Kociołek Wiedźmy - Agnieszka Waszak

W Patronite od 20.04.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 803

liczba Patronów: 575

14 patronów
186 zł miesięcznie
1 108 zł łącznie
Tworzę Kociołek Wiedźmy - miejsce, w którym wiedzę szerzę o ziołach i o dziko rosnących roślinach, stosowanych od dawien dawna jako pożywienie, dla zdrowotności, w domowej kosmetyce i dobrej magii. Mądrości naszych przodków z najnowszymi odkryciami zielarzy i szacunkiem dla Natury łączę.

O Autorze

To ja:

Mam na imię Agnieszka, a ludzie często per "Wiedźmo" się do mnie zwracają. Wiedźma - ta, co wiedzę ma, zdobywa ją chętnie i się nią dzieli... Od zawsze żyję wśród Natury, żywię się dzikimi roślinami, zbieram zioła, stosuję je dla zdrowotności, w kosmetyce i w dobrej magii.

 

 

Jak to Wiedźma i zielarka, pasją moją się dzielę w prowadzonym przez siebie od 13 lipca 2018 roku Kociołku Wiedźmy. Kocham rośliny rodzime, rosnące w zasięgu ręki, znane już w dawnych wiekach przez Słowian, doceniam ich moc. Wyczarowuję też nowe przepisy na mikstury, śledzę najnowsze odkrycia. Fascynują mnie wierzenia i tradycje słowiańskie.

To wszystko magicznie łączę w Kociołku Wiedźmy i przekazuję na Facebooku i na Instagramie:

http://facebook.com/KociolekWiedzmy/
https://www.instagram.com/kociolek_wiedzmy/

Organizuję ziołowe warsztaty dla dzieci w szkołach, przedszkolach, bibliotekach oraz dla dorosłych. Prowadzę wykłady, np. na konwentach, festiwalach alternatywnych, imprezach rekonstruktorów historycznych. Spotkać się mogliśmy m.in. podczas kilku edycji Konwentu Wiedzy Alternatywnej Fraktalna w Gdańsku, Festiwalu Otwarte Ogrody w Konstancinie-Jeziornie, Festiwalu Fantastyki Cytadela w Twierdzy Modlin, Festiwalu Wibracje w Serocku, a także spotkań "Piotrówka - żywa historia" w Radomiu. W roku 2020 zaproszono mnie również na różne imprezy, więc kciuki trzymajmy, aby się odbyły. 

 

 

Często mówię, że fanpejdż na Facebooku mi "wybuchł" - tak wiele osób tu dołącza. Cieszy mnie to niezmiernie, gdyż potrzebę ogromną powrotu do zdrowego, naturalnego sposobu życia i do samowystarczalności ukazuje. W niespełna trzy lata 36 500 osób lubiących i ponad 38 000 obserwujących przyciągnął, a to wszystko bez reklam płatnych. Wiedza z pojedynczego posta Kociołka Wiedźmy dociera nawet do 200 000 odbiorców.

Mnóstwo ludzi chętnie korzysta z moich przepisów, wypróbowuje je i dzieli się nimi z innymi. Rekord - jak do tej pory - to 1 400 udostępnień jednego z wpisów.

Bardzo dbam o to, żeby teksty, które dla Was piszę, były na tyle interesujące, by wiedza sama do głowy wchodziła. I aby zdjęcia, które robię, były godną ich oprawą.

Co roku opracowuję i wydaję Kalendarz Kociołka Wiedźmy, w którym wiedzę o ziołach i piękne fotografie ziół znajdziecie.

 

 

Co poza Kociołkiem Wiedźmy czynię? Jestem architektem krajobrazu, autorką ponad 500 artykułów i mnóstwa fotografii opublikowanych w czasopismach oraz w książkach o tematyce ogrodniczej, zielarskiej i ekologicznej.

Maluję obrazy intuicyjne - przekazuję to, co widzę trzecim okiem - świetnie się przy nich medytuje, wzmacniają energię. Jestem również autorką książek dla dzieci, uczących wiary w siebie, szacunku dla innych ludzi i przyrody, piękno Wszechświata ukazujących, ilustratorką, redaktorką i selfpublisherką. Lubię wymyślać coraz to nowe tematy...

www.facebook.com/wydawnictwo.agawa/
www.instagram.com/agnieszka_waszak_ksiazki/
www.facebook.com/AgnieszkaWaszakIntuitivePainting/
www.instagram.com/agnieszka_waszak_art/

 

To moja misja:

Jesteśmy częścią przyrody - to, co dla nas najlepsze, pochodzi od niej. Rośliny mają niezwykłą moc, którą możemy wykorzystać dla dobra swojego i innych ludzi. Mówi się, iż zioło, które jest akurat potrzebne, samo pojawia się na naszej drodze. Jestem przekonana, iż rośliny, które rosną wokół nas, są dla nas najlepsze. 

Z serca pragnę, by jak najwięcej ludzi żyło w zgodzie z Naturą, potrafiło z jej darów z szacunkiem korzystać. Chciałabym, aby przepisy na wykorzystanie ziół, które mamy w zasięgu ręki - na potrawy z dzikich roślin, na mikstury zdrowie przywracające i ciało pielęgnujące, trafiły do jak największej liczby osób, powiększając tym samym zacne grono Wiedźm i Wiedźminów. Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które już zgromadziły się przy Kociołku Wiedźmy, są i wspierają mnie dobrym słowem.

 


Marzeniem moim jest, aby wszyscy prawdziwe znaczenie słowa Wiedźma znali, aby kojarzyli je z wiedzą (głównie zielarską), z mądrością i dobrem. Z miłością do przyrody i odpowiedzialnym korzystaniem z jej darów. By wszyscy wiedzieli, że w dawnych czasach Wiedźmy służyły społeczności, zdrowie pomagając zachować.

 

Co z Patronite?

Wsparcie, o które Was proszę, pozwoli mi na dzielenie się wiedzą wiedźmową, da swobodę dalszego rozwijania fanpejdży na Facebooku i Instagramie, a także umożliwi zbudowanie i prowadzenie strony internetowej kociolekwiedzmy.pl oraz kanału na YouTube.

Da mi także możliwość napisania i wydania książek zielarskich w spokoju ducha. Znajdziecie w nich moje autorskie przepisy, np. na potrawy z dzikich roślin, na mikstury zdrowotne... i też coś specjalnego - zioła magiczne.

 

 

Magia dzieje się wszędzie wokół nas, sami ją tworzymy naszymi sercami i intencjami :)

www.facebook.com/KociolekWiedzmy/
www.instagram.com/kociolek_wiedzmy/
www.kociolekwiedzmy.pl/

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem