W Patronite od 13.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 834

Liczba Patronów: 663

Zostań Patronem
17 patronów
320 miesięcznie
2 330 łącznie

Działanie na rzecz praw lokatorów

2 000 zł

miesięcznie

16%

osiągnięto

1 680 zł

brakuje

Działam w Komitecie Obrony Praw Lokatorów. Nasza organizacja działa od ponad 10 lat w naszym lokalu w Warszawie na Pradze Północ, przy ul. Targowej 22. Realizujemy tam konkretną pomoc dla mieszkańców, porady dla lokatorów oraz inne formy wsparcia, w tym pomoc w odpieraniu nielegalnych prób eksmisji. Pracujemy także nad zmianami ustaw i uchwał Rady Miasta i udało nam się wprowadzić wiele korzystnych dla lokatorów zmian prawnych. Walczymy o prawa lokatorów i o bardziej prospołeczną politykę mieszkaniową w Warszawie i w Polsce.

Nasza organizacja nie otrzymuje żadnych dotacji od Państwa ani od żadnych fundacji. Od ponad 10 lat prowadzimy bezpłatne porady, pomagamy przy pisaniu pozwów i pism do urzędów. To dla wielu niezbędna pomoc, szczególnie dla osób niezamożnych, starszych i niepełnosprawnych znajdujących się nieraz w tragicznej sytuacji życiowej. Ponieważ chcemy pozostać niezależni od polityków, nie chcemy od nich brać żadnych pieniędzy.

Od wielu lat, wraz z moją partnerką, finansujemy naszą działalność z własnej kieszeni. Sam czynsz za lokal stał się dla nas wielkim ciężarem. Chcemy zająć sie nowymi projektami, w tym kręceniem filmów, drukowaniem materiałów i poradników dla lokatorów, ale nasza sytuacja finansowa na to nie pozwala, bo czynsz i koszty ogrzewania pochłaniają wszystkie nasze zasoby. Zbieramy pieniądze, bo chcemy zainwestować w rozwój naszej organizacji i jednocześnie zapewnić finansowanie podstaw jej funkcjonowania.