Centrum Aktywizmu Klimatycznego "Gniazdo" w Warszawie

W Patronite od 20.05.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 696

Liczba Patronów: 942

Zostań Patronem
Kup na prezent
15 patronów
690 miesięcznie
3 820 łącznie
Gniazdo to przestrzeń, którą stworzyliśmy, żeby lepiej chronić przyrodę i klimat. Jesteśmy grupą osób, które działają w kilku różnych ruchach, są wśród nas osoby w różnym wieku. Łączy nas troska o klimat i wspólne działanie przeciwko kryzysowi ekologicznemu.

O Autorze

🌍 CENTRUM AKTYWIZMU KLIMATYCZNEGO GNIAZDO - Krucza 17, Warszawa 

 

💖 To miejsce, w którym bije serce ruchu klimatycznego w Warszawie. Tu się zawsze coś się dzieje: od paneli dyskusyjnych, przez warsztaty śpiewania protest songów, po treningi taktyk ulicznych. To przestrzeń spotkania i wspólnej pracy, ścierania wizji i poglądów, przekuwania idei w opór przeciwko niesprawiedliwemu systemowi.

Przyjdź i poznaj nas. Dowiedz się jak działać, by zatrzymać katastrofę klimatyczną. Gniazdo to kuźnia narzędzi zmiany społecznej. Razem mamy wpływ!

🟢 Organizujemy otwarte debaty i spotkania. Poszerzaj wiedzę i dowiedz się, dlaczego musimy działać teraz.
🟢 Szkolimy, by skutecznie działać dla zmiany społecznej - dowiedz się jak się oddolnie organizować, blokować i protestować. 
🟢 Regeneruj się i odpoczywaj. Aktywizm to maraton, a nie sprint.
🟢 Spędzaj czas w gronie osób, którym też zależy. Otwarta, zorganizowana społeczność oparta na wzajemnym wsparciu to najsilniejsza broń w walce o przyszłość planety! Tu znajdziesz podobnych do Ciebie, którzy nie są obojętni.

🌼 Naszą społeczność tworzy każda osoba i grupa, która angażuje się w działania obywatelskie na rzecz klimatu i środowiska. Trzy ruchy partnerskie: Extinction Rebellion, Rodzice dla Klimatu i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny opiekują się i organizują przestrzeń "Gniazda", by było ono otwarte i dostępne dla wszystkich.

🪺Wesprzyj nas jako osoba indywidualna, grupa lub firma!🪺 

🏡 Udało nam się uzyskać lokal w Warszawie na ul. Kruczej 17. Żeby działo się w Centrum Aktywizmu Klimatycznego, konieczne jest regularne wsparcie. Wystarczy żeby 100 osób wpłaciło co miesiąc 30 złotych, a na ulicach Warszawy znów powrócą marsze, strajki i blokady!

Najważniejsze jest Twoje regularne wsparcie. Gniazdo zawsze będzie otwarte i dostępne za darmo, jeśli chcesz działać dla klimatu. Ale żeby utrzymać lokal, dostosować go i organizować działania, niezbędne jest cykliczne wsparcie Patronów i Matronek. Zostań częścią naszej społeczności i pomóż ratować świat! 💚

🤝🏻 Twój ruch, kolektyw, albo organizacja chce korzystać z zasobów i przestrzeni Gniazda? Zostańmy Partnerami! Napisz do nas na kontakt@cak-gniazdo.pl

🤝🏻 Twoja firma chce długofalowo wesprzeć działania warszawskich aktywistów na rzecz klimatu? Zostań Patronem Klimatu! Sporządzimy dla Ciebie atrakcyjną ofertę stałej współpracy. Skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się więcej o kro: kontakt@cak-gniazdo.pl

Działamy dziś, żeby doczekać jutra. Dla przyszłych pokoleń, dla planety. Bądź z nami. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jan Swianiewicz
Jan Swianiewicz
Próg: 60 zł
Anonimowy patron
Próg: 60 zł
Rakowy_Manaskal
Rakowy_Manaskal
Próg: 100 zł
Ingeborga Janikowska-Lipszyc
Ingeborga Janikowska-Lipszyc
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Piotr Cykowski
Piotr Cykowski
Próg: 30 zł