Avatar użytkownika

Emil Krawczak

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Zdobywaj wiedzę i dziel się wiedzą. To podejście towarzyszy mi od wielu lat. Nabywanie wiedzy mnie nakręca, a dzielenie się nią daje mi radość. Staram się pomagać innym zdobywać wiedzę oraz wytłumaczyć jak coś działa. Nie jest problemem nauczyć kogoś samych pojęć, ale ważne by nauczyć zrozumienia danego problemu.

Mam na imię Emil. Jestem pasjonatem tematyki informatycznej. Można śmiało nazwać mnie gikiem. Wychodzę z założenia, że wiedzę należy zdobywać, a także się nią dzielić. Dwa lata temu postanowiłem zrobić coś w kierunku dzielenia się wiedzą i założyłem stronę

https://it-ek.pl/

 

 

W miarę wolnego czasu wrzucam na ta stronę artykuły o różnej tematyce z zakresu IT.  Ok rok później postanowiłem także udzielać się na YT. Czasami wiedza która oglądamy i słuchamy lepiej do nas trafia niż wiedza czytana.

https://www.youtube.com/c/itekpl

Przykładowy filmik z poradnikiem:

 

Pierwsze moje filmy może nie należą do udanych, ale z każdym następnym dążę do doskonałości.

Ogromną radość sprawiają mi hasła typu: dzięki za pomoc, przydało się, pomogłeś mi, itp. Nie wiele osób wie o mojej stronie i kanale, mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości będzie można powiedzieć, że stworzyłem ogromna bazę wiedzy od której będą zaczynać osoby startujące w branży IT. 

Dlaczego akurat taka tematyka, przecież pełno jej w internetach. Książek masa o tym i w ogóle IT otacza nas z każdej strony. Odpowiedź jest bardzo prosta. Wiedza w około nas jest na wyciągnięcie ręki. W większości przypadków daje niestety tylko gotowe rozwiązania, a dobrze jest wiedzieć skąd się to bierze i jak działa.

Nie jest trudno znać rozwiązanie, większym problemem jest stworzyć rozwiązanie lub dopasować gotowe rozwiązanie do naszych potrzeb. By to zrobić należy być kreatywnym i nie powielać wzorców, a tworzyć nowe.

 

"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi" - Albert Einstein

 

Jeżeli natomiast wiedzę już posiadasz, a interesuje Cię tematyka bardziej rozrywkowa to możesz mnie wesprzeć w moim małym projekcie.

Obecnie w wolnych chwilach tworzę grę komputerową, która być może Cię zainteresuje. Każda pomoc przyczyni się do przyspieszenia prac i wydaniem gry wcześniej.

https://youtu.be/th43BtfmtmI

 

Pomóż mi stworzyć bazę wiedzy, pomóż mi stworzyć pomoc dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają i/lub wesprzyj mnie w moim małym, a może nie tak małym projekcie dotyczącym gry komputerowej.