Avatar użytkownika

Zenobia Żaczek

3
patronów
140 
miesięcznie
9 890 
łącznie
3
patronów
140 zł 9 890 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie, każdy grosz się liczy!
10 zł miesięcznie
Bardzo dziękuję. To dla nas konkretna pomoc, która pomoże nam funkcjonować i pomagać lokatorom.
20 zł miesięcznie
Wybierz 20 zł
38 dostępnych miejsc
Dziękuję! Na znak mojej wdzięczności, wyślę Ci przypinkę Komitetu Obrony Praw Lokatorów. Niech lokatorzy widzą, że ich wspierasz!
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
10 dostępnych miejsc
Naprawdę dziękuję! Wyślij mi temat, który chcesz żebyśmy zbadali w ramach działalności Komitetu Obrony Praw Lokatorów. Jeśli dotyczy on praw lokatorskich, postaramy się zbadać go dla Ciebie. Aha, na pamiątkę dostaniesz też przypinkę Komitetu Obrony Praw Lokatorów.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
4 dostępne miejsca
Dziękuję za hojne wsparcie! Jeśli masz pytania dotyczące sytuacji lokatorów i prawa lokatorskiego, znajdę dla Ciebie czas, żeby się umówić na bezpośrednią rozmowę przez Skype lub Messengera. Jeśli chcesz, zbadamy zasugerowany przez Ciebie temat, jeśli dotyczy on praw lokatorów. Otrzymasz też przypinkę Komitetu Obrony Praw Lokatorów.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zenobia Żaczek w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Od ponad 10 lat działam społecznie w Komitecie Obrony Praw Lokatorów, organizując porady dla lokatorów i pomagając im w walce z nielegalnymi eksmisjami na bruk i bezdomnością. Kręcę też filmy z interwencji w terenie, gdy lokatorom dzieje się krzywda.

Jestem współzałożycielką Komitetu Obrony Praw Lokatorów i poświęciłam tej organizacji ostatnie 11 lat mojej działalności. Przez dyżury lokatorskie KOPL przewinęły się w tym czasie dosłownie tysiące osób, z czego wielu setkom pomogłyśmy zachować lub zdobyć dach nad głową.

Piszę artykuły opisujące historie lokatorów i porady prawne na stronie https://lokatorzy.info.pl/

Na kanale YouTube ThePrazanin umieszczam filmy z interwencji w sprawach lokatorów i nie tylko: https://www.youtube.com/user/ThePrazanin/videos

Zapraszam też do śledzenia profilu Komitetu Obrony Praw Lokatorów: https://www.facebook.com/KomitetObronyLokatorow

 

Cele Autora

Działanie na rzecz praw lokatorów
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 860 zł brakuje
7%
Działam w Komitecie Obrony Praw Lokatorów. Nasza organizacja działa od ponad 10 lat w naszym lokalu w Warszawie na Pradze Północ, przy ul. Targowej 22. Realizujemy tam konkretną pomoc dla mieszkańców, porady dla lokatorów oraz inne formy wsparcia, w tym pomoc w odpieraniu nielegalnych prób eksmisji. Pracujemy także nad zmianami ustaw i uchwał Rady Miasta i udało nam się wprowadzić wiele korzystnych dla lokatorów zmian prawnych. Walczymy o prawa lokatorów i o bardziej prospołeczną politykę mieszkaniową w Warszawie i w Polsce.

Nasza organizacja nie otrzymuje żadnych dotacji od Państwa ani od żadnych fundacji. Od ponad 10 lat prowadzimy bezpłatne porady, pomagamy przy pisaniu pozwów i pism do urzędów. To dla wielu niezbędna pomoc, szczególnie dla osób niezamożnych, starszych i niepełnosprawnych znajdujących się nieraz w tragicznej sytuacji życiowej. Ponieważ chcemy pozostać niezależni od polityków, nie chcemy od nich brać żadnych pieniędzy.

Od wielu lat, wraz z moją partnerką, finansujemy naszą działalność z własnej kieszeni. Sam czynsz za lokal stał się dla nas wielkim ciężarem. Chcemy zająć sie nowymi projektami, w tym kręceniem filmów, drukowaniem materiałów i poradników dla lokatorów, ale nasza sytuacja finansowa na to nie pozwala, bo czynsz i koszty ogrzewania pochłaniają wszystkie nasze zasoby. Zbieramy pieniądze, bo chcemy zainwestować w rozwój naszej organizacji i jednocześnie zapewnić finansowanie podstaw jej funkcjonowania.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Zenobia Żaczek już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dawid Sokołowski
Dawid Sokołowski
100 zł
Marcin Ryciak
Marcin Ryciak
20 zł
Romuald Romecki
Romuald Romecki
20 zł
Alexandria Ocasio-Cortez
Alexandria Ocasio-Cortez
5 zł
Justyna Kluza
Justyna Kluza
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.