Avatar użytkownika

Kontynenty

10
patronów
260 
miesięcznie
26 970 
łącznie
10
patronów
260 zł 26 970 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
To malutka kwota, która pozwala nam wyjrzeć za próg, rozejrzeć się, jak wygląda okolica, zobaczyć, w którym iść kierunku. Dziękujemy!
10 zł miesięcznie
Pierwszy krok za próg zrobiony. Podróżowanie zaczyna się od ciekawości. Dziękujemy! To mała kwota, ale dzięki Tobie będziemy mogli podróżować i opisywać świat!
25 zł miesięcznie
To już nie jeden, ale dwa kroki za próg. Przed nami prawdziwa przygoda! Napisz do nas maila i dołącz do naszej zamkniętej grupy Facebookowej, a tym samym do wirtualnej redakcji! Na grupie omawiamy opublikowane już teksty i przyszłe numery Kontynentów. Chcesz mieć wpływ na to, jak będzie wyglądał kolejny numer i o czym będziemy pisali? To jest grupa właśnie dla Ciebie!
50 zł miesięcznie
Wędrujemy coraz dalej! W tej kwocie otrzymujesz wybraną książkę z cyklu “Opowieści podróżne" z imienną dedykacją od naczelnego i wszystko, o czym pisaliśmy w punktach wyżej. Po opłaceniu napisz do nas maila!:)
100 zł miesięcznie
Przed nami już tylko horyzont! Z tym progiem otrzymujesz od nas wielkie podziękowania i wszystko to, co wiąże się z wcześniejszymi progami.
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
10 dostępnych miejsc
Naczelny zaprasza Cię na wirtualną kawę! Z przyjemnością porozmawia o sensie podróżowania i pomoże zwrócić uwagę na to, co zazwyczaj inni pomijają.

Wszystkie poprzednie progi wliczają się również i w ten.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
10 dostępnych miejsc
Na koniec świata i jeszcze dalej! Tu już wiemy, że Ziemia jest okrągła, a każda wędrówka, nieważne jak odległa, nieważne czy w czasie, czy w przestrzeni, kończy się w miejscu jej rozpoczęcia.
Jeśli piszesz, otrzymałeś właśnie profesjonalną redakcję jednego tekstu w miesiącu (do 10 000 znaków).
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
5 dostępnych miejsc
Dzięki takim mecenasom wiemy, że nasza podróż okrąży świat wielokrotnie! Serdecznie Ci dziękujemy! Zostajesz wymieniony w stopce redakcyjnej jako oficjalny mecenas Kontynentów:)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Kontynenty w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kontynenty to reportaże, wywiady, opowieści o odległych krajach, nieznanych obyczajach, tajemniczych misteriach i obrzędach, o odkryciach, przygodach, ludziach. Kontynenty to podróże dookoła świata, do miejsc odległych, ale i tych tuż za progiem.

Kontynenty niezależny magazyn reporterów, pisarzy, fotografów – podróżników

Kwartalnik mistrzów podróżowania. Tworzony przez najznakomitszych polskich podróżników, reporterów, pisarzy i fotografów. Kierowany do ludzi ciekawych świata, którzy szukają inspiracji, cenią dobrą opowieść i piękną fotografię. – Świat ma cztery strony, „Kontynenty” 164! – mówi redaktor naczelny pisma Dariusz Fedor. – Co kwartał dajemy naszym Czytelnikom 164 strony inspirujących opowieści podróżnych. 164 strony radości poznawania świata. 164 strony niezależności.

Pismo ukazuje się od 1964 roku. Przez wiele lat było oknem na nieznany – zamknięty Żelazną Kurtyną – świat, zapełniało białe plamy na mapie, odkrywało nowe lądy przed polskimi czytelnikami i ożywiało wyobraźnię. W 1989 Kontynenty przepadły w zawierusze transformacji. Odrodziły się na nowo w 2012 roku, z nowym logo oraz nową, autorską koncepcją. Jej twórcą i redaktorem naczelnym jest od pierwszego numeru Dariusz Fedor, wcześniej związany z „Gazetą Wyborczą” (był m.in. przez wiele lat zastępcą sekretarza redakcji), były redaktor naczelny „Gazety Stołecznej“, wicenaczelny „Logo“ oraz główny redaktor książek w wydawnictwie Agora. Z wykształcenia filolog polski, dyplom obronił w Katedrze Kultury UW.

Kontynenty i przyjaciele. Strefa Kontynentów w Nadarzynie, 2018 r.

Kontynenty to owoc ciekawości i… zazdrości – tłumaczy Dariusz Fedor. – Ciekawość prowadzi w nieznane, każe sprawdzać, co jest jeszcze dalej, co za górą, za rzeką, za zakrętem. To paliwo wszystkich podróżników i tego paliwa nigdy nie zabraknie. A zazdrość? Gdy pracowałem nad koncepcją pisma, trafiłem – nakierowany przez wybitnego fotografa Tomasza Tomaszewskiego – na francuski magazyn „Polka”, poświęcony dobrej fotografii i reportażowi. To było olśnienie! Ponad 150 stron odważnie, z rozmachem eksponowanych zdjęć najwybitniejszych, światowej sławy fotografów, teksty najlepszych autorów. A przy tym nowoczesna, piękna szata graficzna i szacunek: dla czytelnika – wymagającego i mądrego, ciekawego świata – ale i dla autorów, których pracę redakcja traktuje z pietyzmem i odpowiedzialnością. „Mamy znakomitych fotografów – pomyślałem – mamy polską szkołę reportażu, mamy znanych w świecie pisarzy i ich opowieści podróżne. Dlaczego nie mielibyśmy mieć pisma na najwyższym poziomie? Nie gorszego niż „Polka”? Autorzy już są!”. Rozmowy z Alicją Kapuścińską, Andrzejem Stasiukiem, Wojciechem Jagielskim, Maxem Cegielskim, prof. Jerzym Bralczykiem i wielu innymi utwierdziły mnie w przekonaniu, że jest miejsce dla takiej koncepcji. I tak zrodziły się Kontynenty.

Dariusz Fedor, redaktor naczelny w dyskusji z podróżnikiem, Robertem „Robbem” Maciągiem

Magazyn Kontynenty to rodzina – dosłownie i w przenośni. Dosłownie, bo od początku wskrzeszenia Kontynentów naczelnego wspomaga jego syn Tomasz Fedor, obecnie zastępca redaktora naczelnego. Z wykształcenia etnolog i indolog, stypendysta rządu Indii w Delhi i Erasmusa w Budapeszcie, zafascynowany podróżami i koncepcją świadomego odkrywania świata z poszanowaniem i zrozumieniem miejscowych zwyczajów. Czuwa nad interaktywną, internetową stroną Kontynentów. Profil pisma na Instagramie tworzy Agnieszka Fedor, córka naczelnego, kończąca medycynę i zamierzająca specjalizować się w pediatrii i medycynie podróży, z zamiłowania podróżniczka (w 2019 roku odbyła pięciomiesięczną podróż dookoła świata, przed studiami przez rok mieszkała w Australii, pół roku spędziła na medycznym Erasmusie w Strasburgu i sześć tygodni na misji medycznej w Kenii). 

W przenośni, bo wszyscy w Kontynentach się znamy i ciągle przyjmujemy do naszego grona nowe osoby – autorów, współpracowników. Uczestniczymy w festiwalach, spotkaniach autorskich, otrzymujemy setki maili z Waszymi opowieściami, reportażami z podróży. Wyławiamy najlepsze z nich, aby z każdym numerem zaskoczyć – i zachwycić – czytelnika.

Projekt graficzny jest dziełem Grzegorza Sufy-Chrostowskiego.

Z Kontynentami współpracują najlepsi polscy autorzy – podróżujący pisarze, reporterzy, podróżnicy, m.in. Andrzej Stasiuk, Wojciech Jagielski, Krzysztof Środa, Ziemowit Szczerek, Jarosław Mikołajewski, Michał Rusinek, Krzysztof Varga, Natasza Goerke, Max Cegielski, Paulina Wilk, Małgorzata Rejmer, Magdalena Rittenhouse, Marcin Kydryński, Elżbieta Dzikowska, Marek Kamiński, Robert Maciąg, Kamila Kielar, Bartek Sabela. 

Laureta Progu, nagrody Kontynentów, Bartek Sabela

W galerii fotografii Kontynentów prezentowano m.in. prace twórców legendarnej agencji Magnum Henri Cartier-Bressona oraz Elliotta Erwitta, a także Ryszarda Horowitza, Tomasza Gudzowatego, Tomasza Tomaszewskiego, Mikołaja Grynberga, Chrisa Niedenthala, Jacoba Sobola, Krzysztofa Millera, Kacpra Kowalskiego, Sebastião Salgado i wielu innych.

Od początku patronem duchowym magazynu jest Ryszard Kapuściński, którego nieznane fotografie były w Kontynentach publikowane od 2012 roku już trzykrotnie. Z kolei Kontynenty sprawują patronat medialny nad największym wydarzeniem reporterskim w Polsce – doroczną Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

Kontynenty ściśle współpracują z najlepszymi polskimi wydawnictwami reprezentującymi nurt podróżniczy i reporterski, takimi jak Czarne, Znak, Agora, Wydawnictwo Literackie, Muza, Karakter, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego itp. A od 2018 roku same wydają książki, promujące polską prozę podróżniczą i reportaż. W serii Opowieści podróżne ukazały się dotychczas cztery zbiory: Azja (dwa tomy), Afryka, Europa, Ameryka, Wyspa, Dzikość. Wznowionym wydaniem „Czarowników” Elżbiety Dzikowskiej rozpoczęliśmy nową serię wydawniczą „Podróże z Mistrzami”.

Pismo skierowane jest do osób ciekawych świata, podróżujących i chcących podróżować – w sposób mądry, odpowiedzialny i świadomy. W prezentowaniu różnorodnych kultur, religii, obyczajów skupia się na człowieku, na poszukiwaniu tego, co łączy ludzi, na uświadamianiu piękna i bogactwa świata. Proces poznawania przez podróżowanie definiuje jako kolejne stopnie wtajemniczenia: zobaczyć–poznać–zrozumieć.

Uczestnicy pierwszej edycji warsztatów opowieści podróżnych Kontynentów z gościem specjalnym, czyli z Elżbietą Dzikowską

Kontynenty służą podróżnikom radą: informują o najciekawszych premierach książkowych z nurtu reportersko-podróżniczego, o nowych przewodnikach, recenzują nowości oraz prezentują przedpremierowo fragmenty dzieł autorów polskich i światowych; prezentują także sprawdzony, renomowany sprzęt i wyposażenie wyprawowe i podróżnicze. 

Łamy magazynu otwarte są dla młodych i debiutujących pisarzy, reporterów, podróżników, podróżników. 

Raz do roku Kontynenty przyznają Próg – nagrodę specjalną. W dwóch dotychczasowych edycjach pierwszy raz został wyróżniony podróżnik i pisarz Arun Milcarz, w drugiej edycji nagrodzono Bartka Sabelę – reportera, podróżnika, fotografa, w trzeciej Katarzynę Nizinkiewicz, za odkrywanie peryferii świata.

Kontynenty są kwartalnikiem, liczą średnio 164 strony. Do tej pory ukazało się 31 numerów.

Cele Autora

Druk magazynu
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 740 zł brakuje
5%
Współtworzysz Kontynenty! Jedyny w swoim rodzaju kwartalnik podróżniczy opisujący raz na kwartał najciekawsze wyprawy polskich podróżników i reporterów.

Gdy osiągniemy ten cel nie będziemy się już musieli martwić o sprawę dla magazynu podstawową: druk. Kwota 15 tys. złotych zebrana raz na kwartał to pewność, że numer ukaże się na czas, na najwyższej jakości papierze z doskonale wydrukowanymi zdjęciami. I to wszystko dzięki Twojej pomocy!
Wydanie magazynu
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 740 zł brakuje
2%
Zebranie 30 tysięcy złotych raz na kwartał pozwoli nie tylko nam spać spokojnie, że wydrukujemy magazyn, ale da pewność naszym autorom, że będą mieli pieniądze na kolejne wyprawy, a naszemu redakcyjnemu trzonowi skromne wynagrodzenie za trud zbierania opowieści, redakcji i łamania ich w magazynie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Kontynenty już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marek Pernal
Marek Pernal
25 zł
 Bartosz Szarowar
Bartosz Szarowar
50 zł
aleksandra tarzynska
aleksandra tarzynska
10 zł
Anonimowy patron
10 zł
Magdalena Szczygiel
Magdalena Szczygiel
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.