Maciek Zaręba (kater)

W Patronite od 04.10.2016

Nazywam się Maciek Zaręba i od 2006 roku tworzę komiksy do internetów, m.in. KOPS - Komiks O Polskich Superbohaterach (kops.pl). Na co dzień jestem grafikiem, rysownikiem, nerdem, mężem, ojcem i fanem okrętów z Lego.

O Autorze

Witam Państwy!

 

 

 

KOPS to Komiks O Polskich Superbohaterach, który zadebiutował w 2009 roku. Od tamtego czasu powstało ponad 500 odcinków (dostępnych za darmo w Internecie), a także 2 wydania papierowe, a na facebooku komiks polubiło prawie 4 tysiące osób. W dalszych planach było m.in. regularne wydanie papierowe oraz Polskie Uniwersum Komiksowe zrzeszające polskich superbohaterów.

 

 

 

 

Z biegiem lat jednak coraz mniej czasu miałem na tworzenie KOPSa (wiecie - praca, żona, praca, dziecko, praca - te sprawy), przez co komiks zaczął mieć problemy z regularnością, żeby w końcu wpaść w hibernację. Obecnie od dłuższego czasu komiks znów się ukazuje w ramach rebootu. Jak mam chwilę spokoju, robię kolejne paski albo pracuję nad wersją papierową. Niestety - z oczywistych względów - nie idzie to tak szybko, jak w czasach beztrosko-studenckich. Na pewno nie tak szybko, jakbym chciał. Samą serię papierową mam obecnie wymyśloną na około 10 zeszytów, ale - choć współpracowałem nieraz z różnymi twórcami - koniec końców jestem jeden, a czasu mam tyle co piątek wieczór (czasem sobota, jak Bóg da, a córka pozwoli).

 

 

 

 

Jaki jest plan? Przede wszystkim chciałbym wrócić do regularnych aktualizacji, jak za dawnych dobrych czasów (wtedy były to trzy odcinki w tygodniu, co na obecną chwilę jest nieosiągalne - wiem, bo próbowałem :D). W dalszej kolejności jest realizacja wydania papierowego, które mogłoby się ukazywać cyklicznie (a nie raz na... ile to już lat minęło? 6?) oraz budowa Polskiego Uniwersum Komiksowego. A w jeszcze dalszych planach - choć to już zupełny kosmos - jest seria animowana na YouTube.

 

 

 

 

Dlatego Patronite. Teraz Wy, Drodzy Czytelnicy, możecie pomóc w tworzeniu Komiksu O Polskich Superbohaterach. W zależności od wielkości Waszego wsparcia, będę mógł zrezygnować z części pracy zarobkowej, żeby bardziej ruszyć z komiksem do przodu. Może będą to cotygodniowe aktualizacje, może trzy razy w tygodniu. Może (choć to oczywiście mało pradopodobne) będę mógł rzucić wszystko i zatrudnić współpracowników, a może po prostu opłacę koszty produkcji i nie będę musiał już dokładać do tego przedsięwzięcia. Nie wiadomo! Za każde najmniejsze wsparcie będę niezmiernie dźwięczny.

 

 

 

Wszystko w Twoich rękach!

Wesprzyj Polskich Superbohaterów :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)