Konrad Gadzina

W Patronite od 03.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2987

Liczba Patronów: 2811

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
21 miesięcznie
1 975 łącznie
Prowadzę kanał Make Games Today, blog Interview.WTF oraz blog Enklawa twórcza.

Inspirowanie to moja pasja. Edukuję, tworzę gry, prowadzę rekrutacje IT, bawię się dźwiękiem i słowem.

O Autorze

Konrad Gadzina

Witaj na pokładzie!

Chcesz zacząć tworzyć gry lub przejść rekrutację na stanowisko programisty? Może interesuje Cię muzyka lub rękodzieło? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiadasz "TAK", to jesteś w miejscu przeznaczonym właśnie dla Ciebie!

Jestem Konrad, znany też jako FeniX. Robię gry, bawię się dźwiękiem i prowadzę rekrutacje, a inspirowanie to moja pasja. Od kilku lat dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, wspierając rozwój kolejnych ludzi podobnych do Ciebie. Pracowałem jako mentor w szkole programowania, pomagając studentom w przebranżowieniu się i przygotowaniu do rozmów o pracę podczas rocznego kursu programowania. Wcześniej byłem programistą, team leaderem i pełniłem rolę Product Ownera w firmie tworzącej gry. Wtedy zacząłem występować publicznie, prowadząc warsztaty i prezentacje.

Twoje wsparcie pomoże mi rozwijać dalej moje darmowe inicjatywy edukacyjne - Make Games Today i Interview.WTF. Dzięki niemu będę też mógł tworzyć nowe i ożywić stare, w tym bloga Enklawa twórcza.

Tworzenie gier

Od kwietnia 2020 skupiam się na tworzeniu bezpłatnych materiałów związanych z tworzeniem gier w ramach kanału Make Games Today. Jest na nim między innymi moja ulubiona prezentacja z pierwszego roku moich publicznych wystąpień - "Inspiruj i daj się zainspirować".

Gamedev od kuchni

W marcu 2021 rozpocząłem serię rozmów na żywo "O piątej nad graniem", której celem jest pokazywanie gier i ich tworzenia z różnych perspektyw oraz inspirowanie osób zainteresowanych gamedevem. W pierwszym odcinku rozmawiałem z Krzyśkiem Daltonem Pachulskim, Unreal Engine Evangelist w Epic Games.

Nagrania ze wszystkich rozmów możesz zobaczyć na tej playliście  na YouTube i usłyszeć w formie podcastu na Anchor lub Spotify, a także na Patronite Audio. Chcesz zadawać pytania na żywo? Widzimy się we wtorki o 17:00 na YouTube!

Patroni znają harmonogram zaplanowanych rozmów i mają możliwość proponowania gości na kolejne rozmowy.

Programowanie i projektowanie gier

Moja działalność na kanale Make Games Today zaczęła się od serii filmów z podstawami programowania w języku C# na przykładzie tworzenia konsolowej gry roguelike. Filmy nagrywałem głównie dla swoich studentów z kierunku Game Design, jednak szybko okazało się, że zainteresowały one też innych.

W październiku 2020 zacząłem testować wyzwanie polegające na robieniu jednej gry każdego dnia. W grudniu zacząłem to robić publicznie, tworząc gry na żywo w ramach wyzwania GRYdzień 2020.

Poza działalnością online prowadziłem warsztaty dla dzieci i dorosłych z tworzenia gier - od prototypowania ich bez użycia komputerów, po pracę w Unity. Tęsknię trochę za tą aktywnością i mam nadzieję, że już niedługo będę mógł do tego wrócić.

 

Twoje wsparcie pozwoli mi oddelegować część pracy nad filmami, jak montaż i tworzenie napisów. Dzięki temu będę mógł łatwiej utrzymać regularność na kanale i rozwijać dodatkowe inicjatywy.

Rekrutacje IT

Przed założeniem kanału, a po odejściu z poprzedniej pracy pisałem też o rekrutacjach na stanowiska programistyczne w ramach bloga Interview.WTF. Pisałem tam między innymi o tym, na co zwrócić uwagę przy rozmowie zdalnej.

Twoje wsparcie pozwoli mi wrócić do tej inicjatywy w odświeżonej formie - zarówno tekstowej, jak i wideo. Mając środki zacznę nagrywać filmy o rekrutacji programistów i zapraszać do części z nich gości, którzy zajmują się tym tematem w różnych firmach.

Muzyka i dźwięki różne

Poza grami fascynuje mnie dźwięk i zdarza mi się tworzyć również w tej sferze. Grywam na ukulele, czasem coś wymyślam na gitarze, czy kalimbie. Nagrałem muzykę do kilku małych gier, które robiłem. Poza tym umieściłem kilka krótkich nagrań na Open Game Art z prawem do dowolnego bezpłatnego użytku.

Na jeden z game jamów zrobiłem nawet grę, w której klawiatura służy za wirtualne ukulele, a zadaniem gracza jest zagrać szczęśliwą piosenkę dla postaci, która jest smutna.

Twoje wsparcie pozwoli mi dzielić się nie tylko wiedzą o tworzeniu gier i rekrutacjach, ale również fascynacją dźwiękami. Będę mógł poświęcić więcej czasu na tworzenie muzyki i dopracowywanie nagrań, które będę umieszczał publicznie.

Rękodzieło - DIY

Blogowanie zacząłem w 2010 roku, kiedy założyłem bloga Enklawa twórcza, na którym dzieliłem się różnymi swoimi tworami. Pojawiały się tam szachy z korków, drewniane shogi, czy figurki z masy modelarskiej.

Na blogu dawno nie pojawił się nowy wpis, ale wciąż tworzę - zrobiłem tablicę manipulacyjną, uchwyt do książki w kształcie znaku Batmana, czy podstawkę na obrączki na mój własny ślub. :)

Więcej moich tworów znajdziesz w zakładce Galeria.

Twoje wsparcie pozwoli mi wznowić działanie w ramach Enklawy twórczej. Mam w tym temacie sporo pomysłów, które chętnie omówię z Tobą na zamkniętej grupie dla patronów.

Iluzja

Zupełnie hobbystycznie zacząłem kilka lat temu uczyć się iluzji, głównie z monetami. Nie jestem mistrzem w tej dziedzinie, zwłaszcza, że udawać niezbyt potrafię, mogę się jednak podzielić z zainteresowanymi tym, co wiem. Muzyka w poniższym filmie jest mojego autorstwa. :)

Wspierając mnie na najwyższym progu możesz umówić się ze mną na naukę podstaw iluzji. Zachęcam, dla mnie jest to fascynująca umiejętność. :)

Penspinning

Na zakończenie, trochę w ramach ciekawostki, chciałem pokazać Ci swoje dawne długoletnie hobby - penspinning, czyli kręcenie długopisem. Brzmi śmiesznie? Wyobraź sobie, że są w tym nawet Mistrzostwa Polski, czy Mistrzostwa Świata. Sam byłem gościem programu Dzień dobry TVN i razem z kumplem opowiadaliśmy o penspinningu.

Jeśli chcesz zobaczyć różne stare nagrania penspinningowe z moim udziałem, to zapraszam do tej playlisty na YT. :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Konrad Klocek
Konrad Klocek
Próg: 7 zł
Tymoteusz XCV Piasek
Tymoteusz XCV Piasek
Próg: 14 zł
Łukasz Wiatrak
Łukasz Wiatrak
Próg: 7 zł