Instytut Praw Migrantów

W Patronite od 07.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
230 łącznie
Instytut Praw Migrantów (IPM) -nowa inicjatywa organizacji pozarządowej Fundacja Ukraina, która łączy społeczeństwo migrancko-polskie poprzez rzetelne udostępnienie usług najwyższej jakości bez żadnych uprzedzeń. W Instytucie przeprowadzamy konsultacje ogólne, prawne, z doradcą zawodowym oraz psych

O Autorze

Instytut Praw Migrantów (IPM) -nowa inicjatywa organizacji pozarządowej Fundacja Ukraina, która łączy społeczeństwo migrancko-polskie poprzez rzetelne udostępnienie usług najwyższej jakości bez żadnych uprzedzeń.  W Instytucie przeprowadzamy konsultacje ogólne, prawne, z doradcą zawodowym oraz psychologiem.

Naszą misją jest uświadomić migrantów o swoich prawach.

Podstawowym źródłem przychodu Instytutu Praw Migrantów jest budżet projektowy współfinansowany z budżetu Państwa oraz Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. W 2021 roku udało nam się przeprowadzić 12800 konsultacji dla migrantów zamieszkających na Dolnym Śląsku.

Budżet projektowy jest przeznaczony wyłącznie na działania, które są określone w projekcie jako najbardziej niezbędne do pomocy w adaptacji i edukacji migrantów, poza tym główne dofinansowanie pozwala nam nie pobierać żadnych opłat za konsultacje specjalistyczne, które prowadzimy. 

Jako młody i ambitny zespół, chcemy poszerzać obręb naszych działań i realizować wiele poza projektowych inicjatyw, które ciągle kreujemy w swojej głowie ze względu na nowe potrzeby i wyzwania migrantów na Dolnym Śląsku oraz w całej Polsce. Chcemy mieć możliwość zamieszczać coraz więcej darmowej aktualnej informacji wysokiej jakości, jak filmiki, podcasty i materiały edukacyjne ze specjalistami. 

Pragniemy być pomocni nie tylko w trybie offline, ale również w trybie online, gdyż każdy pracownik Fundacji przez pryzmat swojego doświadczenia pracy z migrantami rozumie wartość aktualnej i nieodpłatnej informacji dla adaptacji oraz integracji w nowym społeczeństwie. Chcemy być dostępni dla coraz większej liczby migrantów, a przede wszystkim - chcemy udostępniać aktualną informację dla tych osób, którzy nie mają możliwości dotarcia do naszej siedziby ze względu na miejsce zamieszkania, pracę oraz inne powody. 

Jakie online działania udało się zrealizować do tej pory?

Pandemia koronawirusa zainspirowała zespół Instytutu Praw Migrntów do kreacji większej ilości zdalnego wsparcia dla jej odbiorców. Tylko w ciągu ostatnich miesięcy nagraliśmy 4 odcinki audycji radiowej "Stacja Migracja".

Na naszym YouTube także można znaleźć serię filmików z naszym prawnikiem i psychologiem, w których znajdziecie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania w sprawie codziennego życia migrantów w Polsce. 

 

Pomagając nam, wspierasz nie tylko zespół Fundacji Ukraina. Dołączasz również do kreacji niezależnej i otwartej platformy dla rozwoju, edukacji i ułatwienia codziennego życia wielokulturowej społeczności Dolnego Śląska i, w przyszłości, całej Polski. Pomóż nam poszerzyć swoją działalność by dotrzeć do jak największej liczby migrantów - razem potrafimy stworzyć harmonijną przyszłość naszego społeczeństwa!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Artem Zozulia
Artem Zozulia
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł