Avatar użytkownika

Kluby "Tygodnika Powszechnego"

4
patronów
150 
miesięcznie
11 010 
łącznie
4
patronów
150 zł 11 010 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
To DOBRY POCZĄTEK! Dziękujemy i zabieramy się do pracy. Nasze działania zmierzają do poruszenia wielu ludzi, takich jak Ty, którym bliskie są podobne wartości – tolerancja, otwartość i wzajemny szacunek.

Zapraszamy Cię do obserwowania naszej strony www.KlubTygodnika.pl i profilu na FB, byś na bieżąco mógł wybierać i uczestniczyć w spotkaniach, debatach, pokazach.
20 zł miesięcznie
KROK PO KROKU zmierzamy do realizowania coraz ciekawszych przedsięwzięć. Dzięki Tobie zapraszani Goście uczestniczą w debatach i dyskusjach na naprawdę ważne i aktualne tematy.

Bądź na bieżąco z tym, co organizujemy w klubach. Zapisz się na newsletter swojego klubu (miasto@klubtygodnika.pl), lub na newsletter wszystkich klubów (info@klubtygodnika.pl). Swoje nazwisko znajdziesz w specjalnej rubryce, gdzie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają Kluby.
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
14 dostępnych miejsc
SPECJALNY PREZENT właśnie dla Ciebie, za okazane nam wsparcie.

Zjazdowa torba to nie lada gratka, a zostało nam ich po ostatnim spotkaniu w Krakowie ledwie 15 sztuk! Łącznie toreb wyprodukowano 100 sztuk, a zatem wspierając nas na tym poziomie staniesz się właścicielem unikatowej torby, w której dodatkowo znajdziesz specjalny upominek!
50 zł miesięcznie
WSPÓŁTWORZYSZ z nami Kluby, stajesz się ważną częścią naszej misji.

Zyskujesz możliwość zapisania się na organizowane przez nas wydarzenia ogólnoklubowe, a więc rekolekcje, wycieczkę, zjazd i inne, poza kolejnością! Specjalnie dla Ciebie uruchomiona zostanie rejestracja, co najmniej tydzień przed tradycyjną rejestracją.
100 zł miesięcznie
Razem MOŻEMY WIĘCEJ! Zataczamy coraz szersze kręgi i docieramy do większego grona sympatyków, również wśród młodzieży. Jesteśmy razem z Tobą organizatorami spotkań i debat w szkołach w całej Polsce.

W podziękowaniu za roczne wsparcie w tej wysokości otrzymasz od nas pozycję książkową jednego z autorów związanych z Tygodnikiem Powszechnym z imienną dedykacją.
200 zł miesięcznie
Będąc w tym miejscu jesteś GOTOWY do podejmowania Dialogu nawet wtedy, gdy jest trudny i pozornie niemożliwy. Dzięki Tobie idee naszych Ojców Założycieli wciąż pozostają żywe.

Tylko dla Ciebie przygotujemy specjalną nagrodę "DAR ZWYCZAJNEJ DOBROCI", czyli oprawionej klubowej fotografii wraz z indywidualnym podziękowaniem.
500 zł miesięcznie
To jest IMPULS DO DZIAŁANIA na naprawdę wysokim poziomie! Tworzenie profesjonalnego biura Stowarzyszenia oraz struktur organizacyjnych odpowiedzialnych za wszelkie przedsięwzięcia Klubów staje się dzięki Tobie realne i łatwe.

Wyrażając naszą wdzięczność proponujemy Ci darmowe uczestniczenie w Klubowych Rekolekcjach z ks. Adamem Bonieckim (obejmuje zakwaterowanie i wyżywienie) i Zjeździe Klubów "TP" (obejmuje pakiet powitalny i możliwość skorzystania z noclegów u klubowiczów).
1000 zł miesięcznie
Jesteś MECENASEM DOBRA i dzięki Tobie my mamy możliwość ufundować Stypendium dla szczególnie aktywnych osób działających w klubach i na rzecz drugiego człowieka. Są wśród nas ludzie, dla których dobro bliźniego jest celem najważniejszym. Wykonują oni pracę u podstaw, powołując do życia takie inicjatywy, jak Zupa Na Wolności, Lekcje języka polskiego dla obcokrajowców, czy pomoc dla najuboższych. Wspierając nas w tej wysokości stajesz się również twórcą tego dobra.

Chcemy odwdzięczyć się Tobie gwiazdką z nieba, jednak możemy tylko tym, co mamy. Dlatego otrzymasz od nas zbiór wszystkich gratyfikacji z powyższych progów, a jeśli to zaakceptujesz, również wyraźne zaznaczenie Twojego wsparcia w naszych kanałach medialnych.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kluby "Tygodnika Powszechnego" w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Setki spotkań, debat, warsztatów i akcji proobywatelskich i charytatywnych w 31. Klubach w Polsce i na świecie - tak wspólnie tworzymy przestrzeń spotkania i dialogu. By uczynić świat odrobinę lepszym. O wszystkim piszemy na KlubTygodnika.pl

Możesz nas wesprzeć także bezpośrednim przelewem na konto (zachęcamy do ustawienia regularnej, comiesięcznej płatności):

49 1750 0012 0000 0000 4104 8457

Bank BNP Paribas

Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza. Więcej o bezpośrednim wsparciu Klubów "TP" i Stowarzyszenia na stronie Wesprzyj Nas.


Wspierając Kluby "Tygodnika Powszechnego" pomagasz współtworzyć przestrzeń spotkania i dialogu. Podstawowym celem klubów jest bowiem inicjowanie spotkań, dyskusji i innych inicjatyw, które służyć mają rozmowie. Dlatego Klubowicze angażują się w szereg inicjatyw charytatywnych i proobywatelskich.

Inicjujemy spotkania z bezdomnymi (Zupy w Łodzi i Wrocławiu, wsparcie dla domu s. Małgorzaty Chmielewskiej w Medyni Głogowskiej), pomagamy obcokrajowcom (lekcje języka obcego w Rzeszowie), wreszcie kultywujemy Tygodnikową tradycję (publikujemy komentarze Józefy Hennelowej, organizujemy wspomnienia rocznicowe i nie tylko wybitnych ojców założycieli i legend tygodnika, m.in. Hanny Malewskiej, Jerzego Turowicza, Stanisława Stommy, Stefana Kisielewskiego, Krzysztofa Kozłowskiego, Jana Pawła II, Jacka Woźniakowskiego czy Stanisława Lema).

 

O Klubach "TP" i Stowarzyszeniu im. Jerzego Turowicza

Kluby "Tygodnika Powszechnego istnieją od 2007 r., kiedy w czerwcu odbyło się pierwsze spotkanie Klubu "TP" w Łodzi. Jego inicjatorem był ks. prof. Andrzej Perzyński. Ks. Adam Boniecki pisał wtedy w liście do nowych klubowiczów: "Tygodnik Powszechny" wita łódzki klub z radością i zapewnia bliską współpracę. być może za Łodzią pójdą inni? Poznawajmy się, spotykajmy, dyskutujmy, rozmawiajmy.

Życzenie ówczesnego redaktora naczelnego spełniło się - półtora roku później powstał Klub w Poznaniu, następnie na mapie Klubowej pojawiły się Warszawa, Kraków, Berlin, Wrocław i kolejne. Intensywny rozwój Klubów doprowadził do powołania w lutym 2019 r. Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza - współtwórcy i pierwszego redaktora naczelnego. Jednym z kluczowych celów Stowarzyszenia jest prowadzenie wszystkich Klubów "TP" - Ruchu społecznego zataczającego coraz szersze kręgi.

  • 31 Klubów w Polsce i na świecie
  • Ponad 200 spotkań (warsztatów, debat, konferencji) rocznie
  • Setki Członków i tysiące Sympatyków
  • Portal KlubTygodnika.pl
  • Międzyklubowe inicjatywy (zjazd, wycieczka, rekolekcje)

Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza

ul. Tomasza Drobnika 49

60-693 Poznań

REGON: 382566820

NIP: 9721298649

kontakt@klubtygodnika.pl

Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza wpisane jest do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr. 0000771392

 

Cele Autora

Profesjonalizujemy się! Dzięki Wam!
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 850 zł brakuje
3%
Drodzy Przyjaciele,
każdy Klub działa w oparciu o wolontariat jego członków. Jednak coraz większa liczba klubowych inicjatyw powoduje, że musimy zadbać o profesjonalizację spraw organizacyjnych i administracyjnych. Finansowanie na poziomie 5 tys. złotych pozwoli nam pokryć podstawowe koszty związane z obsługą biura Stowarzyszenia, które dziś działa w dużej mierze wirtualnie, wyłącznie w oparciu o dobrą wolę członków Klubów, angażujących swój wolny czas i środki materialne dla sfinansowania podstawowych zadań.

A zadań tych jest coraz wiecej: prowadzenie portalu KlubTygodnika.pl (w tym znane i lubiane rubryki publicystyczne Pawła Stachowiaka i Klaudiusza Święcickiego, recenzje książkowe, rozmowy, artykuły o wierze, Ewangeliarz niedzielny i relacje z życia klubów), obsługa administracyjno-księgowa, realizowanie projektów debat, warsztatów i innych przedsięwzięć klubowych, archiwizowanie dokumentów i materiałów audiowizualnych.
Pełna samodzielność! Dla Was!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 850 zł brakuje
1%
Uzyskanie takiej kwoty pozwoli nam na uruchomienie profesjonalnego biura Stowarzyszenia, wynajem lokalu, zatrudnienie pracownika oraz utrzymanie i rozwój wszystkich inicjatywy, które realizujemy. Ponadto:

- rozpoczniemy program stypendialny adresowany dla osób, wyróżniających się zaangażowaniem na rzecz kształtowania społeczeństwa obywatelskiego bądź inicjatyw charytatywnych. Program adresowany zarówno dla Klubowiczów, jak i osób spoza Klubów;

- zintensyfikujemy liczbę i podniesiemy poziom spotkań poświęconych kształtowaniu dialogu;

- na większą skalę wesprzemy Klubowiczów, których z różnych przyczyn nie stać na udział w różnych inicjatywach Klubowych (rekolekcjach, zjeździe, wycieczkach, a nawet spotkaniach w lokalnych Klubach);

- wesprzemy Kluby, które mają problemy organizacyjne związane np. z brakiem darmowego lokalu, trudnościami z zaproszeniem gości;

- uspójnimy komunikację wewnątrzklubową;

- wesprzemy Kluby zagraniczne;

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kluby "Tygodnika Powszechnego" już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jan Słowik
Jan Słowik
50 zł
Alicja Baranowska
Alicja Baranowska
30 zł
Anonimowy patron
50 zł
Anonimowy patron
50 zł
Anonimowy patron
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.