Jagodzianki - dom dla blisko setki bezdomnych zwierząt

W Patronite od 12.07.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1067

Liczba Patronów: 1289

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
320 miesięcznie
920 łącznie
Jagodzianki to mała część Fundacji Przyjaciele Czterech Łap. Zaczęło się od domu tymczasowego dla starych, chorych zwierząt zabranych ze schroniska, obecnie to blisko setka bezdomnych zwierząt, które znajdują tutaj spokojną przystań. To także kastracje, gdzie na liczniku mamy już ponad 800 zwierząt!

O Autorze

Jagodzianki działają już ponad 6 lat! Przez ten czas znacznie poszerzyły swoją działalność - z początkowych kilkunastu psów i kilku kotów zabranych ze schroniska, obecnie pod opieką mamy 25 psów i 70 kotów. To blisko setka potrzebujących zwierząt! Liczba ta jest ruchoma - jedne znajdują dom, inne odchodzą za Tęczowy Most, a w ich miejsce trafiają kolejne. 

Kilka miesięcy po rozpoczęciu istnienia Jagodzianek postanowiliśmy ruszyć z Akcją Kastracją w naszych okolicach. Do tej pory udało się poddać zabiegom ponad 800 zwierząt, a liczba ta stale rośnie! W ramach akcji kastrację przechodzą zarówno bezdomne zwierzęta trafiające pod naszą opiekę, wolno żyjące koty, jak również jako jedyni w okolicy wydajemy talony na zabiegi dla zwierząt mających właściciela. Nie pytamy przy tym o dochody - wierzymy, że jeśli ktoś chciałby sam zapłacić za zabieg, po prostu zrobiłby to. Dla nas nie ma znaczenia czy kogoś na zabieg nie stać czy po prostu nie chce na niego wydać - wszystkich traktujemy tak samo, ponieważ wiemy, że bez kastracji zwierząt właścicielskich, które rozmnażają się często bez kontroli, nie uda się zmniejszyć liczby zwierząt trafiających na ulicę, do schronisk czy zabijanych w okrutny sposób nowonarodzonych szczeniąt i kociąt. 

Niestety przeszkodą jak zawsze są finanse. Zgłoszeń na kastracje przybywa, fundacyjne konto świeci pustkami, a stos niezapłaconych faktur rośnie. Bez wsparcia nie będziemy w stanie dalej kastrować, będziemy zmuszeni coraz częściej odmawiać :( A nie chcemy tego robić!

Jagodzianki to dokładnie 0 zatrudnionych pracowników. To na co dzień jedna Jagoda, która opiekuje się blisko setką zwierząt oraz kilku Wolontariuszy, którzy przyjeżdżają pomóc w wolnych chwilach, zabrać psy na spacer, pomóc w porządkach, zawieźć do weterynarza czy pojechać na łapankę dzikich kotów na zabiegi. To Darczyńcy, którzy wspierają nas finansowo oraz rzeczowo. Bez nich nie bylibyśmy w stanie działać i zapewnić pomocy takiej liczbie zwierząt. To również Lekarze Weterynarii, którzy opiekują się naszymi zwierzętami, a także przymykają oko na niezapłacone w terminie faktury ;)

Dziś chcemy Was zaprosić do dołączenia do grona Darczyńców Jagodzianek. Do grona, dzięki któremu tak wiele udało już się zrobić i dzięki którym mamy nadzieję - jeszcze wiele się uda. Do grona, bez którego nie będziemy w stanie istnieć. Jeśli chcesz i możesz do tego grona dołączyć - zapraszamy Cię do niego serdecznie!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kuba Stadnicki
Kuba Stadnicki
Próg: 20 zł
Sylwia  Pajak
Sylwia Pajak
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
a senderek
a senderek
Próg: 100 zł
Ada Pruchnik
Ada Pruchnik
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł