Kajko i Kokosz

W Patronite od 06.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1600

Liczba Patronów: 1856

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
120 miesięcznie
1 190 łącznie
Profil zbiórki - gry Kajko i Kokosz - Na Plasterki, przywołującej do życia kultowych bohaterów komiksów Christy. Zostań naszym Patronem i bez ściemy weź udział w tworzeniu gry!

O Autorze

Mirmiłowo potrzebuje wsparcia! Od dłuższego czasu mamy marzenie, które zaczyna nabierać realnych kształtów. Chcemy przywołać ukochane postaci Janusza Christy do życia! A przecież…

Każdy chciałby samemu kierować Kajkiem i Kokoszem, Łamignatem, Mirmiłem czy dobrą Jagą. Poznać nowe historie, przeżyć samemu przygody, stając ramię w ramię z bohaterami, walcząc ze Zbójcerzami i poznać nowe wynalazki woja Wita.

Dzięki waszej pomocy, to może się ziścić. Powstająca gra pozwoli każdemu wcielić się w ulubione postaci i samemu wziąć odpowiedzialność za ich losy. Spryt, siła, odwaga i cięty humor to oręż dzielnych wojów.

Żeby ta sztuka się udała, potrzebujemy środków na dokończenie projektu. Ale, ale… nic za darmo. Przygotowaliśmy kilka progów, które pozwolą naszym patronom zajrzeć za kotarę projektu. Jak dużo chcesz wiedzieć? Zdecyduj sam!

Oczywiście, wyższe progi zawierają wszystko z niższych!

Grafika koncepcyjna
Grafika koncepcyjna by Ibrahem Sweid

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim jesteśmy grupą pasjonatów, wiernymi wojami Mirmiła. Są wśród nas i kontynuatorzy wizji komiksowej Christy, Maciej Kur i Sławomir Kiełbus, współpracujemy też ściśle z Fundacją Kreska, aby zapewnić jak najwierniejsze oddanie realiów Uniwersum Kajka i Kokosza.

Stworzyliśmy Starving Pixels Sp. z o.o. i kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy intensywne prace nad grą pt. Kajko i Kokosz - Na Plasterki. Łączymy piękno świata Christy z mechaniką klasyka RPG aby zrodził się rasowy Hack and Slash. Spółka Starving Pixels powstała w wyniku fuzji zagranicznego studia KIKO CAT Limited oraz polskiej ImMORTAL. Nasza ekipa tworzy gry od 2015 roku, debiutując w grach przeznaczonych dla dzieci np. Happy Train, a kończąc na zaawansowanych strategiach ekonomicznych typu Chicago Train osadzonego w realiach USA, gdzie gracz może wcielić się w licencjonowanego maszynistę firmy METRA.

Poznaj nasz główny zespół:

Paweł Jędrasiewicz - CEO of the Starving Pixels

Łukasz Kapciński - Production Manager

Cezary Tomczak - Game Designer

Ibrahem Swaid - Concept Artist

Maciej Kur - Narrative Designer

Sławomir Kiełbus - Artist, Consultant

Krzysztof Janicz - Lore Consultant

David Jason - Environment 3D Artist

Kamil Ruchała - 3D Artist

Dominik Jakubczyk - 3D Artist

Wojciech Boś - 3D Artist

Łukasz Grobelny - 2D Artist

Fundacja "Kreska" im. Janusza Christy - Kajko i Kokosz License

FASA Corporation  - Core System Consultant

Szukaj nas w nadchodzących imprezach:

W najbliższych miesiącach będziemy uczestniczyć we wspaniałych imprezach związanych z komiksami oraz grami wideo. Jeśli byłeś na urodzinach Janusza Christy w Sopocie to z pewnością grałeś w naszą mini grę pt. Uderz Zbójcerza. Na poniższych imprezach będziesz mógł sprawdzić się ilu zbójcerzy jesteś w stanie uderzyć i wygrać wspaniałe nagrody na licencji Kajka i Kokosza. Serdecznie zapraszamy!

Jarmark Dominikański i kolejka do gry Uderz Zbójcerza

 

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSU I GIER W ŁODZI - MFKiG odbędzie się w dniach 2-3 października 2021 w Atlas Arenie w Łodzi.

POZNAN GAME ARENA - odbędzie się 22-24 Października 2021 w Poznaniu

Plany na przyszłość.

  • Pod koniec grudnia br. planujemy wydać wersję demonstracyjną gry, w której gracz będzie mógł wcielić się w postać Kokosza i zagrać kompletny Akt 1 pt. Fujarka Łamignata. Wersja demonstracyjna będzie dostępna na platformie Steam.
  • Po usprawnieniu rozgrywki w Early Access udostępnimy demo na kolejne platformy - PS, Xbox oraz urządzenia mobilne
  • Rok 2022 przeznaczymy na pracę nad wydaniem pełnej wersji gry, w której odsłonimy kolejne postaci tj. Kajka, Mirmiła czy Jagę

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
askonecz
askonecz
Próg: 100 zł
Wojciech Żółkiewicz
Wojciech Żółkiewicz
Próg: 10 zł
Na plasterki !!!
Na plasterki !!!
Próg: 10 zł
Tadeusz Chelkowski
Tadeusz Chelkowski
Próg: 10 zł
Krzysztof Leszczewski
Krzysztof Leszczewski
Próg: 20 zł