Strefa Patrona:

1

patron

5 zł

miesięcznie

1910 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
702
miesięczne wsparcie
620
liczba patronów

  Nazywam się Maciek Zaręba i od 2006 roku tworzę komiksy do internetów, m.in. KOPS - Komiks O Polskich Superbohaterach (kops.pl). Na co dzień jestem grafikiem, rysownikiem, nerdem, mężem, ojcem i fanem okrętów z Lego.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 350 zł miesięcznie
brakuje 345 zł
Pokrycie kosztów tworzenia KOPSa
Przy takim wsparciu nie musiałbym już dokładać do tej zabawy. Taka kwota pokryłaby średnie miesięczne koszty systematycznego prowadzenia KOPSa: oprogramowanie, domena, serwer, amortyzacja sprzętu (tablet graficzny, pc, etc.).

Od tego momentu nowy odcinek będzie się ukazywał PRZYNAJMNIEJ raz na dwa tygodnie (a mniej więcej co miesiąc będę informował o postępach w pracy nad KOPS #REBUT).

+ Po realizacji celu będę rysował Zbiorową KOPSową Tapetę Dziękczynną ze wszystkimi patronami (przykłady tapet na dole w Galerii).
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 700 zł miesięcznie
brakuje 695 zł
Nowy odcinek co tydzień
To już nie żarty, teraz moja żona musi traktować tę inicjatywę poważnie, a nie że "weź się za poważną robotę, a nie się bawisz, ile ty masz lat". Tak naprawdę wcale tak nie mówi. Ale na pewno ma ochotę.

Od tego momentu nowy KOPS będzie się ukazywał regularnie - co tydzień.

+ Po realizacji celu będę znowu rysował Zbiorową KOPSową Tapetę Dziękczynną ze wszystkimi patronami którzy nie załapali się na poprzednią (przykłady tapet na dole w Galerii).
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1400 zł miesięcznie
brakuje 1395 zł
Nowy odcinek 2x w tygodniu
Ciężko to sobie wyobrazić, ale taka kwota oznacza, że komiks od tej pory płaci za czynsz i rachunki!

Od tego momentu KOPS spokojnie będzie w stanie ukazywać się dwa razy w tygodniu.

+ Po realizacji celu będę znowu rysował Zbiorową KOPSową Tapetę Dziękczynną ze wszystkimi patronami którzy nie załapali się na poprzednie (przykłady tapet na dole w Galerii).

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 2100 zł miesięcznie
brakuje 2095 zł
Nowy odcinek 3x w tygodniu
To już oczywiście zupełne strefy marzeń, ale skoro już tak gdybamy, to przy takim wsparciu nie musiałbym brać żadnych dodatkowych zleceń, więc mógłbym się całkiem poświęcić Polskim Superbohaterom.

Od tego momentu KOPS ukazywałby się trzy razy w tygodniu - pon, śr i pt - JAK ZA DAWNYCH CZASÓW. Oznacza to też oczywiście szybszą realizację papierowego wydania KOPS #REBUT.

+ Po realizacji celu będę znowu rysował Zbiorową KOPSową Tapetę Dziękczynną ze wszystkimi patronami którzy nie załapali się na poprzednie (przykłady tapet na dole w Galerii).

Przy jeszcze większym wsparciu miałbym możliwość podjęcia stałej współpracy z innymi rysownikami/grafikami i jeszcze bardziej przyspieszyć produkcję, a także zrealizować serial animowany na podstawie KOPSa. <3

O Autorze

Witam Państwy!

 

 

 

KOPS to Komiks O Polskich Superbohaterach, który zadebiutował w 2009 roku. Od tamtego czasu powstało ponad 500 odcinków (dostępnych za darmo w Internecie), a także 2 wydania papierowe, a na facebooku komiks polubiło prawie 4 tysiące osób. W dalszych planach było m.in. regularne wydanie papierowe oraz Polskie Uniwersum Komiksowe zrzeszające polskich superbohaterów.

 

 

 

 

Z biegiem lat jednak coraz mniej czasu miałem na tworzenie KOPSa (wiecie - praca, żona, praca, dziecko, praca - te sprawy), przez co komiks zaczął mieć problemy z regularnością, żeby w końcu wpaść w hibernację. Obecnie od dłuższego czasu komiks znów się ukazuje w ramach rebootu. Jak mam chwilę spokoju, robię kolejne paski albo pracuję nad wersją papierową. Niestety - z oczywistych względów - nie idzie to tak szybko, jak w czasach beztrosko-studenckich. Na pewno nie tak szybko, jakbym chciał. Samą serię papierową mam obecnie wymyśloną na około 10 zeszytów, ale - choć współpracowałem nieraz z różnymi twórcami - koniec końców jestem jeden, a czasu mam tyle co piątek wieczór (czasem sobota, jak Bóg da, a córka pozwoli).

 

 

 

 

Jaki jest plan? Przede wszystkim chciałbym wrócić do regularnych aktualizacji, jak za dawnych dobrych czasów (wtedy były to trzy odcinki w tygodniu, co na obecną chwilę jest nieosiągalne - wiem, bo próbowałem :D). W dalszej kolejności jest realizacja wydania papierowego, które mogłoby się ukazywać cyklicznie (a nie raz na... ile to już lat minęło? 6?) oraz budowa Polskiego Uniwersum Komiksowego. A w jeszcze dalszych planach - choć to już zupełny kosmos - jest seria animowana na YouTube.

 

 

 

 

Dlatego Patronite. Teraz Wy, Drodzy Czytelnicy, możecie pomóc w tworzeniu Komiksu O Polskich Superbohaterach. W zależności od wielkości Waszego wsparcia, będę mógł zrezygnować z części pracy zarobkowej, żeby bardziej ruszyć z komiksem do przodu. Może będą to cotygodniowe aktualizacje, może trzy razy w tygodniu. Może (choć to oczywiście mało pradopodobne) będę mógł rzucić wszystko i zatrudnić współpracowników, a może po prostu opłacę koszty produkcji i nie będę musiał już dokładać do tego przedsięwzięcia. Nie wiadomo! Za każde najmniejsze wsparcie będę niezmiernie dźwięczny.

 

 

 

Wszystko w Twoich rękach!

Wesprzyj Polskich Superbohaterów :)

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 1
Bóg zapłać! Każdy piniondz jest na wagę złota. Serio doceniam, za 5 zł mogłeś/mogłaś przecież kupić zupełnie dobre piwo.

Twoje imię i nazwisko (tudzież nick) pojawi się na stronie w kolumnie "Komiks jest sponsorowany przez". Chyba, że nie chcesz, to wtedy nie. Nic nie trzeba.

Będziesz miał także możliwość wystąpienia na Zbiorowej KOPSowej Tapecie Dziękczynnej (przykłady tapet na samym dole w Galerii). Tapety będą rysowane za każdym razem po osiągnięciu kolejnych Celów.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Dzięki! Otrzymujesz dostęp do TAJNEJ KOPSOWEJ GRUPY na fejsie, na której będą się ukazywać dodatkowe rzeczy: zajawki odcinków, making of, ciekawostki i stare nieopublikowane nigdy komiksy/szkice.

Plus to samo, co we wcześniejszym progu.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 0
Twoje zdrowie! Będziesz dostawał każdy odcinek KOPSa dzień wcześniej niż reszta świata.

Plus to samo, co we wcześniejszych progach.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Dziękuję! Pisiont złotych to już jak abonament za Internet czy coś takiego. Dostajesz gratis jeden z gadżetów z kopsowego sklepiku, a także co miesiąc będziesz dostawać na maila nigdzie indziej niepublikowany kopsowy rysunek.

Plus to samo, co we wcześniejszych progach.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Kto wydaje takie piniondze na komiksiki?! Otrzymujesz możliwość występowania w KOPSie - stworzę postać opartą na Tobie albo na Twoim pomyśle, która będzie występować w komiksie przynajmniej raz na dwa miesiące (jeśli się spodoba czytelnikom to pewnie częściej :)

Plus to samo, co we wcześniejszych progach.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy