodany do sekcji z podziękowaniami, jako patron portalu. Twoje imię i nazwisko (lub nick jeśli sobie tego życzysz) pozostanie na zawsze na kartach IMPERIUM ROMANUM.
10 zł miesięcznie
W zamian za Twoją wielką pomoc nie dość, że podziękuję Ci na portalu (jak w progu 5 zł) to jeszcze umieszczę osobiste podziękowania na fanpage’u na FB. Chciałbym, aby Czytelnicy dowiedzieli się jak wielkim jesteś wsparciem dla inicjatywy IMPERIUM ROMANUM.
50 zł miesięcznie
Jesteś naprawdę prawdziwym Rzymianinem! Poza podziękowaniami na stronie i FB (próg 5 i 10 zł) otrzymasz unikalny kubek z nadrukiem od IMPERIUM ROMANUM. Dzięki temu będziesz miał jeszcze większą przyjemność z czytania porannych wpisów ze świata antycznych Rzymian. Ponadto zostaniesz dodany do elitarnej grupy na FB, gdzie będziesz mógł wyrazić głos w sondach, na temat artykułów jakie mam napisać, uwagi co ulepszyć na stronie itd.
100 zł miesięcznie
Twoje wsparcie to czysta filantropia! Widzę, że naprawdę portal nie jest Ci obojętny. W zamian gwarantuję Ci wszystkie nagrody z poprzednich progów oraz specjalnie dla Ciebie napiszę artykuł na jakiś temat, który Cię intryguje/ciekawi. Co więcej, jeśli sobie życzysz, wspomnę też, że to Ty jesteś jego głównym adresatem.
200 zł miesięcznie
Wiesz jak zaskarbić sobie wdzięczność! Jesteś hojnym obywatelem Rzymu i chcesz by świat Rzymian istniał wiecznie. W zamian otrzymasz wszystkie wcześniejsze nagrody, podkładkę pod kubek oraz „Certyfikat od IMPERIUM ROMANUM” za olbrzymią pomoc. Poza tym podeślę Ci prawdziwie rzymską koszulkę, którą będziesz mógł nosić z prawdziwą dumą po mieście.
300 zł miesięcznie
Senat i Lud rzymski dziękują Ci za Twoje wsparcie! Wszystkie wcześniejsze nagrody to oczywistość. Dodatkowo otrzymasz wartościową książkę z odręcznymi podziękowaniami.
500 zł miesięcznie
To już jest prawdziwe bogactwo! Widzę, że jesteś częścią IMPERIUM ROMANUM. W zamian za takie ogromne wsparcie obiecuję, że wymyślę naprawdę coś wartościowego. :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora IMPERIUM ROMANUM w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Portal IMPERIUM ROMANUM poświęcony jest historii antycznego Rzymu. Powstał w 2004 roku i przez ten czas udało mi się zgromadzić mnóstwo materiałów na temat starożytnego Rzymu. Na bieżąco dzielę się z Wami wszelkimi ciekawostkami, odkryciami i wiedzą o starożytnym Rzymie.

IMPERIUM ROMANUM jest to największa polska strona poświęcona historii starożytnego Rzymu. Głównym celem witryny jest stworzenie ogromnej bazy informacji o Imperium Rzymskim i propagowanie tejże wiedzy poprzez Internet.

Antyczny Rzym? Pasja!

Od ponad 14 lat portal IMPERIUM ROMANUM istnieje i rozwija się tylko i wyłącznie po to, aby wiedza o historii antycznego Rzymu mogła być dostępna dla wszystkich. Dostęp do bazy artykułów jest całkowicie darmowy i nigdy nie pozwolę sobie, aby od Czytelników były pobierane opłaty. Poświęcam mnóstwo czasu, aby wiedza była przekazywana przystępnie, a Czytelnicy usatysfakcjonowani.

Tworzenie witryny oraz antyczny Rzym są moją prawdziwą pasją, którą staram się realizować w wolnym czasie. Dlatego ciągle rozwijam artykuły, uzupełniając je o nowe treści. W chwili obecnej w bazie znajduje się ponad 10 tysięcy artykułów. IMPERIUM ROMANUM jest dzięki temu największą polską witryną poświęconą starożytnemu Rzymowi. Budując tę stronę marzyłem o stworzeniu kompendium wiedzy o historii Rzymu. Z zasobów strony korzystają uczniowie, studenci, pasjonaci, a także osoby naukowo związane z historią.

Codziennie pracuję nad poprawą materiałów oraz wrzucam nowe wpisy. Dodatkowo, codziennie dzielę się ciekawymi informacjami i odkryciami poprzez kanały social media (Facebook, Twitter, Instagram, Wykop, Reddit czy Quora).

Zapytacie mnie dlaczego to wszystko robię?

Odpowiedź jest prosta - robię to bo to kocham i historia antycznego Rzymu stała się dla mnie prawdziwą pasją, którą staram się zarażać innych. Więcej o tym jak powstał i rozwijał się portal: https://imperiumromanum.pl/kontakt/historia-portalu/

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Początkowo IMPERIUM ROMANUM było jedynie pasją. Jednak teraz wierzę w to, że prowadzenie portalu stało się dla mnie czymś większym - misją, którą realizuję codziennie, poświęcając na to każdą wolną chwilę w życiu prywatnym. Praca nad poszerzaniem materiałów, dbanie o content, sferę social media, marketing oraz wprowadzanie poprawek programistycznych wymagają z mojej strony ogromnego poświęcenia. Co więcej, z prowadzeniem tak dużego portalu związane są liczne koszty: serwer, domena, aktualizacja wtyczek, licencje do programów pozwalających usprawnić działanie portalu czy wynajęcie programistów do poprawiania kodu strony. Duży portal, aby skutecznie działał wymaga dużych nakładów finansowych. 

Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, a ciągłe dofinansowanie z patronatu pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawnić stronę oraz przedstawiać Wam w dalszym ciągu, codziennie, świat antycznych Rzymian.

Co więcej, prowadzę prace nad przetłumaczeniem portalu na język angielski. Jest to wyzwanie wymagające niekiedy istotnych środków finansowych oraz odpowiedniej umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz fachowości translacji. Portal posiada ponad 10000 artykułów/wpisów po polsku, gdzie każdy średnio może liczyć 1500 słów. Koszta związane z tłumaczeniem lub poprawą moich tłumaczeń są bardzo duże.

W związku z powyższym, jeżeli cenisz moją pracę i chcesz pomóc w rozwoju portalu, będę wdzięczny za każdą chęć wsparcia.

Gratias ago!

Jakub Jasiński właściciel portalu IMPERIUM ROMANUM

Cele Autora

Licencje, programy, wtyczki, ulepszenia
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 445 zł brakuje
55%
Aby portal mógł działać skutecznie, a Czytelnicy mogli korzystać ze sprawnej i wygodnej w nawigacji strony, niezbędnym jest zakupywanie płatnych licencji programów, wtyczek i innych funkcjonalności, które ulepszą działanie portalu.
Poprawki programistyczne, które rozwijają portal
  • 2 500 zł miesięcznie
  • 1 945 zł brakuje
22%
Nie jestem zawodowym programistą i niestety bardzo często mam duże problemy z rozwiązaniem wielu męczących mnie kwestii. Są tematy, które wymagają sięgnięcia po pomoc u solidnych i znających się na rzeczy specjalistów. Głównym celem jest maksymalne przyspieszenie działania portalu oraz zwiększenie "wygody" Czytelników w trakcie czytania treści.
Wersja angielska portalu
  • 4 500 zł miesięcznie
  • 3 945 zł brakuje
12%
Nie ukrywam, że moim marzeniem, poza tworzeniem portalu po polsku, jest stworzenie jej odpowiednika po angielsku. Grupa odbiorcza byłaby wówczas znacznie większa, a strona jeszcze bardziej wypromowana. Wstępne szacunki wykazały, że IMPERIUM ROMANUM posiada ponad 4000 artykułów/wpisów, gdzie każdy posiada średnio 1500 słów. Biorąc pod uwagę stawki na rynku są to horrendalne sumy. Liczę jednak, że dzięki Waszemu wsparciu Patroni będę mógł stopniowo zlecać kolejne treści do tłumaczenia. W tej chwili powstała już baza strony pod tłumaczenia i kolejne treści, w ramach możliwości, są tłumaczone.

Większa ilość środków pozwoli ulepszyć proces i zapewnić lepsze tłumaczenia tekstów.
Utrzymanie serwera i domeny, pilne poprawki programistyczne
  • 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Środki przeznaczone na ten cel umożliwią mi opłacenie wszelkich kwestii związanych z utrzymaniem serwera i domeny oraz kontrolą techniczną serwisu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora IMPERIUM ROMANUM już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wojciech Tylke
Wojciech Tylke
5 zł
Mikołaj Trawiński
Mikołaj Trawiński
5 zł
Dawid Hermann
Dawid Hermann
10 zł
Filip Popławski
Filip Popławski
10 zł
Konrad Drygas
Konrad Drygas
300 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.