Jola Szymańska

W Patronite od 08.01.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 274

Liczba Patronów: 188

Zostań Patronem
Kup na prezent
116 patronów
2 230 miesięcznie
155 740 łącznie
Autorka Instagrama i kanału YouTube (@jola_szymanska) oraz podcastu Też Odchodzę.

O Autorze

Cześć! Nazywam się Jola Szymańska.

Na moim i kanale YouTube znajdziesz luźne weekly vlogi, rozkminy o książkach i psychoterapii. Podobnie na Instagramie :)

Jestem też autorką podcastu Też Odchodzę o procesie odchodzenia i/lub dystansowania się do Kościoła katolickiego oraz reportaży, o których poniżej. Jednak, choć niczego nie wykluczam, w najbliższych miesiącach nie planuję wracać do tego tematu :)

 

1. WEEKLY VLOGI

Od marca 2022 roku głównym formatem na moim kanale są weekly vlogi. Jeżeli szukasz spokojnej rozrywki z przymróżeniem oka, zapraszam ;)

2. PSYCHOTERAPIA

Kilka lat temu zaczęłam dzielić się swoim doświadczeniem psychoterapii. Nie jestem specjalistką, a moja historia nie jest wzorcem, ale mam nadzieję, że może być wsparciem dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad skorzystaniem z pomocy w zakresie zdrowia psychicznego.

Na playliście "PSYCHOTERAPIA" znajdziesz szereg filmów o tym, jak terapia wyglądała u mnie i jak mi pomogła:

 

3. KSIĄŻKI

Często mówię o książkach, bo miały i mają ogromny wpływ na to, kim dziś jestem. Mówię o nich na Instagramie, we vlogach, ale także w typowo książkowych filmach. Te ostatnie znajdziecie na specjalnej youtubowej playliście.

 

TEŻ ODCHODZĘ - podcast i reportaże

Jestem autorką podcastu Też Odchodzę oraz dwóch reportaży na temat religijności, opublikowanych w Tygodniku Powszechnym.

Pierwszy z nich ("Odczarowanie") dotyczy szkodliwości religijnej narracji o tzw. "czystości przedmałżeńskiej". To historia o samotności i odrzuceniu. Opowieść kilku młodych kobiet, które po ślubie zaskoczyła kompletna nieadekwatność nauczań księży i ich ignorancja wobec poważnych problemów, jakich doświadczają w swoim życiu seksualnym i rodzinnym. 

Drugi ("Ale nas zbaw ode złego") opowiada o tym, jak wierzące dzieci i młodzież bywają wykorzystywane emocjonalne i stają się ofiarami przemocy psychicznej w radykalnych, katolickich wspólnotach. Jego bohaterka, Ola, od dziecka była kształtowana lękami przed szatanem i demonami. Jak wpłynęło to na jej psychikę i życiowe wybory?

Możliwość spokojnego szukania historii i opisywania ich zawdzięczam właśnie Matronkom i Patronom. Bez nich nie znalazłabym w sobie przestrzeni na spisanie tych opowieści. 

Podcast oraz oba teksty były dla mnie klamrą zamykającą trudny rozdział w życiu prywatnym i zawodowym. Sama odeszłam z Kościoła katolickiego końcem 2019 roku.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Martyna Pancerz
Martyna Pancerz
Próg: 20 zł
Sara Emerla
Sara Emerla
Próg: 20 zł
Anna Maciocha
Anna Maciocha
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Charlie Novak
Charlie Novak
Próg: 10 zł
Dariusz Kubaszewski
Dariusz Kubaszewski
Próg: 50 zł