Kamila Kielar

W Patronite od 31.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 501

Liczba Patronów: 463

Zostań Patronem
33 patronów
820 miesięcznie
13 120 łącznie
Piszę, opowiadam, mówię do mikrofonu. Prowadzę podcast Drzazgi Świata. Realizuję wyprawy typu adventure i reporterskie, nagradzane na największych imprezach i pokazywane na festiwalach w kilku krajach. A, i jeszcze fotografuję przyrodę. Zwłaszcza niedźwiedzie.

O Autorze

Cześć!

Jestem Kamila.

Piszę, występuję, mówię do mikrofonu. Prowadzę podcast Drzazgi Świata. Fotografuję przyrodę. Zwłaszcza niedźwiedzie. 

To w skrócie. 

Kamila Kielar / Half Dome


Prowadzę podcast Drzazgi Świata

Rozbieram świat na drzazgi. Czasem będzie uwierać. 

Podcast to dziennikarskie spojrzenie na to wszystko, co na drugim końcu świata pozornie wygląda jak żywcem wyjęte z folderu biura podróży. Podróże w podcaście są więc tylko pretekstem do mówienia o rzeczach ważniejszych, niż czyjaś przygoda. Usłyszycie również moje autorskie reporterskie opowieści z północy. 

Rozmawiamy też o tym, jak opisywać świat, żeby mu nie zaszkodzić. 

Kamila Kielar


Realizuję wyprawy adventure

Samotnie przepłynęłam kajakiem 500km po wodach Pacyfiku w poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów, najrzadszego typu niedźwiedzi na świecie, zimą przejechałam rowerem i na nartach biegowych kanadyjski Jukon, przeszłam górami prawie 5000km z Meksyku do Kanady szlakiem Pacific Crest Trail. Również samotnie przejechałam rowerem Alaskę oraz Kamczatkę. Przeszłam pieszo kawał Laponii i Szkocji, także zimą. Mieszkałam i pracowałam z kanadyjskimi i alaskańskimi traperami, biologami i rangersami.

Kamila Kielar / kajak po Pacyfiku

Za moje podróże zostałam nagrodzona Kolosem (najbardziej prestiżowa nagroda i największy festiwal w Polsce) oraz nagrodą National Geographic Traveler w kategorii Podróż Roku. Dziś jestem też członkiem Rady Kolosów.

Wystepuję na największych festiwalach i konferencjach w Polsce i za granicą. Wielokrotnie otrzymywałam nagrody za najlepsze wystąpienie.

Moje artykuły znajdziecie w magazynach podróżniczych i reporterskich, takich jak Kontynenty, Pismo, National Geographic Traveler. Wydałam dwa albumy fotograficzne i zorganizowałam kilka wystaw. Obecnie pracuję nad książką.

Specjalizuję się w północnej przyrodzie i tamtejszych zwierzętach. Zwłaszcza niedźwiedziach.

 


Internet


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Natalia Kosina Campbell
Natalia Kosina Campbell
Próg: 10 zł
Aleksandra Konarska
Aleksandra Konarska
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Adela Jakubiak
Adela Jakubiak
Próg: 10 zł
Black Hat Ultra
Black Hat Ultra
Próg: 20 zł
Anetta Grochowiak
Anetta Grochowiak
Próg: 50 zł