Kosą po patelni

W Patronite od 24.04.2019

Pasjonat kulinarny - gotuję i daję radę nawet to zjeść, a to już coś. Jeszcze nikogo nie otrułem ale wszytko przed nami. Prowadzę blog kulinarny z przepisami, poradami i historiami kulinarnymi, ale nie tylko. Pisze również o moich pasjach, przemyśleniach, i praca a ta związana jest z blogami.

O Autorze

Kosą pa patelni – o życiu od kuchni, to projekt, który rodził się od dłuższego czasu w mojej głowie. Kilka lat temu powstał blog „Donpedro w kuchni”, jednak z braku sił i czasu został zapomniany. Jeszcze wcześniej prowadziłem sekcję „Przepisy” w ramach portalu TwojeCentrum.pl. Przez dziesięć lat prowadziłem też blog prywatny, gdzie nabrałem doświadczenia.

Przygoda z gotowaniem zaczęła się już w dzieciństwie, nadzorowana pilnie przez moją Mamę i rozwijała na przestrzeni lat. Nigdy nie bałem się coś spalić lub połączyć dziwne smaki, by uzyskać zaskakujący efekt. Przepisy ogólnie były dla mnie tylko inspiracją i często je modyfikowałem uznając, że nie tyle autor się pomylił, co można to zrobić mniej banalnie.

W późniejszych latach udało mi się trochę liznąć świata restauracji od zaplecza, jednak bez wielkiego zachwytu. Pozostałem kucharzem domowym wykańczając bliskich oraz znajomych (jakimś cudem wszyscy jeszcze żyją). Gotowanie stało się zabawą i pasją jednocześnie. Lubię nowe wyzwania i kuchnię z każdego zakątka świata. Dużą rolę odgrywają dla mnie przyprawy i łączenie różnych smaków. Wyznając zasadę, że skoro wszystkie składniki są jadalne to i całość będzie, nie udało mi się uniknąć błędów – to nie działa, albo tylko czasem.

Uwielbiam podpatrywać innych w kuchni i wspólnie gotować. Często oglądam programy kulinarne skąd czerpię inspirację i podpatruję nowe pomysły. Zmieniając też miejsca zamieszkania, poznawałem kuchnie różnych regionów, a mając korzenie litewskie, sporo przepisów właśnie z tamtych okolic stało się smakami dzieciństwa.

Na stronie nie będzie tylko zbioru przepisów, ale również i moje przemyślenia, reakcje na to co nas otacza, oraz relacje z ciekawych miejsc i wydarzeń. Pojawia się też ludzie, porady, tematy związane ze zdrowiem i odchudzaniem, oraz podstawy z zakresu gotowania.

Kolejną ważną rzeczą jaka będę tu poruszał, to blogowanie od kuchni. Zajmuję się zawodowo tworzeniem stron i opieką nad różnymi blogami i uznałem, że warto się tą wiedzą podzielić. Jeśli mogę pomóc innym samemu coś tworząc i dzielić się doświadczeniem, to chyba dobry pomysł i mam nadzieję, że ta wiedza Ci się przyda.

Doskonalę warsztat, zbieram sprzęt do gotowania i filmowania, a swoją prywatną kuchnię już prawie przerobiłem na studio fotograficzne. Kolejnym etapem będą filmy prezentujące przepisy i porady, przeplatane ciekawymi historiami. Moim marzeniem jest prowadzenie kiedyś własnego programu kulinarnego, Wiem, że to długa jeszcze droga ale już po niej idę. Jeśli możesz mnie wesprzeć w tej podróży, będę naprawdę wdzięczny.

Pozdrawiam, Karol


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)