Kamil Wroński - nastoletni student

W Patronite od 29.09.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 239

Liczba Patronów: 227

Zostań Patronem
Kup na prezent
97 patronów
2 490 miesięcznie
52 175 łącznie

Kamil rusza w świat(i zaprasza do siebie!)

5 000 zł

miesięcznie

49%

osiągnięto

2 510 zł

brakuje

Dzięki takiemu wsparciu Kamil będzie mógł sobie pozwolić na to, by wyjechać na zaproszenie do CERN'u w Szwajcarii, czy szereg wydarzeń naukowych w Polsce i na świecie. Finanse są obecnie główną przeszkodą w rozwoju dziewięcioletniego umysłu, który może zrewolucjonizować polską naukę. Gdy ten cel zostanie osiągnięty, Kamil nagra specjalne video z podziękowaniami dla Patronów.

Samochód elektryczny oczami Kamila

10 000 zł

miesięcznie

24%

osiągnięto

7 510 zł

brakuje„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi” A. Einstein

Samochód elektryczny bez wątpienia da się zrobić – ale czy da się go zrobić prościej? Lepiej? Czy dziecko spojrzy na sprawę zupełnie nowym okiem i zaproponuje rozwiązania, których nikt nie dostrzega?

Politechnika Lubelska zaproponowała, by Kamil w ramach nauki podjął się budowania samochodu elektrycznego. Co ciekawe, ma zrobić to całkowicie na swój sposób. Uczelnia zostawia Kamilowi wolność i liczy na to, że połączenie jego niezwykłych umiejętności i dziecięcej prostoty zaowocuje zupełnie nowymi rozwiązaniami! Kamil nie musi oczywiście stworzyć działającego pojazdu - chodzi o to, by przepracował główne mechanizmy na swój, unikalny sposób.

Całkowity koszt tego przedsięwzięcia, a więc zakup potrzebnego sprzętu, części oraz zapewnienie indywidualnego toku nauczania wyniesie około…2 miliony złotych i ma potrwać przez 3 lata.

Niestety uczelnia nie ma możliwości sfinansowania tego projektu z racji tego, iż jest to projekt indywidualny. By Kamil mógł podjąć wyzwanie, konieczne jest zapewnienie mu indywidualnego toku nauczania. Zatrudnienie profesorów, którzy w swoim wolnym czasie podejmą się poprowadzenia indywidualnych zajęć to kosz około 10 tysięcy złotych miesięcznie – i to jest właśnie nasz cel.

Bieżąca obsługa Kamila

500 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Jak to bieżąca obsługa? Cóż, Kamil jest nie tylko genialnym naukowcem, ale też dzieckiem! Co prawda jego iloraz inteligencji osiągnął poziom akademicki, ale czasem umykają mu mało istotne szczegóły, np. fakt, że lepiej nie operować palnikiem w okolicy firanek… Rodzice już nawet nie liczą ręczników, które nie przetrwały spotkania z nadsiarczanem na dłoniach Kamila, przypalonych dywanów czy serii wybuchów… Umysł Kamila wykracza daleko poza jego wiek, ale – ciągle jest przecież dzieckiem.
Finansując pierwszy cel pomożecie odciążyć finansowo rodziców najmłodszego studenta w Polsce, którzy starają się ze wszystkich sił zapewnić mu warunki do rozwoju. A Kamil będzie mógł w pełni poświęcić swojej pasji w tworzeniu wynalazków! (nie zważając na firanki)
Prąd (zwłaszcza pobierany przez Kamila laboratorium) dużo kosztuje.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bartłomiej Baran
Bartłomiej Baran
Próg: 30 zł
Łucja  Wójtowicz
Łucja Wójtowicz
Próg: 10 zł
Kuba Furmański
Kuba Furmański
Próg: 5 zł
Kinga Eysturland
Kinga Eysturland
Próg: 50 zł
Maciej Kempa
Maciej Kempa
Próg: 5 zł
Dawid Kostka
Dawid Kostka
Próg: 10 zł