Strefa Patrona:

Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
86

patronów

1780 zł

miesięcznie

6875 zł

łącznie

Twórca materiałów na YouTube. Kinoman, meloman i zapalony lingwista. Pasjonat gier, kinematografii i szeroko pojętej kultury cyfrowej.

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1000 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Więcej lepszych, wartościowych materiałów wideo.


Dzięki przekroczeniu tego progu, będę mógł w pełni poświęcić się rozwojowi kanału.

Chciałbym tworzyć serię nietuzinkowo wyreżyserowanych vlogów, w których mógłbym skromnie, acz w pięknej oprawie, opowiadać historie związane ze mną oraz rzeczami, które mnie interesują. Snuć dysputy na tematy bliskie mojemu "kinomaniackiemu" i "gamingowemu" sercu. O grach mojego dzieciństwa, o tytułach, w które zawsze chciałem zagrać, czy też pozycjach, które ukształtowały mnie jako gracza. O filmach, które oglądałem po stokroć. Serialach, które porwały mnie kompletnie. Moje refleksje i analizy tematów okołogrowych oraz filmowych zawsze interesowały moich odbiorców. Moja wiedza na temat kultury cyfrowej, wieczna ciekawość i wszechstronność tematyczna pozwolą mi rozwinąć skrzydła i tworzyć wartościowe treści, które trafią do różnych odbiorców, ale i zadowolą moich, zaspokajając ich wielowątkową ciekawość. To wszystko rzecz jasna w formie vlogów na kanale.

Sam budżet pokryje nie tylko produkcję wspomnianych treści, ale i pozwoli mi zaopatrzyć się w znacznie lepszy sprzęt, co poprawi jakość audiowizualną materiałów. Poza tym, nabyłem ogromną wiedzę na temat montażu filmów i operowania programami do edycji. W aplikacjach, które niektórzy postrzegają jedynie jako oprogramowanie do montażu, ja od kilkunastu lat staram się tworzyć magię. Znam rozwiązania, które są przystępne, ale niewielu ma wiedzę na tyle bogatą by ją przekazać dalej. Jeśli moi patroni, czy sami odbiorcy, wyrażą chęć na wspólne doskonalenie swoich umiejętności w produkcji materiałów wideo, z przyjemnością poświęcę swój czas na to by dodatkowo dzielić się swoją wiedzą w przystępnej formie.
0%
100%
osiągnięto 89%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 220 zł
Rozwój mojej strony internetowej i produkcje zaawansowane.


Nad stroną internetową Digitale.pl pracuję już od dłuższego czasu. Razem z przyjacielem zamierzamy wystartować z projektem, który będzie nie tylko zawierał recenzje, ciekawostki i aktualności ze świata gier i filmów, co z resztą trafi idealnie w gusta moich widzów, ale pozwoli mi również rozwinąć skrzydła i produkować profesjonalnie przygotowane i ambitnie wyreżyserowane materiały wideo, które wprowadzą na YouTube wiele nowego.

Przykład? Chciałbym wyprodukować dokumentalny materiał o zamku w Branie, w którym zwiedziłbym posiadłość Vlada Palovnika, którego kultura popularna przeistoczyła w Draculę. Chciałbym zwiedzić miejsca znane z filmów Quentina Tarantino. Klub taneczny z Pulp Fiction. A może tereny, na których kręcono Django? To zaledwie garstka moich pomysłów, a mam ich mnóstwo. Chcielibyście wybrać się ze mną w podróż po zakamarkach, na których popkultura zostawiła swoje piętno?

Co z kolei kryje się za wyrażeniem "produkcje zaawansowane"? W dobie prostych top list oraz materiałów o filmach i grach, stykamy się z dość prostą realizacją. W rezultacie materiały o takim charakterze wydają się robione na jedno kopyto. A co gdyby dodać do nich coś więcej? Reżyserski rozmach. Setting. Aktorstwo? Mam pomysły, które tylko czekają na ich realizację. Top listy, w których mógłbym zawrzeć elementy fabularne, nakreślające nie tylko tematykę danego zestawienia, ale i będące zamkniętą kompozycją, która również będzie się odnosić do znanych tematów. Marzy mi się odwzorowanie wedle własnego pomysłu sceny z biblioteki we Władcy Księgi, dostosowanej do tematyki gier.

Ponadto, mój kanał jest znany z tego, że stale, od roku 2012, pojawiają się na nim konkursy. Wraz z premierami gier większych jak Wiedźmin 3, Overwatch, czy Battlefield 1, rozdawałem je widzom. Na mojej stronie chcę organizować takie konkursy co tydzień, by stale nagradzać moich odbiorców i czytelników.

Budżet zostanie przeznaczony na organizację tych projektów oraz sprzęt, który pozwoli mi je zrealizować z należytym rozmachem i dbałością z jakiej jestem znany!
0%
59 %
100%
osiągnięto 59%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 1220 zł
Profesjonalne programy w ramach kanału oraz strony internetowej.


Filmy zawsze były moją nieodzowną pasją. Za dzieciaka błąkałem się po prowadzonych przez rodzinę wypożyczalniach VHS, przeglądając półki. Do dziś pamiętam moje "House of the Dead musi być znakomite, w końcu jest oparte na grze komputerowej", które koniec końców okryło mnie hańbą. Ale co ja mogłem wiedzieć, miałem wtedy zaledwie kilkanaście wiosen. Dziś się z tego śmieję, gdy moja wiedza oscyluje między miłością do mistrzowskich ujęć z Ptaków Hitchcocka a absolutnym uwielbieniem prostych hollywoodzkich zagrywek zestawionych z semi-naukową naturą nolanowskiego Interstellara.

Co więc mam na myśli mówiąc filmy i programy? Budżet tego progu pozwoli mi na wynajęcie powierzchni do zorganizowania specjalistycznego studia, w którym będę prowadził planowany od długiego czasu program o charakterze kulturowo-humorystycznym. Programy tej natury odpowiadały mi już dawno temu. Sam natomiast mam pomysł na coś nietuzinkowego, czego jeszcze nie było na YouTube. Coś, co wprowadzi powiew świeżości i stale będzie wprowadzało moich odbiorców nie tylko w świat szeroko pojętej popkultury, ale i pozwoli na to by zaszczepić w nich odrobinę dobrego humoru. Coś, czego moi odbiorcy będą mogli być częścią. Kto wie, może będziemy zapraszać gości? Pytania i komentarze patronów w samym programie też będą się pojawiały. Czemu więc od czasu do czasu nie zaprosić samych patronów i interesantów na produkcję jednego z odcinków? Pomysły leją się hektolitrami!

Jak to się ma z kolei do produkcji filmów? Cóż, kino to nie lada wyzwanie, ale i moje odwieczne marzenie twórcze. Reżyserka i aktorstwo śnią mi się bowiem po nocach od dzieciństwa. Czemu więc nie dać temu szansy? Mam umiejętności i ambicje ku temu by pozwolić sobie na spełnianie swoich marzeń.
0%
35 %
100%
osiągnięto 35%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 3220 zł
Seria materiałów filmowych "ludzie, którzy mnie inspirują".


Gdybym zaczął wymieniać dziś swoje inspiracje, pewnie mnóstwo ludzi byłoby w szoku.

Marzy mi się spotkać z osobami, które tworzą szeroko pojętą sztukę. Nie dlatego, że są znane, ale dlatego, że, te konkretne osoby, inspirują mnie na co dzień do działania. Do ciężkiej pracy. Może się zdarzyć, że część z nich może nawet będziecie znać. Z YouTube? Z kina? A może ze sportu? Muzyki? Wszystko jest możliwe. Ja z kolei dzięki budżetowi tego progu będę w stanie podróżować do miejsc, które będą przynosić ze sobą nie tylko cudowne materiały i wartościowe treści, czy to na moim kanale, czy stronie, ale pozwolą mi również zorganizować spotkania z ludźmi, którzy mnie inspirują. Myślę, że bogate w mądrość oraz hektolitry motywacji materiały byłyby strzałem w dziesiątkę. Nie tylko pozwoliłyby moim odbiorcom patrzeć na świat szerzej, przez nowe pryzmaty i perspektywy, ale i dałyby mi szansę do przekazania mojego personalnego obrazu świata. Tego jaki jest i tego co i kto każdego dnia inspiruje mnie do tego by go zgłębiać.
0%
17 %
100%
osiągnięto 17%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 8220 zł
Tworzenie gier.


Sam nie wiem od czego zacząć ten ostatni punkt. Budżet Wiedźmina 3 wynosił 306 milionów złotych? To chyba niezbyt motywujący start. A jednak! Bowiem każdy zaczynał od "robienia po godzinach".

W dobie produkcji niezależnych tak dobrych, że potrafią podbić serca milionów graczy, bramy do sukcesu są niemal otwarte. "Wystarczy" dobry pomysł i mnóstwo ciężkiej pracy. Ja od kilku lat komponowałem trzy pomysły, spisałem w tym dwa bogate scenariusze gier – horroru oraz nietuzinkowej gry przygodowej. Oba o pomysłach niespotykanych; w tym na mechanikę gry grozy tak unikalną, jakiej, z czystym sumieniem mogę przyznać, gracze jeszcze nie widzieli. Czym więc jest pomysł trzeci? Trzeci pomysł to gra wieloosobowa osadzona w realiach, jakie się graczom nie śniły, a trafiłyby do serc osób tak różnorodnych, że mogłaby być to mieszanka niemalże wybuchowa. Jest mnóstwo osób spośród moich znajomych, programistów, grafików i nie tylko, którzy trudzą się w wolnym czasie "dłubaniem" w gamedevie. Przedstawiwszy im moje plany, byli wniebowzięci pomysłami i rozwiązaniami, na które wpadłem. Marzy im się oddać takowemu przedsięwzięciu na dobre. Czemu więc nie dać im tej szansy?

Ten budżet pozwoliłby mi poświęcić czas na skompletowanie zespołu, z którym razem budowałbym podstawy do rozpoczęcia kolejnego etapu mojej samorealizacji – pozostawienia po sobie możliwie najbardziej wartościowej spuścizny w branży gier. Raz jeszcze, każdy zaczynał od "robienia po godzinach". Ja, dzięki pomocy patronów, mogę pozwolić wielu pasjonatom stworzyć coś niezwykłego.

O Autorze

Jestem twórcą materiałów na YouTube. To jednak, samo w sobie, może mówić niezbyt wiele. W gruncie rzeczy, postarawszy się uchwycić całe swoje jestestwo w kilku zdaniach, każdy prędzej czy później poddałby się podejmując tego zadania. Niemniej, spróbuję.


Od 2012 roku jestem autorem materiałów na tym zacnym portalu. Wszak medium to proste, co nie zmienia faktu, że staram się dokładać doń własną, niepodrabialną cegiełkę, tworząc materiały o przystepnej tematyce, acz tworzone w sposób ambitny i pełen ciekawych rozwiązań. Jeśli są to materiały z gier, nie są zwyczajne. Chcę by były, zwłaszcza z perspektywy odbiorcy, niecodzienne. niezwykłe. Dlatego uruchamiam swój dryg reżyserski, puszczam wodze fantazji i przelewam swoje pomysły na ekran komputera.

 


Moja twórczość znana jest z nietuzinkowości i produkcji wysokiej jakości. Gdy prezentuję odbiorcom gry, staram się być towarzyszem w poznawaniu wartościowych tytułów. Być częścią świata odkrywanego z każdą kolejną sceną i etapem rozgrywki. Jak przyjaciel, w którego towarzystwie pokonuje się kolejne perełki, niekiedy znane, niekiedy odkryte przeze mnie na rzecz przypominania, czy to o klasykach, czy o istnieniu gier mniej popularnych, a niosących ze sobą klasę jakiej mało. Bywa, że tytuły te występują w angielskiej wersji językowej. Choć mnie to nigdy nie przeszkodziło w dbaniu o poziom mojej twórczości, w rezultacie zachęcając mnie do tłumaczenia wielu gier i dodawania w materiałach polskich napisów. Wieloletnie doświadczenie w pracy tłumacza ułatwiło mi te zabiegi, tym samym mnóstwo tytułów, starych i nowych, pojawia się u mnie z wygodnym dla mniej lotnych odbiorców tłumaczeniem, zaraz po premierze.

 

 

Nie da się ukryć, że w znacznym stopniu spopularyzowały mój kanał gry survivalowe i to w jaki sposób je pokazywałem w ramach mojej twórczości. Trzeba pamiętać, że tego typu produkcje nie pozwalają na wsiąknięcie w fabułę z racji jej braku. Wtedy takowe materiały prezentują moje umiejętności edytorskie. Doskonałe dopracowanie. Immersja. Opowieść, udźwiękowiona dodatkowymi efektami środowiska, czy muzyką dobraną zawsze stosownie do sceny. Efektownymi przejściami i graficznymi niuansami, pozwalającymi na wczucie się w atmosferę panującą w świecie gry i stanie się na tę krótką chwilę jego częścią. Dbałość i klasa. Tym moje materiały się wyróżniały i wyróżniać będą. Bo poprzeczkę stawiam sobie wysoko każdego dnia. To przepis na sukces.

 

 

Toteż wychodzę z założenia, że jeśli chcę się za coś zabrać, zwłaszcza coś, co mnie pasjonuje, wkładam w to całe serce. Zacząłem pracować na długo przed ukończeniem szkoły. Zbierać na własne gry. Na nowy komputer. Biegając po mieście z ulotkami za uczniaka. Do końca studiów magisterskich miałem za sobą już doświadczenia pracy jako nauczyciel języka angielskiego, tłumacz, montażysta filmów i nie tylko. To jednak twórczość własna i robienie rzeczy, które kocham pobudzały we mnie pasję, ambicję i radość.

 

 

Staram się by każdy kolejny materiał był moją szansą na rozwój indywidualny. Próbuję nowych rzeczy. Sięgam ku trudnym zadaniom, starając się doskonalić swoje umiejętności. Takim też zadaniem będzie dla mnie Patronite. Pozwoli mi rozwinąć się, egzekwować swoje pomysły i przelewać je na wszelakie dostępne platformy. Tak jak robię to od 2012 roku, tak będę to robił dalej - więcej, lepiej i częściej.

Zostań Patronem

5 zł / miesiąc
patroni: 1
Wspierając mnie tą skromną sumą w ogromnym stopniu przyczyniasz się do dania mi szansy na doskonalenie mojej twórczości i pomagasz mi spełniać moje marzenia. Możesz myśleć, że to tylko drobne i w rzeczywistości nie przekłada się to na ogromne wsparcie, ale jesteś w błędzie! Jeśli Ty... I on... I ona... I jeszcze kilka osób zdecyduje się poświęcić ten jeden słodki napój z bąbelkami lub chrupki, przy pewnej liczbie chętnych możemy podbić świat, nie mówiąc już o tym, że możemy na spokojnie pokryć niejeden z moich celów! (Podbijanie świata zostawmy na później.)

Dlatego właśnie z całego serca Ci dziękuję. Czy zdecydujesz się na ten próg, czy kolejne. Wspierasz mnie, dlatego, że taka była Twoja decyzja. Doceniam to i nie omieszkam przybić Ci piątki, gdy tylko będzie ku temu sposobność!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 51
Dziękuję Ci serdecznie! Masz teraz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, przeznaczonej tylko dla Patronów.

Co z kolei będzie na tej grupie? Przedpremierowe informacje i pokazy projektów filmów, programów i gier. Pamiątkowe zdjęcia zza kulis tworzenia materiałów i przygotowywania projektów. Będziecie mieli szansę na to by wziąć ze mną udział w dyskusjach dotyczących gier, filmów i nie tylko. Będę się na tej grupie dzielił treściami, które będą mniej lub bardziej powiązane z moją twórczością, takie jak utwory, filmy, seriale. Co więcej, na grupie będą odbywały się ekskluzywne giveawaye gier, nowych i nie tylko, które będę przygotowywał specjalnie dla Patronów. Jeśli z kolei mało wam ubawu, będę organizował Wydarzenia na żywo na tej grupie, a w ramach nich będę prowadził Q&A z kamerką! Ponadto, ucieszę was informacją, że w przypadku, gdy będę zbierał ciekawe pytania, czy to na rzecz vlogów na moim kanale, czy na rzecz programu prowadzonego na łamach strony, to komentarze patronów będą miały pierwszeństwo podczas wyboru pytań. Podobnie w przypadku rozważania pomysłów na materiały vlogowe, bowiem wszelakie propozycje tematów można będzie śmiało zostawiać w postach!

A jak Ci się podoba wizja spotkań z Patronami? Grupa pozwoli mi w bardziej przystępny sposób organizować dodatkowe spotkania z widzami, ekskluzywnie dla moich Patronów. W najróżniejszych miastach, w najróżniejszych miejscach. Zjemy coś dobrego i będziemy gadać na najróżniejsze tematy, a jak doskonale wiecie, mnie się buzia nie zamyka.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 21
Moi widzowie niejednokrotnie proszą mnie o ocenę ich twórczości, czy to w formie filmów, obrazów, grafiki, muzyki, czy gier. Jak widzicie, choćby po mojej stronie na Patronite, jestem człowiekiem, który wiecznie jest w ruchu, stara się korzystać z każdej sekundy życia i nie omieszka poświęcać każdej wolnej chwili ciężkiej pracy i samodoskonaleniu. Jeśli Twoją decyzją było zostanie patronem tego progu, możesz liczyć na to, że w stu procentach, pośród treści moich odbiorców, nawet tym spoza Patronite, którym będę się przyglądał – poświęcę czas Twojej i Twojemu zapytaniu. Nie omieszkam również podzielić się kilkoma wskazówkami i wytycznymi by je udoskonalić, jeśli będzie taka potrzeba.

Zdobywasz również wszystkie nagrody i przywileje z poprzednich progów!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 6
Napiszę specjalnie dla Ciebie nietuzinkowy list, do którego dołączę zdjątko z dedykacją ode mnie i ekipy mojej strony, wedle życzenia! Ponadto, w samym liście, odpowiem na Twoje pytania, jeśli jakieś wpadną Ci do głowy. Zawsze lubiłem tę formę korespondencji. Miło będzie przywrócić ją do życia!

Zdobywasz również wszystkie nagrody i przywileje z poprzednich progów!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 7
Wiele z moich celów opiera się na podróży do niezwykle ciekawych miejsc na całym świecie. Wiem, że wdzięczności jaką czuję, gdy ktoś jest chętny mnie wesprzeć nie da się przelać na cokolwiek materialnego, niemniej spróbuję. Możesz bowiem liczyć, że wyślę Ci jakiś wyjątkowy upominek, czy to z podróży, wydarzenia, czy festiwalu, w którym będę brał udział. Znajdę coś wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju, co dostaniesz tylko Ty!

Zdobywasz również wszystkie nagrody i przywileje z poprzednich progów!
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Wyszukiwarka

Wybierz