Cześć!
Zapraszamy Was do wspólnej nauki fotografii. Od wielu lat zajmujemy się uczeniem i skupiamy wokół tej misji osoby zainteresowane rozwojem artystycznym. Dołączając do naszego Patronite, będziecie razem z nami rozwijać Przegląd Fotografii w Sokołowsku (wcześniej Plener Festiwal), przede wszystkim jednak będziecie zdobywać wiedzę i kształtować umiejętności tworzenia fotografii. Zobaczcie film i przeczytajcie teksty. Dowiecie się, czym jest #PEP i dlaczego warto wziąć w nim udział. Pamiętajcie, że zawsze możecie do nas napisać na adres: karolofotografii@gmail.com i zadać każde pytanie. Z przyjemnością odpowiemy.
Karol i Agata
Podczas każdego spotkania na żywo opowiadamy o wybranym artyście lub wybranej artystce najbardziej i charakterystycznym dla nich stylu, o kontekście, w jakim powstały prezentowane fotografie, pytaniach, jakie stawiają i problemach, jakie rozwiązują. Na koniec prezentacji rozmawiamy, jak można wykorzystać tę wiedzę we własnej fotografii. Wspólnie nakreślamy kierunki i możliwości wykonania pastiszu na podstawie omawianych twórców. Przez kolejne dwa tygodnie macie czas na to, by fotograficznie odnieść się do omawianego tematu, publikując zdjęcia na grupie na FB. Każde spotkanie na YouTube rozpoczynamy od rozmowy o Waszych zdjęciach. Tym sposobem uczymy się historii fotografii, a jednocześnie poznajemy różne metody pracy, a także siebie wzajemnie.
Zobacz dotychczasowe nagrania klikając 👉 TU
Jak dołączyć do #PEP?
Korzyści
--------------------------------------------------------------------
Przegląd Fotografii w Sokołowsku (dawnej Plener – Festiwal)
Jeżeli interesujecie się fotografią, to z pewnością zadajecie sobie pytania: Jak działa obraz fotograficzny? Co to znaczy, że fotografia jest sztuką? Czym jest cykl, wypowiedź, narracja fotograficzna? Czy fotografia ma swój język i jak on brzmi? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania stały się pretekstem do powstania Przeglądu Fotografii w Sokołowsku.
Zobacz film o Przeglądzie
Przegląd Fotografii, który organizujemy w Sokołowsku koło Wałbrzycha, to kameralna impreza z wyjątkową atmosferą. Przygotowując program Przeglądu, bazujemy na własnych zasobach, na pracach naszych studentów i kontaktach z innymi nauczycielami sztuki. Wszystko robimy w taki sposób, byście jako uczestnicy/uczestniczki festiwalu czerpali z niego jak najwięcej wiedzy i doświadczenia. Dlatego tak ważne są spotkania autorskie, w trakcie których osoby podobne do Was, czyli studenci i absolwenci szkół fotograficznych mówią o swoich pracach.
W 2023 roku jedną z wystaw przeglądowych będzie ekspozycja pod opieką kuratorską Agaty Grzych. Agata zaprosi wybrane osoby aktywnie uczestniczące w #PEP do wspólnej pracy. Wybrana grupa będzie rozwijać ten projekt razem, by w pełnej krasie zaprezentować go w Sokołowsku. Będziemy szczęśliwi, jeśli dla wielu z Was będzie to pierwsza publiczna prezentacja fotografii, a tym samym pierwszy istotny wpis do artystycznego cv.
--------------------------------------------------------------------
Koszty i przychody
Tworzenie Przeglądu wiąże się z wieloma kosztami: produkcja wydarzeń, organizacja wystaw, honoraria dla artystów, transport i zakwaterowanie, obsługa mediów społecznościowych, marketing.
Nie staramy się o dotacje ministerialne ani sponsoring firm produkujących sprzęt fotograficzny. Ważniejsze jest dla nas budowanie relacji z konkretnymi osobami, z Wami. Tworzenie Przeglądu chcemy oprzeć na społeczności skupionej wokół tego samego celu, co zagwarantuje nam przewidywalność i systematyczność, tak istotne w uczeniu fotografii i organizacji wydarzeń.
Ważna jest dla nas pełna transparentność finansowa. Cała kwota pochodząca od patronów będzie przeznaczona na organizację festiwalu i opodatkowana w ramach działalności gospodarczej.
--------------------------------------------------------------------
O nas
dr. Karol Krukowski
FOTOGRAF, NAUCZYCIEL FOTOGRAFII
Od dwudziestu lat łączę moje dwie największe pasje: fotografię i nauczanie. Pracowałem w wielu szkołach i uczelniach, prowadząc zajęcia, warsztaty, plenery oraz pracownie dyplomowe.
Od 2019 roku całe moje doświadczenie wykorzystuję, prowadząc własną szkołę pod nazwą: Szkoła Karola. Jako artysta zajmuję się relacją fotografii z tekstem, fenomenem genius loci i wydawaniem książek. W 2021 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu obroniłem doktorat, którego częścią praktyczną była książka Pręgierz.
AGATA GRZYCH
FOTOGRAFKA, ANIMATORKA KULTURY, DZIENNIKARKA
Jestem kuratorką ponad 50 wystaw powstałych we współpracy z BWA Wrocław, Galerią Entropia, Tiff Festival oraz eksponowanych we własnej galerii „Galeria u Agatki”. Uczestniczyłam w Fotofestiwalu w Atenach, Miesiącu Fotografii w Bratysławie, Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi. Prowadzę cykliczną audycję o sztuce współczesnej „Artefakty” w radiu Luz. W swojej twórczości podejmuję tematy związane z kiczem religijnym.
--------------------------------------------------------------------
FAQ