Justyna w podróży

W Patronite od 11.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Justyna Gudra.
Wolontariuszka, coach, podróżniczka.

O Autorze

W 2018 roku, w wyniku zawirowań w życiu prywatnym, postanowiłam rzucić swoje dotychczasowe życie i spełnić marzenia z dzieciństwa o wyjeździe na wolontariat do odległego zakątka świata. Wcześniej udzielałam się w ramach wolontariatu w kraju, między innymi pomagając po pracy w nauce dzieciom z trudnych i niezamożnych rodzin. Dzięki zbiegowi różnych wydarzeń i ludzi, udało mi się znaleźć dziesięciomiesięczny program wolontaryjny, w ramach którego spędziłam trzy miesiące na Saint Vincent i Grenadynach (Wyspy Karaibskie), gdzie byłam przygotowywana do wyjazdu na właściwy wolontariat do Belize. W Belize spędziłam pół roku, mieszkając w wiosce Majów i mając możliwość obserwowania i uczestniczenia w ich codziennym życiu. Po czym wróciłam na ostatni miesiąc na Saint Vincent, aby opowiedzieć o swoim doświadczeniu.

Pod koniec programu i zaraz po powrocie do Polski, planowałam wyjechać w kolejną podróż, tym razem do Azji. Okazało się jednak, że Belize chce pozostać ze mną na dłużej i nie pozwoli zbyt szybko o sobie zapomnieć. Kontakt z poznanymi tam ludźmi i pytania o to, czy opowiem ich historie oraz propozycje koleżanek nauczycielek, aby opowiedzieć o innym świecie uczniom z ich szkół sprawiły, że zaczęłam szukać sposobności do dzielenia się tym, co widziałam i czego doświadczyłam. I tak skontaktowałam się kilkoma klubami podróżniczymi oraz jedną z wrocławskich stacji radiowych z pytaniem, czy byliby zainteresowani takim tematem. Okazało się, że tak, a temat jest na tyle ważny i interesujący, że zaczęły się do mnie odzywać kolejne szkoły, przedszkola, stacje radiowe i telewizyjne, z propozycją wystąpień.

I tak pojawił się pomysł na spisanie wszystkiego na blogu oraz powrotu do wioski Majów, aby spisać historie poznanych tam ludzi, przeprowadzić z nimi wywiady, zrobić więcej, dokładnie obrazujących ich życie zdjęć i napisać książkę oraz przygotować reportaż na ten temat.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika