Avatar użytkownika

Krzysztof Gonciarz

16
patronów
210 
miesięcznie
635 195 
łącznie
16
patronów
210 zł 635 195 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Ziarnko do ziarnka - oficjalnie jesteś moim Patronem! Podziękuję osobiście, jeśli tylko będzie okazja. To wiele dla mnie znaczy.
10 zł miesięcznie
KROK PIERWSZY

Grupa dla Patronów zawsze była dla mnie niezwykłym miejscem. Nigdzie nie dostałem tyle wsparcia, feedbacku, pomocy, a niekiedy i poważnych uwag. Ceniłem i bardzo cenię kontakt z Wami - niestety, z własnej woli nieco go utraciłem. Zatem:

Każdy Patron z tego i wyższych progów otrzyma dostęp do

- nowej grupy na Facebooku -
w życiu której będę aktywnie uczestniczyć.


Brzmi jak deklaracja? Dobrze, tak właśnie miało to brzmieć.

Dlaczego warto być częścią grupy?

będziemy mogli porozmawiać, wymienić opinie, nawiązać relacje

powrócą spontaniczne livestreamy (również z podróży!)

będę wrzucał tam zdjęcia, których raczej nie pokazałbym w głównych kanałach

Dziękuję!
30 zł miesięcznie
ZŁOTY PATRON

Wielkie dzięki! W ramach podziękowania za wsparcie na tym poziomie, Twoje imię i nazwisko znajdzie się na planszy końcowej vlogów, publikowanych na moim kanale podróżniczym!

Masz też oczywiście dostęp do nagród z progu 10 zł :)
50 zł miesięcznie
PATRON CERTYFIKOWANY

Wsparcie na tym poziomie to już poważna sprawa - zatem otrzymasz poważny:

• oficjalny certyfikat Patrona
wraz z podziękowaniem!


• ale również Twoje imię i nazwisko zostanie wyróżnione na samym początku planszy końcowej vlogów na kanale podróżniczym

Oczywiście przysługują Ci również wszystkie nagrody z poprzednich progów!
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
100 dostępnych miejsc
MECENAS

Dostałem wiele wiadomości od Patronów, którzy jasno deklarowali, że nie wspierają mnie po to, żeby “kupić” sobie nagrody. Wspominali, że chcieliby odwdzięczyć się w ten sposób za filmy, zachęcić mnie żebym nadal robił to, co robię, napędzać kolejne produkcje podróżnicze i dokumentalne… Nie wiem, jak mogę się odwdzięczyć, nie obiecując Wam przy tym czegoś, czego (znów) nie będę w stanie dotrzymać...

Zatem - jeśli tylko zechcesz mnie wspierać tak hojnie - otrzymasz oczywiście wszystkie nagrody z poprzednich progów , ale oprócz nich mogę Ci tylko bardzo podziękować. I być naprawdę, naprawdę wdzięcznym.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Krzysztof Gonciarz w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Twórca wideo na YouTube, vloger i komik internetowy. Autor Zapytaj Beczkę!

Nazywam się Krzysztof Gonciarz.  Pochodzę z Krakowa i od 5 lat mieszkam w Japonii. Na YouTube tworzę od 2011 roku. Prowadzę tam dwa kanały: podróżniczo-lifestyle'owy (Krzysztof Gonciarz) oraz komediowy (Zapytaj Beczkę). Mają one łącznie prawie 2 miliony subskrybentów.

Mój profil na Patronite odniósł wielki sukces w 2016 roku i przez długi czas był najchętniej wspieranym profilem na tej platformie. Mało tego, w ciągu niespełna 3,5 roku od startu zbiórki moi Patroni wpłacili łącznie ponad pół miliona złotych (!), co  znacznie przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania! I w tym miejscu ogromnie dziękuję każdej osobie, która dołożyła swoją cegiełkę! Według moich szacunków mam dług wdzięczności wobec ponad 4500 osób :)

Moje najważniejsze cele na YouTube w tym momencie

 • poszukiwanie nowych formatów
 • rozwój kanału komediowego, w ramach programów Zapytaj Beczkę i Mądrość Tłumów
 • poszukiwanie tematów na filmy dokumentalne/sylwetkowe we współpracy ze społecznością widzów

Co do tej pory udało się zrealizować dzięki Patronite?

Społeczność Patronów stała się silnikiem napędowym i fundamentem wszystkich moich projektów. Wasze hojne wsparcie pozwoliło mi m.in. na regularne vlogowanie na temat swojego życia, moich podróży oraz prowadzenia firmy w Japonii i w Polsce, inne projekty, o których mowa poniżej oraz na zakupy sprzętowe.

W 2017 roku dzięki wsparciu Patronów zrealizowałem epicką serię filmów z wyprawy na Grenlandię. Myślę, że udało nam się wspólnie z ekipą i widzami stworzyć coś na najwyższym światowym poziomie, jeśli chodzi o YouTube. W tym roku filmowałem też w Chinach, na Islandii, w Nowym Jorku, w Polsce no i oczywiście w Japonii. Udało mi się m.in. spotkać z polską ekipą skoczków podczas konkursu Pucharu Świata w Sapporo!

W 2018 roku skupiłem się na projektach komercyjnych, ale oprócz wraz z Patronami stworzyłem wiele filmów sylwetkowo-dokumentalnych z udziałem wybitnych gości. Przykłady? Właściciel tajnej kopalni kryptowalut, polskie modelki pracujące w Tokio, fotograf uliczny, licencjonowana przewodniczka po Nowym Jorku, mistrzyni świata w parzeniu kawy, Japonka, która napisała książkę o polskim hip-hopie… W tym roku udało mi się także wejść na szczyt Fuji od poziomu morza i uwiecznić to na filmie!

W 2019 roku zdecydowaną petardą i nowością na moim kanale była seria filmów z Czarnobyla, z której jestem jeszcze bardziej dumny niż z vlogów grenlandzkich :) Mimo że ten temat może się wydawać oklepany, to mam wrażenie, że razem udało nam się stworzyć coś unikatowego. Zwiedziłem też z kamerą Hongkong i Szkocję. Powstawały też dokumenty: o hanami w Tokio, o zawodniku sumo polskiego pochodzenia, o Japonce grającej koncerty chopinowskie, filmy sylwetkowe o fotografach:

Wspominałem o zakupach sprzętowych. Dzięki Wam mogłem na bieżąco inwestować w lepszy sprzęt filmowy i znacząco podnosić jakość materiałów. Konkrety?

 • aparat Sony A7SII + obiektywy
 • aparat Panasonic Lumix GH5 + obiektywy
 • aparat Panasonic Lumix S1H + obiektywy (moja najnowsza zabawka)
 • kamera DJI Osmo Pocket
 • stabilizator DJI Ronin S
 • dron DJI Mavic
 • dron DJI Spark
 • dron DJI Mavic 2

 

Cele Autora

Utrzymanie produkcji filmów
 • 12 000 zł miesięcznie
 • 11 790 zł brakuje
1%


Dotychczasowe wsparcie Patronów pozwoliło stworzyć wyjątkowe produkcje - serię z Grenlandii, dokument o Lesie Samobójców, serię czarnobylską. Ale najważniejsze było to, co jest skryte w cieniu i mniej spektakularne - finansowanie ludzi, procesów, sprzętu, które składają się na działanie kanału. Przez wiele miesięcy, być może nawet nieświadomie, pomagaliście nie tylko mnie, ale i całemu mojemu zespołowi!

Z czego wynika taka kwota? Tyle mniej więcej miesięcznie kosztuje mnie utrzymanie regularnej publikacji na YouTube. Wchodzą w to pensje osób, które zatrudniam, montaż oraz drobne koszty realizacyjne wszystkich, mniejszych i większych projektów. Jeśli w ciągu miesiąca nie zrobię żadnego filmu sponsorowanego, to mniej więcej tyle muszę dołożyć do interesu. Zatem będę ogromnie wdzięczny, jeśli zechcecie pomóc zmniejszyć ten ciężar i realnie współtworzyć kanał!
Pełna swoboda twórcza
 • 20 000 zł miesięcznie
 • 19 790 zł brakuje
1%


Każdy projekt, który realizuję, powstaje przy udziale Patronite. Lubię mieć wolną rękę i możliwość podejmowania spontanicznych decyzji. Moje najlepsze filmy powstały nie w wyniku dogłębnego planowania produkcji, ale spontanicznej reakcji na to, jak zawiał wiatr. Taki dodatkowy budżet pozwala mi mieć oczy dookoła głowy. Pozwala na wolność i wykorzystywanie szans. Pozwala na realizację nowych serii, filmów, produkcji, które możemy wspólnie tworzyć.

Co mam na myśli, pisząc o wykorzystywaniu szans? Może będąc w pewnym miejscu na świecie uznam, że trzeba przedłużyć pobyt. Albo polecieć w inne miejsce, które jest mi lekko nie po drodze. Albo zaangażować w projekt więcej osób, dostać się w bardziej niedostępne miejsce. Albo, standardowo jak to u mnie, wziąć ze sobą lepszy sprzęt, niż wskazywałaby na to zdrowy rozsądek.

Czasami też swoboda twórcza, którą pomagacie mi uzyskać, idzie w kompletnie innym kierunku. Bo zamiast zajmować się komercyjną działalnością, mogę zwyczajnie posiedzieć w swoim studio i nagrać Zapytaj Beczkę.

Zajrzyj też do opisu mojego profilu
(i tego, co udało nam się wspólnie zdziałać!)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Krzysztof Gonciarz już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Antek Kubiak
Antek Kubiak
10 zł
Julian Liwszic
Julian Liwszic
10 zł
Maciej Czarnecki
Maciej Czarnecki
50 zł
Anonimowy patron
5 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.