Jarek Guc 'Odetchnij Spokojem'

W Patronite od 04.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 986

Liczba Patronów: 801

Zostań Patronem
Kup na prezent
19 patronów
410 miesięcznie
2 495 łącznie
Hej! 'Odetchnij spokojem' i rozważ bycie Patronem tego co robię. Jestem Jarek Guc a na wizytówce miewam tytuł 'dyrektor ds szczęścia'. Ci którzy stykają się z moimi filmami, tekstami, memami mówią, że one pomagają im w życiu. Często słyszę:"Tego właśnie dziś było mi trzeba" Spotkasz mnie w sieci.

O Autorze

 

Cześć! Jestem Jarek Guc aka 'dyrektor ds szczęścia' ale wcale nie chodzi tu o mnie a o... Ciebie i o to żeby móc  'odetchnąć spokojem'! 
Wielu z tych którzy stykają się z tekstami, filmami, rozmowami, memami, które publikuję, mówi, że pomagają im one. Często czytam i słyszę słowa:

'Tego właśnie dziś było mi trzeba.'

Czasem sam nie wiem jak to nazwać - inspirowaniem, motywowaniem, uspokajaniem, wyjaśnianiem, snuciem refleksji, zadawaniem właściwych pytań? Może wszystkim po trochu. Mniejsza o nazwę, o mnie i to co ja o tym sądzę. Cieszę, że to po prostu działa. A to napędza mnie do dalszego działania.  
Tak na prawdę, paradoksalnie nie jest chyba tak bardzo istotne to co w tych publicystycznych formach mówię czy piszę... 

Istotne jest to co Ty myślisz i czujesz słuchając czy czytając. 

Moim zadaniem jest dać ku temu impuls. Sięgnij po więcej jeśli poczujesz, że chcesz więcej pomysleć i poczuć...  

 


 

Jeśli czujesz w tym wartość dla siebie jest szansa, że może to być także wartością dla innych, więc patronuj i pomagaj w pomaganiu tym, którzy potrzebują refleksji, wskazówki, impulsu do zmiany czy pomocnej ręki i dobrego słowa, kiedy usuwa im się grunt spod nóg.

 


 

A jeśli musimy już koniecznie jakoś to nazywać, to może odwołamy się do inspiracji terminem

'psychoedukacja'

Jak pisze Instytut Psychologii Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego: 'Psychoedukacja ma na celu przekazywanie wiedzy na temat funkcjonowania człowieka w różnych okolicznościach życiowych i warunkach społecznych. Dzięki zdobytej wiedzy na temat trudności napotykanych w życiu możliwe jest zmniejszenie poczucia lęku oraz znalezienie dogodnych rozwiązań. Psychoedukacja często używana jest w leczeniu zaburzeń psychicznych. W tym przypadku ma ona na celu zmianę zachowań i postaw, a także naukę radzenia sobie z chorobą i zrozumienie jej. Psychoedukacja może być także pomocna przy wszelkiego typu trudnościach wychowawczych czy też trudnościach w kontaktach społecznych. Może być również przydatna w celach edukacyjnych.'

 

Jestem 'dyrektorem ds. szczęścia'... ale o co chodzi? 

Zacząłem używać samozwańczo tego tytułu, stanowiska pisząc pod nim na Facebooku, Linked In, robiąc filmy na You Tube o sprawach życiowych, duchowych, biznesowych. Jestem „nieusuwalny” z tego stanowiska bo mianowałem się na nie sam…

Z czasem w firmie doradczej, którą współprowadzę, wpisałem sobie na wizytówce Dyrektor ds. Serca i Szczęścia i Naczelny Myśliciel. Nigdy dotąd lektura moich wizytówek nie wywoływała tak ciepłych, ludzkich reakcji u tych, którym je dawałem.

Dlaczego „dyrektor ds. szczęścia”? Jestem po prostu dyrektorem ds. szczęścia w moim własnym przedsiębiorstwie, którym jest moje życie i wszędzie tam gdzie chcą mnie w takiej roli. W takiej konwencji jest też wszystko co tworzę i publikuję. Bazuje na tym co znam z doświadczenia i na sobie wypróbowałem.

Nie rozdzielam sztucznie pracy i życia - przenikają się, wpływają na siebie i dobrze gdyby były w harmonii - w pozytywnym sprzężeniu.

 


 

 

Maxime i Jarek Guc - Syn i Ojciec - Archiwum rodzinne

Jarek & Maxime - dobrze jest być Tatą (zdj. archiwum rodzinne)

 


 

Czasem na filmach pokazują piramidę z kieliszków do szampana

i ten niezwykły moment kiedy wypełnienie pierwszego z nich

skutkuje przelewaniem się szampana w dół,

do kolejnych i na coraz niższe piętra piramidy.

Tak właśnie wygląda rola dyrektora ds. szczęścia.

Jest nim bycie tym pierwszym kieliszkiem w piramidzie,

której dolne piętra są ciągle rozbudowywane

o kolejne naczynia potrzebujące zasilania

pozytywnym stanem umysłu i smakiem życia.

 


 

 

Oczywiście taki tytuł  na wizytówce, jest prowokacją do zmiany myślenia, choć nie wyłącznie.

Nie wiem jak daleko nam do gigantów z Doliny Krzemowej, którzy faktycznie zatrudniają dyrektorów ds szczęścia - 'chief happiness officer-ów' często płacąc im prawie tyle ile zarabia dyrektor generalny ale wiem, że to czym zajmuje się dyrektor ds szczęścia jest bardzo ważne.

To nie primaaprilisowy żart - są tacy menedżerowie i są takie stanowiska. Zaczynają się pojawiać i w Polsce.

Co zatem robi taki „menago” od szczęścia? Przekłada na praktykę wiarę że szczęśliwy pracownik to lepszy pracownik W takim obszarze pracuję często z właścicielami firm, menedżerami doradzając im pomagając i dzieląc się doświadczeniami. Tak też patrzę na ludzi w ogóle.

Dlatego publikuję by do ludzi mówić, pisać i pokazywać im nieoczywistą w swojej oczywistości drogę do szczęścia, dobrostanu, zdrowia.

 

Sporo moich filmów i tekstów można znaleźć na Facebooku, Instagramie czy TikTok-u. Ot choćby ten, który ma w sumie ze 3 miliony wyświetleń i 30 tysięcy udostępnień :

Znajdziesz go tu  Facebook Instagram TikTok

 

Lepszy człowiek to szczęśliwy człowiek. Szczęśliwy człowiek to lepszy człowiek Prawdziwym polem warsztatu dyrektora ds. szczęścia jest jest jego własne życie. Bo obdarować innych można tylko tym co się samemu ma, nauczyć innych można tylko tego co się samemu umie, zaprosić innych można tylko do przestrzeni, doświadczeń, odczuwania w których samemu się jest. Zainspirować innych można tylko tym co w nas samych jaśnieje, płonie, wibruje - porusza swoją energią.

Co ciekawe największych zmian w firmach dokonują ci, którzy pracują nad sobą, nad swoim życiem, nad swoim wnętrzem i inspirują swoich współpracowników swoją zmianą, swoją energią, swoim szczęściem.

Ze szczęściem jest jak z ‚byciem cool’ …Im mocniej się staramy tym słabiej wychodzi. Dlatego może niektórzy mawiają żartem, z nutą powagi. Ciężko jest lekko żyć” Dlatego zwykle proponuję: Przestańmy się starać o szczęście. Po prostu pozwólmy żeby szczęście zaistniało. Mawiam też: Szczęście jest produktem ubocznym robienia właściwych rzeczy. Które są tymi właściwymi? O tym opowiadam i piszę

Dyrektor ds. szczęścia przez swoje szczęście pomaga innym nauczyć się znajdować drogę do szczęścia i uczyć kolejnych znajdowania drogi do szczęścia. Szczęścia nie znajdziemy wysiłkiem i siłą woli. Możemy je odkryć w sobie przez spokój i odpuszczenie poszukiwania go.

O tym wszystkim mówię ludziom a teraz Ty możesz się dołączyć, będąc Patronem i wspierając coś co wielu uważa za dobre, ważne i pomocne.. To co - zrobimy  coś wspólnie dla dobrej sprawy?

P.S.

Memy z cytatami, które publikuję ludzie też lubią. A wyglądają one tak: 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
iwona krzyspiak
iwona krzyspiak
Próg: 50 zł
Katarzyna Reka Haschke
Katarzyna Reka Haschke
Próg: 5 zł
Małgorzata  Wasilewicz-Ułas
Małgorzata Wasilewicz-Ułas
Próg: 5 zł
ewa ziomek
ewa ziomek
Próg: 50 zł
Monika Handschuh
Monika Handschuh
Próg: 50 zł