Kreskówkast

W Patronite od 21.12.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2002

Liczba Patronów: 1944

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
75 miesięcznie
1 530 łącznie
Kreskówkast to pierwszy polski podcast o animacji, prowadzony przez dwie entuzjastki tematu - youtuberkę Elvizję i blogerkę Trikster.

O Autorze

Panie, Panowie i Klejnoty!

Piszą do Was Trikster i El (Elvizja) - prowadzące podcast Kreskówkast.

Pod tą trudną do wymówienia nazwą kryje się pierwszy, polski podcast o animacji. Co robimy?Rozmawiamy o kreskówkach, oczywiście. Ale nie tylko. Traktujemy medium animacji bardzo poważnie.

 • Chcemy mówić o historii gatunku, od najstarszych eksperymentów z ruchomymi obrazami. Ale też o najnowszych technikach i świeżynkach prostu z ekranów.
 • Chcemy mówić o wielkich projektach, znanych na całym świecie, które zmieniły oblicze kina. Ale też o lokalnych, awangardowych produkcjach.
 • Chcemy Wam przybliżyć animację z Polski i ze świata. Tę dla dzieci, dla dorosłych, a także taką, która łączy pokolenia.
 • Fabularne opowieści i realizacje dokumentalne. Animacja eksperymentalna i techniki stare jak świat.

Generalnie, lubimy mówić. I mamy mnóstwo tematów, które chcemy poruszyć.

 

Po kilku latach prowadzenia samodzielnych projektów, łączymy siły - by w formie podcastu zaproponować fanom animacji co-dwutygodniową porcję wiedzy, subiektywnych opinii, suchych żartów i znamienitych gości. 

Zresztą, sami obczajcie:

Pewnie nie odsłuchacie całości na raz, tylko włączycie w tle. Albo już nas znacie. Więc przejdźmy do rzeczy.

Marzy nam się ulepszenie naszego małego podcastu. Wrzucanie filmików na Youtube nic nie kosztuje (niech Kreskus uchowa), ale podcastowa elita nie bryluje na Youtubie. 

Chcemy, abyście mogli nas słuchać poprzez aplikacje podcastowe, Spotify albo ściągać nasze odcinki i odsłuchiwać ich offline. Tak, aby cieszyć się naszą gadaniną w najwygodniejszy dla Was sposób.

Chcemy Wam zapewnić lepszą jakość nagrań i montażu. Kojarzycie te momenty, kiedy słychać nas niewyraźnie? Albo mówimy obie naraz, bo tak nas ekscytuje temat? Też ich nie lubimy. I wiemy, co zrobić, żeby je wyeliminować.

Mamy w planach ciekawych gości i ekscytujące kolaboracje. Inni youtuberzy, twórcy animacji, aktorzy dubbingowi - jest wiele osób, które zgłosiły wstępne zainteresowanie i chciałybyśmy ugościć je w naszym programie jak najlepiej. 

Zresztą, posłuchajcie naszej wcześniejszej rozmowy z udziałem gościnnym:

Czas na zmiany. Czas na upgrade. 

I niech Kreskus, bóg kreskówek, ma nas w opiece.

Amen 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Konrad Kamiński
Konrad Kamiński
Próg: 5 zł
Vivi
Vivi
Próg: 20 zł
Zormar Rivaks
Zormar Rivaks
Próg: 50 zł
Vivi
Vivi
Próg: 10 zł