Już tłumaczę - podkast o książkach

W Patronite od 07.02.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 885

Liczba Patronów: 565

Zostań Patronem
Kup na prezent
33 patronów
550 miesięcznie
6 980 łącznie
Cześć! Tu Ela i Paya. Jesteśmy tłumaczkami, a w naszym podkaście rozmawiamy o książkach. Zalewają nas setki wydawniczych propozycji, ale my staramy się wyłowić te, które łączą ważne tematy społeczne, świeże spojrzenie i dobre pisarstwo. Zapraszamy do słuchania!

O Autorze

„Już tłumaczę” to podkast o książkach, ale nie tylko. Chcemy w nim pokazywać, jak literatura przenika świat, jak go opisuje, odbija w krzywym zwierciadle, odkrywa przed nami nieznane jego aspekty, jak uwrażliwia nas na rzeczywistość. Staramy się mówić wyłącznie o książkach, które w jakiś sposób nas poruszyły i wydały nam się wartościowe. Cenimy sobie różnorodność głosów – lubimy sięgać po lektury z różnych zakątków świata, pisane przez autorów, autorki i osoby autorskie o najrozmaitszych doświadczeniach. Interesują nas między innymi tematy związane z nierównościami społecznymi, feminizmem, prześladowaniem mniejszości, prawami zwierząt, kwestią tożsamości. Zwracamy też baczną uwagę na kunszt literacki, no i oczywiście na tłumaczenie. Wybieramy różne gatunki literackie – od powieści, przez reportaże, biografie i wspomnienia, po poezję – dlatego mamy nadzieję, że każdy i każda znajdzie wśród naszych poleceń coś dla siebie.

Odcinki ukazują się w każdą niedzielę. Znajdziecie nas na Spotify, Anchor, Apple Podcasts, Google Podcasts i w wielu innych miejscach do słuchania podkastów!

Zapraszamy do słuchania!

 

Rozmowy o książkach są częścią naszej codzienności, a podkast powstał, byśmy mogły dzielić się nimi z szerszym gronem odbiorców. Lubimy dyskutować o treści i formie, szukać nawiązań literackich i analizować tytuły, a przede wszystkim – wymieniać opinie ze słuchaczkami i słuchaczami. Bardzo cieszymy się za każdym razem, gdy piszecie, że podobała wam się lektura z naszego polecenia. Ogromną radość sprawia nam też nasz Podkastowy Dyskusyjny Klub Książki, czyli odcinki specjalne, w których oddajemy głos czytelniczkom i czytelnikom. Udział może wziąć każdy – śledźcie nas na mediach społecznościowych, by zyskać więcej informacji na ten temat! Uwielbiamy też odwiedzać kameralne księgarnie! Nie zdziwcie się, jeśli zobaczycie nas z naręczami książek w księgarni Orbita, gdzie raz nawet zawitałyśmy z mikrofonem. Zrealizowałyśmy też odcinek z księgarkami z księgarni Dopełniacz w Chorzowie i Black Woolf w Katowicach.

Do tej pory współpracowałyśmy z wydawnictwami: Relacja, PIW, Afera, słowo/obraz terytoria, Drzazgi, Czarne, Muza, Nowa Baśń, Marpress, Instytut Literatury, W.A.B., Znak, Krytyka Polityczna, Wydawnictwem Literackim i Wydawnictwem Poznańskim publikując recenzje książek i wywiady z autorkami i tłumaczami.

Nasza praca została już parokrotnie doceniona. Zostałyśmy wymienione w magazynie ForbesWomen (2/2021) jako „Kobiety, które warto podsłuchiwać” w kategorii „Podróże, polityka i kultura”. Sylwia Chutnik wymieniła nasz podcast w swoim felietonie „Queerowe radio” dla Magazynu Replika (nr 94).  Nasz podkast znalazł się w dziesiątce najlepszych podkastów o literaturze według portalu Twoja Księgarnia w sierpniu 2020 roku i ponownie w kwietniu 2022 roku. Zostałyśmy również wymienione przez Jagodę Gawliczek w artykule dla GoingApp „Wsłuchani w literaturę: audycje i podcasty o książkach”. Można także o nas przeczytać na portalu SocialPress w artykule „Podcasty o książkach. Posłuchaj o literaturze”.


Dlaczego będziemy wdzięczne za Wasze wsparcie?

Chętnie inwestujemy czas, pieniądze i pasję, by nasze odcinki były coraz ciekawsze, bardziej różnorodne i dostępne w lepszej jakości. Dzięki Waszemu wsparciu te inwestycje częściowo nam się zwrócą, ale też będziemy mogły rozwijać się dalej. Na razie działamy na Śląsku, odwiedzając kameralne księgarnie i pokazując Wam ciekawe książkowe miejsca i wydarzenia, ale być może z Waszą pomocą będziemy mogły zacząć myśleć szerzej i podróżować dalej. Staramy się też uzupełniać nasze zaplecze sprzętowe i myślimy o tym, jak sprawić, by nasze treści były jeszcze bardziej dostępne (np. transkrypcje odcinków).

*

Dziękujemy, że z nami jesteście! Do usłyszenia!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Martyna Knebel
Martyna Knebel
Próg: 15 zł
Anna Dzięgielewska
Anna Dzięgielewska
Próg: 15 zł
Agnieszka Sobczak
Agnieszka Sobczak
Próg: 15 zł
Bartosz Wójcik
Bartosz Wójcik
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł