Kosą po patelni

W Patronite od 24.04.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Pasjonat kulinarny - gotuję a inni dają radę nawet to zjeść, a to już coś. Prowadzę kanał na YT i blog kulinarny z przepisami, poradami i historiami kulinarnymi, ale nie tylko. Pisze również o moich pasjach, przemyśleniach i pracy. Zapraszam.

O Autorze

Kosą pa patelni – o życiu od kuchni, to projekt, który od 4 lat zaprząta moje myśli i wykorzystuje mój cały czas. Jednak uwielbiam to robić tak jak i gotować. Na początku był to blog, teraz rozrosło się to o kanał na YT i szereg kont na mediach społecznościowych.

Przygoda z gotowaniem zaczęła się u mnie już w dzieciństwie, nadzorowana pilnie przez moją Mamę i rozwijała na przestrzeni lat. Nigdy nie bałem się coś spalić lub połączyć dziwne smaki, by uzyskać zaskakujący efekt. Przepisy ogólnie były dla mnie tylko inspiracją i często je modyfikowałem uznając, że nie tyle autor się pomylił, co można to zrobić mniej banalnie. Widać to szczególnie na moich filmach, które nie są zbyt poukładane.

Udało mi się też trochę liznąć świata restauracji od zaplecza, jednak bez wielkiego zachwytu. Pozostałem kucharzem domowym wykańczając bliskich oraz znajomych (jakimś cudem wszyscy jeszcze żyją). Gotowanie stało się zabawą i pasją jednocześnie. Lubię nowe wyzwania i kuchnię z każdego zakątka świata. Dużą rolę odgrywają dla mnie przyprawy i łączenie różnych smaków. Wyznając zasadę, że skoro wszystkie składniki są jadalne to i całość będzie, nie udało mi się uniknąć błędów – to nie działa, albo tylko czasem.

Uwielbiam podpatrywać innych w kuchni i wspólnie gotować. Często oglądam programy kulinarne skąd czerpię inspirację i podpatruję nowe pomysły. Zmieniając też miejsca zamieszkania, poznawałem kuchnie różnych regionów, a mając korzenie litewskie, sporo przepisów właśnie z tamtych okolic stało się smakami dzieciństwa.

Doskonalę warsztat, zbieram sprzęt do gotowania i filmowania, a swoją prywatną kuchnię już prawie przerobiłem na studio fotograficzno-filmowe. Moim marzeniem jest prowadzenie kiedyś własnego programu kulinarnego, Wiem, że to długa jeszcze droga ale już po niej idę. Jeśli możesz mnie wesprzeć w tej podróży i podobają Ci się moje przepisy, będę naprawdę wdzięczny za Twoja pomoc.

Pozdrawiam,

Karol


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika