Janusz Płoński

W Patronite od 12.11.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1675

Liczba Patronów: 1492

Zostań Patronem
Kup na prezent
6 patronów
130 miesięcznie
3 220 łącznie
Kiedyś wraz z Maćkiem Rybińskim napisaliśmy kilka książek oraz scenariusz serialu "Alternatywy 4". Jedną z książek jest "Wielka Islandzka", niewydany kryminał o środowisku dziennikarskim. Znaliśmy je na wylot prac.. Chciałbym ją wydać w numerowanej od 1-200 edycji z dedykacją dla kupującego.

O Autorze

 

Maciek i  ja

W zamierzchłych czasach czerwonego terroru Maciek Rybiński i ja bawiliśmy się jak dzieci. W naszej piaskownicy nie strzelano. Pracowaliśmy w redakcji tygodnika ITD. więc obowiązków mieliśmy mało. Do redakcji przy Ordynackiej 9 wpadało się raz w tygodniu, na kolegia, ale niekoniecznie. Częściej nawiedzaliśmy kawiarnię Mazovia.

Nadmiar młodzieńczej energii zużywaliśmy podczas różnych biesiad i prywatek, adorowaliśmy skutecznie kobiety, z których wiele należało do partii albo nawet, o zgrozo, pracowały dla tajnych służb.

Czasem, poza obowiązkowymi artykułami dla ITD. pisaliśmy kryminały, sztuki teatralne i telewizyjne oraz raz nawet cały serial, znany później pod nazwą „Alternatywy 4”. Pośród wielu dzieł literackich, które powstawały między imprezami, na uwagę zasługuje powieść kryminalna „Wielka Islandzka” ponieważ jako jedyna nie została wydana. Napisaliśmy ją bodajże w czterech (każdy po dwa) egzemplarzach, daliśmy po pijaku kilku osobom do przeczytania, oni przekazywali je naturalnie dalej, efekt był łatwy do przewidzenia: wszystkie egzemplarze zaginęły.

Ale jeden ocalał i chciałbym go wydać, w niewielkiej liczbie numerowanych egzemplarzy, z osobistą dedykacją dla każdego, kto wesprze mój projekt kwotą wyższą niż 25 zł.

Jest jeszcze jeden motyw: chciałbym ją złożyć na grobie Maćka z osobistą dedykacją.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika