Avatar użytkownika

Jacek Pazera

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Od ponad 16 lat piszę darmowe programy, głównie związane z konwersją plików audio i wideo. Moje programy możesz znaleźć we wszystkich większych katalogach programów, polskich i zagranicznych. Prowadzę także serwis adopcyjny dla zwierząt - PrzygarnijZwierzaka.pl

Nazywam się Jacek Pazera. Jestem programistą. Przygodę z komputerami zacząłem w latach 90-tych od komputera Atari 65 XE. Potem była Amiga i komputer PC.

Od ponad 16 lat zajmuję się pisaniem darmowych programów komputerowych dla systemu Windows, a ostatnio także systemu Linuks. Wyspecjalizowałem się w tworzeniu oprogramowania do konwersji plików audio i wideo, ale napisałem także kilka programów narzędziowych. Pełna lista moich programów jest dostępna na stronie http://www.pazera-software.pl/products/ oraz angielskojęzycznej http://www.pazera-software.com/products/

Moje programy możesz znaleźć we wszystkich większych katalogach programów, m.in. w serwisie DobreProgramy, Instalki, Programosy, CNET, SoftPedia, FreewareFiles, VideoHelp.

Dokładną liczbę pobrań moich programów trudno ustalić, ale w serwisie DobreProgramy wynosi prawie 1 milion, natomiast w katalogu CNET - ponad 10 milionów. Nie jest to może jakiś oszałamiający wynik, ale jak na samodzielnego programistę, chyba całkiem przyzwoicie.

Pisząc programy, staram się udostępniać użytkownikom dużą liczbę opcji, a jednocześnie nie przytłaczać zbyt rozbudowanym i nieintuicyjnym interfejsem. Trudno pogodzić jedno z drugim, ale mam nadzieję, że chociaż częściowo udało mi się osiągnąć kompromis.

Od lat dostaję sporo maili od użytkowników moich programów z całego świata, także z Polski. Wiele nowych funkcji i ulepszeń zostało wprowadzonych właśnie na prośbę użytkowników. Sporo propozycji trafiło też na listę "Do-Zrobienia" i w miarę możliwości staram się je implementować w kolejnych wersjach programów.

Na moim koncie w serwisie GitHub udostępniam też kilka projektów otwartoźródłowych (open source). Napisałem również kilka spolszczeń i dodatków do programów moich kolegów po fachu. Oczywiście, całkowicie za darmo.

Posiadam doświadczenie, wiedzę i determinację. Mam dużo pomysłów na nowe programy, także te niezwiązane z konwersją plików multimedialnych. Brakuje tylko środków finansowych. Moim główym źródłem dochodu były reklamy zamieszczone na stronach internetowych, ale coraz powszechniej stosowane blokery reklam ograniczyły wpływy finansowe w sposób drastyczny. Wielu programistów tworzących darmowe oprogramowanie jest w podobnej sytuacji. Kiedyś można było z tego przeżyć, dzisiaj jest bardzo ciężko!

Jestem też autorem i administratorem serwisu adopcyjnego dla zwierząt PrzygarnijZwierzaka.pl. Jego głównym celem jest pomoc w znalezieniu domów dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt. Lubię zwierzęta i staram się im pomagać. Mam cztery koty - dachowce.