Avatar użytkownika

Podcast Inna Kultura

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
14 zł miesięcznie
14 – Zaczynamy! Od czternastu lat tworzę podcasty. Słucham zapewne jeszcze więcej. ☕

14 zł to tyle, co lepsza kawa na mieście albo kraftowe piwo. Zamiast kupna jednego z nich, albo jeszcze czegoś innego, w ciągu miesiąca, wspierasz mnie. Jeśli tylko będzie kiedyś okazja, chętnie się odwdzięczę i zaproszę na kawę (albo piwo). Na początek jednak chętnie podziękuję Ci imiennie, umieszczając Cię na publicznej liście moich Patronów i Patronek.
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
25 – Ćwiartka. 🎸

Typ wsparciem pokazujesz, że na pewno nie jesteś przypadkową osobą słuchającą i to, co robię, naprawdę Ci się podoba. Doceniam to i chętnie wymienię Cię udostępnię Ci każdy kolejny odcinek 1 dzień przed oficjalną premierą.

** Wszystko z wcześniejszych progów oczywiście również leci do Ciebie. **
Obrazek progu
38 zł miesięcznie
38 – To mój aktualny wiek. 🎬

Wchodząc w ten próg, udowadniasz, że nie tylko chcesz mnie wspierać, ale również zaangażować się w tworzenie podcastu. Chętnie zaproszę Cię do obserwowania moich postów na Patronie, gdzie będę informował o gościach przed nagraniem rozmowy i dam możliwość zadania swoich pytań oraz o innych moich planach związanych z podcastem

** Wszystko z wcześniejszych progów oczywiście również leci do Ciebie. **
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
50 – Nie do wiary! 🛸

Aż trudno mi uwierzyć w to, że akurat ten próg wybrałaś_eś. Wow! Dziękuję. Imienne podziękowania w odcinku i opisach odcinków zdecydowanie Ci się należą! Dodatkowo raz na dwa miesiące zaproszę Cię do grupowego spotkania online, na którym wraz z innymi Patronami i Patronkami z tego i wyższych progów, porozmawiamy sobie o… czymkolwiek. 😊

** Wszystko z wcześniejszych progów oczywiście również leci do Ciebie. **
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
100 – PRZYJACIEL PODCASTU 🥰 🎉

Gdybyś przyszedł do mnie w dniu ślubu mojej córki, zrobiłbym wszystko, o co poprosisz. Nie mam jednak córki, dlatego z chętnie nagram coś specjalnie dla Ciebie. Może będzie to osobiste podziękowanie, a może nawet wspólnie wymyślimy jakiś odcinek? 😊

** Wszystko z wcześniejszych progów oczywiście również leci do Ciebie. **

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Podcast Inna Kultura w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć, jestem Jan Urbanowicz i prowadzę ten podcast od 2018 roku. W 2023 zmieniłem jego formułę i zacząłem zapraszać różne osoby związane z kulturą – również w ten nieoczywisty sposób. Moim celem jest prowadzenie z nimi ciekawych i szczerych rozmów.

Witaj na moim Patronite! 🚀

Jeśli tu jesteś, to widocznie wsparcie tego co robię, przynajmniej przeszło Ci przez myśl. Już za to Ci dziękuję! 🙏🏻 

Tworzę podcasty od 14 lat. Ten powstaje nieprzerwanie od 2018, a w obecnej formie ma blisko rok. Nigdy nie prosiłem o wsparcie i szczerze mówiąc, miałem pewne obawy, czy prosić o nie teraz. Pomyślałem jednak, że może będziesz mieć ochotę jakoś mi podziękować za odcinki, które nagrywam. Albo chcesz mieć wpływ na to, jak podcast będzie rozwijał się dalej. Bez względu na to, jakie są Twoje motywacje i który próg wsparcia wybierzesz, będę Ci to nie bardzo wdzięczny.

Do moich odcinków staram się zapraszać osoby, które mają do opowiedzenia ciekawe historie. Przykładowe odcinki znajdziesz poniżej:

 


Raz na jakiś czas publikuję również odcinki solowe, w których opowiadam o znaczących dziełach kultury.

 
Kinem i kulturą jestem zafascynowany niemalże od kołyski, a przygody z nimi zaczynałem od starych westernów i musicali z lat pięćdziesiątych. Kocham animacje Disneya, amerykańską popkulturę, „Gwiezdne wojny” i „Powrót do przyszłości”. W filmach uwielbiam, że mogę spoglądać na świat z czyjejś perspektywy. 

W moim podcastowym życiu przez lata skupiałem się na kinie. Jednak dotarłem do miejsca, w którym chcę na kulturę patrzeć szerzej, uważniej i… inaczej. Dlatego w moich odcinkach poruszam tematy wszelakie. Bo kultura to coś więcej niż filmy, seriale i książki. To wszystko, co w sobie mamy, co każdego dnia chłoniemy lub czym się dzielimy. Kultura to my i cały otaczający nas świat.

Co może mi dać Twoje wsparcie na Patronite?

  • Na pewno podcast będzie wtedy trwał. Regularność jest dla mnie kluczowa. Jednak poza nią trzeba opłacać stronę, serwery etc. Niby nie są to wielkie koszta, ale dzięki wsparciu będę wiedział, że zawsze wszystko będzie na 100% opłacone.
     
  • Podcast będzie mógł się cały czas rozwijać. Będę mógł próbować nowych formatów, nagrań offline, ale nie tylko w Warszawie – nagrania wyjazdowe to coś, co chodzi mi po głowie już od jakiegoś czasu.
     
  • Poza wspomnianą regularnością ważna jest dla mnie jakość nagrań. Żeby to zapewnić, chciałbym co jakiś czas inwestować w nowy sprzęt, który będzie mógł coś poprawić albo zmienić w nagraniach.
     
  • Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, to jest to dla mnie forma docenienia tego, co robię. Tworzenie podcastu to miesięcznie 40-60 godzin, czyli tyle ile trwa tydzień pracy na etacie lub więcej. Jednak do tej pory nie dostawałem za to wynagrodzenia i nie pobierałem żadnych opłat. Podcast zawsze był i będzie bezpłatny, ale wsparcie finansowe pozwoli mi działać dalej i zwyczajnie poczuć się docenionym. 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Podcast Inna Kultura w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Podcast Inna Kultura już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.